28.3. 2024 14:34
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: ČESKO A SLOVENSKO
 Tisk diskuze
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Paji
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 01-07-2011 01:24
Člen

Příspěvek: 10
Založený: 19.05.10

Ten pravý Dakar se nejezdí taky pořád jen v terénu. V letošním roce byly nabližovací a odbližovací části etap v celkové délce 4598 km.

Co si takhle masakrálně dát 2000 km za víkend? A co při tom objet celou republiku kolem dokola? A co z toho udělat akci, které se může zúčastnit téměř každý z nás bez ohledu na to kde bydlí?

Když jsem před pár lety objel republiku po hranicích offroadem viz Bohemia Around - Offroad, zařekl jsme se, že nic takového (2 500 km offroad za 4 dni) už neudělám. Bylo to opravdu masakr. Ale co to teď udělat společně něco podobného, ale po silnicích těch nejnižších tříd, kde není zákaz vjezdu?

Tak tedy. Pokud vás ježdění v terénu už tolik nerajcuje (či ještě ne), nebo 300 a více kilometrové offroadové etapy Českého Dakaře jsou pro vás velké sousto, nebo jste spíše příznivci asfaltu, pak je pro vás o víkendu 16.-17. července 2011 připraveno něco opravdu záživného.


Je tu ČESKÝ DAKAŘ – Bohemia Around 2011

Pravidla:
- Trasa se sestává celkem z 80 průjezdných bodů, které pošlu každému zájemci, kdo mi napíše na email: cesky-dakar@seznam.cz..
- Podle mé navigace má trasa po silnicích mezi průjezdnými body přesně 2002 km
- Body by měly být projety za dobu nejvýše 48 hodin od pátku 15.7. do neděle 17.7.2011.
- Každý si může vybrat libovolný průjezdný bod, kterým začne, a také si může zvolit jakým směrem pojede. Tento směr ale musí dodržet celý závod. Zároveň tímto bodem musí projet pro dokončení závodu. To znamená například začít bodem č. 1 (ten je u Rozvadova) a pokračovat bodem č. 2 a pokračovat body 3, 4,… až po projetí bodu 80. a opět 1. ukončit úspěšně závod. Nebo začít na Moravě třeba bodem 20 u Břeclavi a jet opačným směrem přes bod 19, pak body 1, 80, 78 a zpět do bodu 20.
- Za neprojetí jednoho průjezdného bodu je počítána penalizace jedné hodiny.
- Trasu mezi průjezdnými body si volí každý sám podle své GPS.
- Pořadí účastníků bude podle dosažených časů včetně započítaných případných penalizací na základě zaslání projeté stopy ze své navigace opět na mail cesky-dakar@seznam.cz. Není jisté, zda to někdo v daném limitu vůbec ujede celé.
- Ubytování během závodu si zajišťuje každý sám. Ale třeba to někdo dá v kuse. Pak vyhraje!

Věřím, že si případné skupinky a začátky závodu domluvíte už sami.
Paji přiložený následující obrázek:


[32.23Kb]
Upravil Paji dne 01-07-2011 01:25
 
xx6
#2 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 01-07-2011 07:06
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Lehce mi to připomíná TPC, které se jede tenhle víkend.
Otázka, jak budeš měřit čas, když každý vyjíždí z jakého chce bodu, respektive, jak sjednotíš dobu výjezdu a tak. A ty průjezdní body, tam bude nějaká kontrola či jak to je pořešené? Jsem jen zvědavý.
 
Pardal
#3 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 01-07-2011 07:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

Vse určí záznam z GPS.
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
tomi
#4 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 01-07-2011 15:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

Můk TomTom by toho asi moc neřekl.Smile
 
www.kapa-toner.cz
Tarabys
#5 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 01-07-2011 15:23
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Tomi> ale řekl, stačí ho to naučit...Wink http://navigovani.cz/index.php/tripmaster-nadmoska-vyka-zaznamenani-trasy
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
tomi
#6 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 01-07-2011 16:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

Tarabys napsal:
Tomi> ale řekl, stačí ho to naučit...Wink http://navigovani.cz/index.php/tripmaster-nadmoska-vyka-zaznamenani-trasy

Vypadá to super , ale bojim, bojim, ja jsem na tyhle věci levý.
 
www.kapa-toner.cz
prezi
#7 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 02-07-2011 00:30
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

...tak co, prubnete to někdo? ...nebude to procházka růžovou zahradou, ale pěkná zabíračka - 2002 km do limitu 48 hodin!

...podle poslední informace je přihlášeno už více než 50 odvážných clap
 
www.CENDURO.cz
3X
#8 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 02-07-2011 07:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

jako nápad to je dobrý, ale přijde mi škoda se těmi místy jen kvůli času prohnat. Něco z toho už mám projeté a jsou to parádní cestičky téměř po hraniční čáře.
 
prezi
#9 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 04-07-2011 11:49
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

3X napsal:
jako nápad to je dobrý, ale přijde mi škoda se těmi místy jen kvůli času prohnat. Něco z toho už mám projeté a jsou to parádní cestičky téměř po hraniční čáře.

...je pravda, že jet to "na pohodu" a dát si k tomu pár odboček na zajímavá místa okolo hranic (je jich kopa) u nás či u sousedů, tak je to "materiál" na hezkou dovolenou Smile

...a dá se to pak jezdit třeba každý rok a vždy si to člověk může naplánovat tak aby to bylo jiné thumbs up
 
www.CENDURO.cz
kysin
#10 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 04-07-2011 13:45
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

ty jo to zni suprove, ted jsem jel o vikendu transpublik a jsem nadsenej, jel bych to znovu a tohle je vyzva, letos jsem bez dovolene a co si neuziju o vikendu to nemam, takze pokud budou finance a jaks taks pocasi tak pojedu
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
petr_t
#11 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 05-07-2011 08:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

No vzhledem k tomu že jsem občas přes to naši placku jel smer Aš-jablůnkov a pokaždé jinak,se mi zdá objet ČR podel hranic za 48h za dost velké soustohmm
s větrem ve vlasechmusic
 
tomi
#12 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 06-07-2011 17:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

Bohužel mi do termínu něco vlezlo, a tak jseme to z bráchou vyzkoušeli teď o těch volných sobota až středa na pohodu. Počasí nám teda vůbec nepřálo. V sobotu jsme vyrazili v 9,00hod z Dobratic, směr Bílá, Počasí docela dobrý , na jihu jsme trochu zmokli. Noc v Campu v Pasohlávkách a další den pokračujeme dál, ale to už v dešťi. další noc v Penzionku na čerpačce Robin Oil v Kašperských horách.A další den opět pokračujeme dál a zase celý den lije jak sviňa. Makáme jak se dá ale počasí je náš velký nepřítel, rozhodli jsme se že pojedeme nonstop abychom nahonili nějaké kilometry, ale nedalo se další noc na zastávce kde jsme dojeli po 24,00hodině zmrzlí a mokří po 17-ti hodínách v sedle jsme toho měli plnou p...l.
Dáme kafe, večeři a kolem 1,00hod uleháme na lavičky, hlavně že jsme v suchu.
Jinak super škola jízda potmě v mlze a ještě v děšti, SÍLA.
Ráno v 5,00hodin vyrážíme dál.Bohužel naše cesta skončila v Harachově pro poruchu bráchoveho KLE500. On čeká na kámoše na odtah a já sním.V 17,30 to vzdáváme a já jedu tou nejkratší cestou domů do Českého Těšína.
Musím smeknout z naplánování trasy, je boží, mít tak lepší počasí asi by jsme to zvládali rychleji, ale jeli jsme na pohodu v bodech cigárko nebo kafíčko a tak.
Poznali jsme krásné oblasti , jako je pohraničí jižních čech, tam se určitě ještě vrátíme.
Na druhé straně jsem rád, že mi ten termín na hlavní soutěž nevyšel, protože te vím že bych to určitě za 48 hodin nedal.Ten kdo to zvládne ten je frajer a smekám před ním. Upozorňoju že na trase je docela dost uzavřených cest, a někdy je docala kumšt trefit objížďku. Navigace vás vede pořád za svým cílem.
To jsem jen v krátkosti chtěl napsat něco k této akci.
Super nápad, krásná trasa,ale sotuěž je pro frajery s olověnýma zadkama.
Přeju všem kteří to pojedou , at jim vyjde počasí , né jako nám, a ať jim rychle ubíhají kilometry.
Nějaké fotky dodám zítra.
tomi přiložený následující obrázek:


[85.63Kb]
Upravil tomi dne 07-07-2011 17:51
 
www.kapa-toner.cz
Mart
#13 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 06-07-2011 19:28
Člen

Příspěvek: 25
Založený: 17.10.10

brácha tu o tom našem putování už něco naznačil. byl to zážitek . který nikdy celý nepopíšem . jet to v tomhle počasí a s našimi zkušenostmi bylo z dnešního pohledu šílené. největší mínus bylo , že nikdo z nás nechtěl říct , že to vzdává . když jsme jeli třetí den promoklí, utahaní a s vědomím, že to nestíháme ujet za naplánovaných pět dnů, když se to má dát odjet za 48 hodin. a jak se říká průser příjde odkud ho nečekáš, najednou nějak přestalo pršet, dokonce začalo svíti sluníčko a my si začínali říkat , že teď to už půjde samo a už jsme se viděli , že to slavně nakonec zvnádneme. a to je ten čas kdy příjde chyba ,která to rozhodne za vás. jede se v pohodě a člověk si řekne když jsem vydržel do teď , tak to umín a jsem mistr. jedete co to dá , aby se najelo co po třech dnech schází a vidíte se jak to všechno zvládnete. z tohoto snu se vzbudíte chvíli po té co si v zatáčce líznete asfaltu a očešete obě brzdy. přední komplet zadní má rozlomený svár na páce a je jen otázkou při kterém sešlápnutí to praskne definitivně. je rozhodnuto a dobojováno. najednou už se nikam nespěchá. dojedete ješte 15 km na místo kde se bude lépe čekat na odtah a začnete přemýšlet co se vlastně stalo, a děkovat Pánu Bohu , že vás nechal se z toho asfaltu zvednout a odejít po svých . pak si vzpomenete kolik jste na téhle trase potkal míst kde tolik štěstí nebylo a musel někdo platit za chybu a možná ani né vlastní.
proto přeju všem co na toto trasu vyrazí , aby jim vyšlo počasí, jeli v pohodě , stál pri nich sv. Kryštof a vrátili se domů i když to třeba nedají celé.
pochopil jsem , že nejhorší je KDYŽ SE JEDE O ( SVŮJ ) ŽIVOT
HODNĚ ŠTĚSTÍ I TĚM CO NEPOJEDOU
MART
fotky a více zítra
Upravil Mart dne 06-07-2011 19:37
 
ivan66
#14 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 06-07-2011 20:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Chlapci moji, příště to dáteclapthumbs up, nebo dáme?hmm.
Děláte mi radostflower
 
prezi
#15 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 07:13
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

to Tomi a Mart:
UAU! jet v tom počasí co bylo, tak to určitě nebyl žádný med ...sice jste nedojeli, ale i tak klobouk dolů, protože jste to zkusili clap

...a je dobře, že jste přežili ve zdraví thumbs up
 
www.CENDURO.cz
tomi
#16 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 17:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

foto
tomi přiložený následující obrázek:


[50.75Kb]
 
www.kapa-toner.cz
tomi
#17 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 17:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

foto
tomi přiložený následující obrázek:


[73.38Kb]
 
www.kapa-toner.cz
tomi
#18 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 17:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

foto
tomi přiložený následující obrázek:


[130.5Kb]
 
www.kapa-toner.cz
tomi
#19 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 17:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

foto
tomi přiložený následující obrázek:


[85.74Kb]
 
www.kapa-toner.cz
tomi
#20 Vytisknout diskuzi
ČESKÝ DAKAŘ - Bohemia Around
Přidané 07-07-2011 17:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 338
Založený: 08.07.10

foto
tomi přiložený následující obrázek:


[91.53Kb]
 
www.kapa-toner.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 45

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 355,929,517 návštěv