4.5. 2024 00:57
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: ON ROAD
 Tisk diskuze
Já raději cestu,no...
snelcuk
Přidané 06-07-2015 14:59
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Josef napsal:
... mně osobně , ale zarazil fakt , jak špatné návyky mám.

Každý máme něco. Pochlub se Wink
 
Josef
Já raději cestu,no...
Přidané 06-07-2015 20:13
Člen

Příspěvek: 142
Založený: 26.05.14

Vše to plyne z toho , co Pepa Sršen tvrdí , a je to pravda , což mohu dodat...motorka se neřídí rukama , ale tělem...jedu tam , kam se koukám , a ono to vše funguje. Vlastně to , co na tom mém Transalpu bylo špatně , jsem Já...Jezdil jsem ztuhle , vlastně ještě jezdím a žasnu nad tím , co ta motorka umí . A já jsem ta brzda , co jí omezuje . Člověk se stále učí . Dostali jsme tam do těla . A úžas , nadšení těch , co v náklonech drhly stupačky i na cenduru byl supr...mně nedrhla , já se bál . Samozřejmě na letišti , kde škola probíhala . Proto jsem se tu ptal , mály někdo podobné zkušenosti . Nebo jiné atd..
 
petrOV
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 07:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

No, taky jsem viděl to video, kde pepa tvrdí, že se motorka neřídí rukama...motorka se řídí řídítky a těmi se dá mírně zatáčet i náklonem těla/šlapáním do stupaček atd. nicméně vliv na změnu směru je nevalný.
Jednoduchý pokus-pusťte ve vyšší rychlosti řídítka a projeďte ostrou zatáčku...komu se to povede, dostane bod(povede se to jenom těm, co provedou kontra do řídítek, jinak nikomu).

Každopádně díky za info, alespoň vím, že tyhle pseudoškoly jsou zbytečná ztráta času a vyhozené penízeGrin
Upravil petrOV dne 07-07-2015 09:49
 
Hadislav
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 08:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

Já bych to neodsuzoval. Nikdy jsem na motorce nejezdil a řidičák jsem dělal před 3 rokama. Byl jsem jen na enduroškole na Radarce. Otec byl na Masarykově okruhu v nějaké škole taky s tím Sršněm. Otec má papíry o rok dýl a jezdí na silniční mašině.

Vzhledem k tomu, že jsme se nikdy nepohybovali mezi motorkářema, tak jsme neměli odkud čerpat informace. V autoškole nás nic nenaučili (a to jsme měli stejnýho instruktora). Před 2 rokama jsem si udělal první výlet na motorce po krásách Slovenska. Poslední den jsem najel 700km a měl jsem dost. Snažil jsem si svýmu zadku ulevit stáním ve stupačkách, ale vlál jsem na tom jak žížala. Ostatním motorkářům jsem mával jen tak, že jsem pokyvoval hlavou. Kdybych se pustil řidítek, tak spadnu. Na Radarce jsem se aspoň trochu naučil stát ve stupačkách, otec mi řekl po té jeho motoškole, jak projíždět zatáčkama (opravdu jsem netušil, že kam se dívám tam jedu, to pro mě byla úplně nová informace a posunula mě o moc dál).

Samosebou, že spousta lidí tyto školy odsoudí, ale mě opravdu motorky nikdy nic neříkali a Jawa mládím jsem neprošel. Řidičák jsem si dal ke svým třicátým narozeninám a od té doby jsem najezdil cca 27000km. V terénu si už troufnu na ledasco, ale 100% jistej si ještě nejsu. A na silnici taky občas udělám chybu, jak kdyby mi na řidičáku teprve uschnul inkoust.

Vše se dá naučit ježděním, ale pro nás méně chápavý (nebo možná nepyšný) ty motoškoly jsou dobrá věc a pak si najít volnej plácek a trénovat to co jsem zanedbal.
 
qwert
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 08:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Kdysi dávno jsem učil řídit manželku.Seděl jsem za ní.Před jednou ostřejší zatáčkou jsem si uvědomil že jsem ji vlastně nevysvětlil jak se na motorce zatáčí.Zatočili jsme tenkrát jen proto že jsem se pořádně vyklonil.Ale říct že se motocykl řídí pouze tělem je nesmysl.Je to kombinace více věcí.V terénu bych motorku jen tělem určitě neuřídil.Ač je to možná nelogické,vyzkoušejte si jak motorka zatáčí tlakem na řídítka ale opačným směrem než chcete jet.
A myslím si že žádná škola mi nenahradí tisíce kilometrů praxe..
 
Hadislav
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 09:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

To samozřejmě mi škola nenahradí tisíce kilometrů praxe, ale proč se tisíce kilometrů trápit, když to jde s vysvětlením mnohem líp. A je jedno jestli to vysvětlí Sršeň, nebo zkušenější kamarád. Pokud ale nikoho takovýho v okolí nemám, tak motoškola není špatná cesta.
 
petrOV
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 10:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

OK, napsal jsem to moc obecně, nebylo tím primárně myšleno, že všechny školy jsou o ničem, ale pokud někde šíří polopravdy ať už úmyslně nebo ne, tak mi to jako zbytečné připadá.

Zatímco pepa hlavně mluví, tak třeba Keith Code v Twist of the wrist předkládá i důkazy.
https://www.youtu...WuTcJcqAng v 50té sekundě ukázka toho, jak ochotně zatáčí motorka, která má jedny řídítka napevno a od 2:40 je krásně vidět, jak "velký vliv" má přenášení váhy-ano, něco se tím utočit dá, ale strašně málo.

Není nad to si udělat na rovné silnici test přenášením váhy a poté zatlačením jedním prstem do jednoho řídítka a sledovat reakce motorky.(S tím tlačením prstem opatrně a plynule, změna směru je mnohem razantnější)

Kdyby pepa neměl poškozené ego, tak by neplácal ve smyslu, že se motorka neřídí rukama, protože motorka se řídí pohybem celého těla včetně ruk, které hrají větší roli, než by se třeba někomu mohlo zdát. On umí jezdit, ale jeho schopnosti jakožto učitele mi nepřijdou zrovna nejlepší.
 
12345
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 11:32
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Tak já jsem do žádné školy nechodil (kromě zvláštní)lol na motorce pořádně jezdit neumím a přesto jsem na ní byl tam kde "vetšina" těch co to umí a nevštěvují motoškoly nikdy nebude.Smile
 
Hadislav
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 13:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

Však až vyrostu, chcu být jako ty clap Bohužel už jsem byl v enduroškole... snad mi to někdy odpustíš? flower
 
hobr
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 15:38
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Hadislav napsal:
Však až vyrostu, chcu být jako ty clap Bohužel už jsem byl v enduroškole... snad mi to někdy odpustíš? flower

Jsem na tom podobněrealsad...... Co s tím uděláme?hmm
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
12345
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 15:44
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Hadislav napsal:
Však až vyrostu, chcu být jako ty clap Bohužel už jsem byl v enduroškole... snad mi to někdy odpustíš? flower


Jako já "bohužel"?nikdy nebudeš...comfort
 
12345
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 15:45
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

hobr napsal:
Hadislav napsal:
Však až vyrostu, chcu být jako ty clap Bohužel už jsem byl v enduroškole... snad mi to někdy odpustíš? flower

Jsem na tom podobněrealsad...... Co s tím uděláme?hmm


Můžete si psát.Doufám že v PM.Grin
 
TomasTT
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 16:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Po asi šesti letech ježdění s velkými silničními motorkami jsem absolvoval třídenní kurz BMW v Hechlingenu. Tenkrát to nebylo jen offroad ale jeden celý den se jezdilo na asfaltu. Mysleli jsme si všichni, že na silnici jezdíme skvěle (já měl tenkrát naježděno asi 100 tisíc s motorkama nad 650ccm) a docela to umíme i v terénu.
Hned první den jsme zjistili, že v terénu neumíme vůbec nic a na silnici nezvládneme to, co zvládne začátečnice po absolvování toho kurzu. Pochopitelně nic nenahradí praxi ale když člověk léta dělá něco špatně, tak si pak myslí, že "tohle s BMW nejde" a ono by to přitom šlo. Jen mu to někdo musí ukázat jak na to. Na silnici nás učili krizové brždění - porovnávali jsme brzdnou reakci, brzdnou dráhu při zapnutém a vypnutém ABS, při brždění jen jednou, druhou nebo oběma brzdami, chování na suchu a mokru. Extrémní náklony při malé rychlosti, práce s těžištěm, ovládání spojky v různých situacích atd. Některé věci by člověk s vlastní motorkou asi nezkoušel ale když to byl půjčovací stroj, tak proč ne.
Za mně rozhodně pozitivní zkušenost.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
blejdamint
Já raději cestu,no...
Přidané 07-07-2015 22:27
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Jsem na tom jako Vlastimil s rozdilem, ze jsem dokoncil zakladni skolu.....Cool
blejdamintxr650r
 
12345
Já raději cestu,no...
Přidané 08-07-2015 05:59
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

blejdamint napsal:
Jsem na tom jako Vlastimil s rozdilem, ze jsem dokoncil zakladni skolu.....Cool

No to bych chtěl vidět to vysvědčeníFrown
 
Josef
Já raději cestu,no...
Přidané 08-07-2015 10:06
Člen

Příspěvek: 142
Založený: 26.05.14

Za každý názor dík. A nebýt mého menšího sebevědomí po pár pádech , asi bych žádnou motoškolu ani nenavštívil. Řidičák mám už něco přes třicet let a domníval jsem se , že jezdím dobře. Bohužel , jen domníval. A trochu zaspal. Vše se krapet změnilo. Proto školu vřele doporučuji , sice sem si tam, připadal, jak brontosaurus, ale co ... Fakt všem dík a také vám trochu závidím ...Jak, jsem již psal, jezdím jen po cestě, a motám se jen kolem komína...
 
12345
Já raději cestu,no...
Přidané 08-07-2015 11:16
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Josef napsal:
Za každý názor dík. A nebýt mého menšího sebevědomí po pár pádech , asi bych žádnou motoškolu ani nenavštívil. Řidičák mám už něco přes třicet let a domníval jsem se , že jezdím dobře. Bohužel , jen domníval. A trochu zaspal. Vše se krapet změnilo. Proto školu vřele doporučuji , sice sem si tam, připadal, jak brontosaurus, ale co ... Fakt všem dík a také vám trochu závidím ...Jak, jsem již psal, jezdím jen po cestě, a motám se jen kolem komína...

Já se motám každý večer...lol
 
cibus
Já raději cestu,no...
Přidané 08-07-2015 11:22
Člen

Příspěvek: 101
Založený: 05.12.12

Většina lidí se na motorce jenom vozí. Skutečně ji řídí málokdo.

To dáš. No nic, tak to zkus ještě jednou.
 
qwert
Já raději cestu,no...
Přidané 08-07-2015 16:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Já abych se povozil,musím ji řídit ze všech sil..Smile
 
Josef
Já raději cestu,no...
Přidané 09-07-2015 10:34
Člen

Příspěvek: 142
Založený: 26.05.14

Vlastimile , Vlastimile, jak ti závidím. Tak každý večer ???... Tak, to se mi ještě nepoved. Jinak motám kde co.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 361,545,125 návštěv