25.5. 2024 16:19
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· Motoservis HP2MOTO, e-shop
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
horní kufr hliník nebo plast ?
Roman2bk
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 21-09-2011 08:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Ahoj, je horní kufr lepší hliníkový a nebo plastový?
Co je podle vás lepší?

a co všechno má na rozhodnutí vliv? - vzhled (u každého to může být jinak), cena (?), praktičnost, možnost dát dovnitř 2 přilby (u plastového velkého to jde), nebo třeba i to že s plastovým topkejsem mají někteří problém otevřít víka na pantech u bočních hliníkačů.... nebo ještě něco?

Jinak "hard core off-road" nehodlám jezdit, spíš 99% asfalt

díky za názory
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Tarabys
#2 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 09:03
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Kvůli helmě(ám), ale i z dalších důvodu mi vyhovuje top case v plastu (mám Maxii, nevím přesně ale minimálně 52 litrů) a boční kufry "plechové krabice" protože jsou nejpraktičtější (využití místa, deformační zóna-"padáky"Wink... Tož tak...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Roman2bk
#3 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 09:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Tarabys - to samé jsem si myslel ještě nedávno, než jsem zjistil, že pokud jsou boční kufry na pantech, tak někteří mají problém s jejich otevřením, když mají horní kufr plastový. Jak to máš ty?
Tak buď nemá člověk víka bočních hliníkáču na pantech (ale na 2 zámcích) a nebo jsem slyšel že se to řeší tak, že se boční kufry dají dál od motorky..... ale to zas zvětšije šířku motorky, to bych zas nechtěl.

Jinak možná je to pro někoho úvaha o ničem, ale raději se na to zeptám dopředu, než abych pak byl s něčím zklamaný, že jsem to měl udělat jinak Wink
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Endy
#4 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 09:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 93
Založený: 12.03.11

'http://img.motorkari.cz/upload/images/denik/2011-09/63672.jpg'
Já bych byl pro hliník - tohle se mi stalo nedávno s prázdným kufrem na polní cestě při cca 60km/h. Původně byla ve dně asi 5cm prasklina, na první pohled neznatelná.
 
Thymallus
#5 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 09:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

co se týče praktičnosti a velikosti, tak plast vede...
já mám hliníkový a jsem spokojený. určitě mě při bouračce neproletí hlavou, jako utržený plast, ale zase do něj nedám ani jednu přilbu (jedna by do něj ale vešla), bo v něm furt vozím nepostradatelné věci, jako je nářadí a nemok... a teď i foťák...
a větší hliníkáč je děsně škaredý a asi už i těžký...
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
bartus
#6 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 10:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

tarabys to má tak jak jsem mu to vyrobil :-) už jsem ti psal že vše je na domluvě.tu šířku si prostě určíš podle top kufru.ono moc místa se u stroma díky plastum ušetřit nedá.celý rozdíl v šířce je asi 2cm což je nic.já otevřu i přes maxii vika na pantech a pořád jsem užší než třeba afrika s plastovýma givi kuframa.jestli se nepletu vychází to na 108cm.
 
www.bartus.eu
refi
#7 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 11:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

docela by mě zajímalo, kolik z vás si dává přilbu do topkejsu. když už někam jedu, tak mám (a měla jsem i plastový) topkejs plný, nevozím přece zbytečně prázdný kufr. takže je mi velikost kufru na přilbu či dvě k ničemu Smile současný topkejs od bystři je velký dost na jednu přilbu, ale ten vozím jen když beru i oba boční kufry a pak mám ale všechny tři plné, protože většinou vyrážím někam na dlouho a nepovezu jeden kufr prázdný jen kvůli teoretické možnosti odložení přilby do kufru...
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
bartus
#8 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 11:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

no refi má vpodstatě pravdu, ale stejně budu trdit že plast sluší stromu líp Smile mě se prostě hliník na topu u stroma nelíbí, na bramboře to vypadá líp. roman hledá co největší možnost nabalit se, jak psal v minulém tématu, takže pro něj bude lepší plast, bourat nehodlá a v terénu to vozit taky nebude Smile
za mě jednoznačně givi maxia thumbs up

4 endy : jestli se nepletu tak to co ti prasklo je boční kufr a né horní i když jsi ho ty použil jako top. myslím si, že výrobci ví proč je oddělují v nabídce, ten kufr na tuhle zátěž nebyl dimenzován.zdál se mi hned povědomý, nedávno jsem na něj dělal totiž držák hmm
 
www.bartus.eu
jencekgs
#9 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 11:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já mám namontovanou Maxii 52. Původně jsem říkal že je to super na dvě helmy, ale ve skutečnosti tam nevleze ani jedna. Top mám na motorce pořád, tak tam vozím náradní rukavice, nemoky, toaleták pár věcí které ani nevím na co jsou. Mám doma i Top Begr tuším 37l a přes zimu ho namontuju a příští rok vyzkouším. Myslím si že sice litrově vypadá plasták větší, ale ve skutečnosti do krabice narveš víc věcí jak do toho šišatého plastáku.
Já už bych dal AL dávno ale musím nechat udělat držák a to jaksi v sezoně není na pořadu dneGrin
S Rablenkou cestou necestou
 
marvy
#10 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 11:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Jezdit bez Topcasu si nedovedu, alespoň u sebe moc představit. Mám tam pořád dvoje nemoky, pití, nebo když vezu velkej foťák a navíc má žena lepší pocit, že neulítne.
Proto jsem chtěl nějakej bytelnej a kterej jen tak neulítne ani na rozbitý cestě. Za mě si myslím, že hliníkač je asi lepší, ale přece jen je to takovej trochu ingot. Na TA jsem měl plasťák 52l na dvě helmy, ale ten klasickej plasťákovej tvar byl docela hnusnej. A jak píše Refi, tak na helmu jsem ho použil snad jen jednou, protože v něm pořád něco bylo.
Na Tigra jsem vybíral něco lepšího a moje volba padla na Gobi. Není nejlevnější, ale tím, že ho používám pořád na rozdíl od bočáků, tak jsem chtěl kvalitnější. Dělá se ve stříbrnym a černym provedení, a pro KTM ještě tmavě šedý (ten je sice asi nejhezčí, ale je za KTM cenu). Je plastovej, sice jen 42l (na trvalý ježdění akorát), perfektně drží, má dva zámky a zahrádku s rovnym víkem na který jde pohodově přidělat rolka se stanem, nebo něco.
Dovnitř se vejde 40 lahváčů na stojáka, ale pak je otázka jestli tu váhu vydrží držák.Wink
Toť můj názor.

'http://lh6.ggpht.com/_Uu3aABpta_M/TN24lMwwQqI/AAAAAAAAJO0/UeMNwT1rEgQ/P1040799x.JPG'
 
http://marvysweb.blogspot.com/
Tarabys
#11 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 12:08
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Roman2bk napsal:
Tarabys - to samé jsem si myslel ještě nedávno, než jsem zjistil, že pokud jsou boční kufry na pantech, tak někteří mají problém s jejich otevřením, když mají horní kufr plastový. Jak to máš ty?


Mám držák těsně okolo výfuku a Big Huskyho 45l na pantech a v pohodě jde otvírat i když mám nahoře Maxii. Druhá strana je udělaná symetricky, takže je tam sice volný prostor (absence 2. výfuku), ale pro mě to vypadá lépe (a i stabilita je dle mě větší).
Šířku to má co si vzpomínám 108cm což není nějak extra více než jsou řídítka včetně závažíček a blástrů... Tož tak...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
refi
#12 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 12:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

bartus napsal:
no refi má vpodstatě pravdu, ale stejně budu trdit že plast sluší stromu líp Smile mě se prostě hliník na topu u stroma nelíbí,


to si myslím taky thumbs up
mi přišlo zbytečné se dívat na velikost kufru z pohledu kolik do něj vleze přileb a zda vůbec, když to většina z nás nejspíš takto nepoužívá. měla jsem na alpíkovi plastový givi a přilba v něm nebyla ani jednou Wink na plastovém kufru mi nejvíce vyhovovala vychytávka v podobě širokého brzdového světla, které je skvělým bezpečnostním prvkem.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Roman2bk
#13 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 13:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

jo, máš refi pravdu, přilbu na cestách stejně zamykám k motorce zámkem, protože kufr je plný. Vlastně tím zámkem často zamknu i 2 bundy a 2 kalhoty, když je vedro.
Spíš mi šlo o tu velikost, aby byl hliníkáč stejně velký, tak by byl moc široký, že jo.

mimochodem.... asi blbá otázka - proč se hliníkáče nemontují na délku? To by asi odporovalo předpisů, kdyby ten kufr moc přečníval dozadu, že? :-)

Takže podle toho co píšete bude pro mě na Stromu ideální horní plasťák (ať už současný Givi, nebo větší Maxia) a hliníkače na 2 zámky, aby nebyly na pantech a dát je co nejblíže, ale symetricky, ať to pěkně vypadá.
A v místě levého chybějícího výfuku připevnit plechový obal od gasmasky :-) jako další úložný prostor, ne? :-)
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Tarabys
#14 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 13:38
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Roman2bk napsal:

Takže podle toho co píšete bude pro mě na Stromu ideální horní plasťák (ať už současný Givi, nebo větší Maxia) a hliníkače na 2 zámky, aby nebyly na pantech a dát je co nejblíže, ale symetricky, ať to pěkně vypadá.
A v místě levého chybějícího výfuku připevnit plechový obal od gasmasky :-) jako další úložný prostor, ne? :-)


Jo, to je ideální... ale tu Maxii si kup od Givi...tongue
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Roman2bk
#15 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 20:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Tarabys napsal:
Jo, to je ideální... ale tu Maxii si kup od Givi...tongue


no ani nevím, že by ji dělal někdo jiný, takže myslel jsem do Givi
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
3X
#16 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 21:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Roman2bk napsal:

mimochodem.... asi blbá otázka - proč se hliníkáče nemontují na délku? To by asi odporovalo předpisů, kdyby ten kufr moc přečníval dozadu, že? :-)

Takže podle toho co píšete bude pro mě na Stromu ideální horní plasťák (ať už současný Givi, nebo větší Maxia) a hliníkače na 2 zámky, aby nebyly na pantech a dát je co nejblíže, ale symetricky, ať to pěkně vypadá.
A v místě levého chybějícího výfuku připevnit plechový obal od gasmasky :-) jako další úložný prostor, ne? :-)


jak to namontuješ je na tobě, předpis na to neexistuje a asi to nebude přečnívat více než 40cm. Klidně si ho dej naležato, když se ti to líbí.

ještě můj názor na plasťák - myslím, že je menší zatížitelnost kufru. K čemu objem, když ti unese menší hmotnost? Jak psal thymall, ani já bych při nehodě nechtěl mít za zády plný plastový kufr. Když už se neutrhne, tak při bočním pádu se může polámat a to nemusíš jet ani v terénu, stačí pád ze stojánku na patník
 
Roman2bk
#17 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 21:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

no to mě jen tak napadlo.... že jsem to ještě u nikoho neviděl, namontované na délku. přitom je to vlastně aerodynamičtejší.... (no jo, jsem z Kopřivnice, z města kde se dělaly jedny z prvních aerodynamických aut :-)

Jinak to s tím co je nebezpečnější nevím, při pádu nemusí jen kolem hlavy proletět plasťák (možní hlinikáč, ne?), ale může na člověka spadnou motorka celou váhou a pak je otázka jestli na člověka přimáčkne k zemi třeba plasťák a nebo roh hliníkové kostky.... to je ale spíš už o štěstí....
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
PetrAT
#18 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 21:48
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Top na délku co vím měli dva lidé
Jeden jezdí na AT a za sebou vozí hroznou bednu plnou foťáků
A ten druhý ... pokud jsi byl na Doroťance, tak možná pamatuješ Tondu Grmelu. Ten si pravidelně na cestách po blízkém východě kupuje dřevěné truhly. A pak je prostě přikurtuje k máši a jede domů Wink
 
ivan66
#19 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 21-09-2011 22:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Nejhezčí TopCase je asi Hepco-Becker Xplorer Topcase.

'http://img189.imageshack.us/img189/2826/hepcobeckerxplorertopca.jpg'
'http://img690.imageshack.us/img690/9655/xplorerkofferschwarzpan.jpg'
 
Roman2bk
#20 Vytisknout diskuzi
horní kufr hliník nebo plast ?
Přidané 22-09-2011 06:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

PetrAT - no asi jsem v pátek bohužel odjel dřív, než přijel...
bednu? jako nějakou místní vyřezávanou dřevěnou truhlu?

ivan66 - pěkný je, to jo, jen (pro mě) je škoda že stojí 7,5 tis.
http://www.motocy...lorer-6435
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 39

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 365,811,981 návštěv