4.5. 2024 19:07
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Nepromoky na rukavice
itchy
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-05-2010 20:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

Chlapi pouzivate nekdo nejake nepromoky na rukavice,popř.mate nekdo dobry tip na ně.
 
petr_t
#2 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 20:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

itchy napsal:
Chlapi pouzivate nekdo nejake nepromoky na rukavice,popř.mate nekdo dobry tip na ně.

jojo neopreny z pracovních oděvů a do nich teplé pletené cca 80,-thumbs updobře na nich drží stěrač.Máme je několik let.Wink
 
prezi
#3 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:03
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...koupil jsem někdy před lety "tříprsté" návleky (takové rukavice na rukavice) ...bral jsem si je do Rumunska ...pršelo nám čtyři dny z šesti, tak jsem je užíval fest a pak jsem je vyhodil ..vhodnější spíš na silnici a delší přesuny bez nutnosti často řadit a brzdit ...do terénu nevhodné!

...včil už bych si je nekoupil, raději vozím dvoje rukavice - jedny normální kožené a druhé textilní s částečnou "protivodní odolností" ...ideál by asi byl nějaký dobrý goratex

+/- návleků na rukavice:

+ před deštěm opravdu chrání
+ je v nich i tepleji protože chrání před větrem

- špatně se oblékají
- špatně se v nich brzdí a "spojkuje"
- moc nevydrží ...trhají se ve švech
 
www.CENDURO.cz
tobig
#4 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:03
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Mám, ale nepoužívám. Fakt se mi v tom blbě řídí.... pissed

Viděl jsem takový suprový neoprénový návlek na ruku i řidítkem.... vevnitř teplo a sucho. music
 
petr_t
#5 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

do deště nejvhodnější rukavice pro elektrikáře, maj protiskluzový povrch,jsou dost dlouhé ,dobře se v nich řídí, neprotrhnou se a podle vložných rukavic za 10,-Kč si reguluješ teplotu. Na žádné motorce jsem neměl vyřívané hefty.Vždy to musím řešit rukavicemi.
 
itchy
#6 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

Prave neco ted schanim,protoze jsem pred dvema tydny jel 3 hodiny v desti a rukavice byly durch,a take se chystam cestovat tak at jsem vybavenej proti tomu chcani,nedovedu si predstavit jak pak nekde ve stanu susim rukaviceShock
 
moranka
#7 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

jj, Petr má jakési elektrikářské, ty by ze mně spadly, tak já mám takové ty uklízečské a do nich vlněné a není problém v nich jet i celý den, žádný problém s řízením a z pracovních oděvů mám černé ať nejezdím v růžových thumbs up
 
moranka
#8 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 21:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

jo a mě to stálo i s těma vlněnýma 46 kč
 
refi
#9 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 23:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

mám neoprenové tříprsté už léta letoucí, jsou stále jako nové (UVEX), byly drahé, ale jsou opravdu kvalitní. nicméně stejně jako u ostatních - je v nich omezená citlivost při mačkání spojky i brzdy, tahání za plyn ... prostě beru je jako opravdovou nouzi, pak jsou ale k nezaplacení. vyzkoušeno na 400 km jízdy v dešti, ruce byly jediné suché místo na mém těle a to jsem měla na sobě nepromok Grin
když jsem zmokla cestou z garančky a neměla sebou (jak jinak) tyto své ploutve, jen obyčejné kožené rukavice, v kombinaci s vyhřívanými hefty mi to udělalo krásnou zdravou barvu na rukou, ještě další dva dny jsem vypadala jak kdybych se hrabala v kanálu SadGrin

moranko, tvé řešení nejspíš využiju taky thumbs up
 
refi.rajce.net
refi
#10 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 18-05-2010 23:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

prezítko, co tyhle?
 
refi.rajce.net
prezi
#11 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 00:01
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

refi napsal:
prezítko, co tyhle?

...asi budou OK, ale já si "do sucha" koupil Grand Turismo od Polednika a "do mokra" zatím budu používat "lidlovky", které pořádně naimpregnuju (zajímavé je, že hřejou i mokré)
...možná ještě jako nouzovku investuji do "pracovních odplňků" viz. Petr_t Smile
 
www.CENDURO.cz
3X
#12 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 00:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

moranka napsal:
jj, Petr má jakési elektrikářské, ty by ze mně spadly, tak já mám takové ty uklízečské a do nich vlněné a není problém v nich jet i celý den, žádný problém s řízením a z pracovních oděvů mám černé ať nejezdím v růžových thumbs up


a koště v ruce v tom neklouže? blushingWink
 
3X
#13 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 00:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

itchi: ploutve mám, ale těžko tu druhou sám dostat na ruku SadGrin
proto jsem je nikdy nepoužil, ale goretexové rukavice ano a je v nich sucho a teplo thumbs up
 
petr_t
#14 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 07:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

goretexove jsem kupil před nějakou dobou u Hubika ,stejně když prší jsou praktičtější pro mě ty gumovky s flece nebo bavlněnýma dovnitř.Ne jednom srazu V-stromu jsme rukavice porovnávali.Dnes už nejsem sám kdo tuhle kombinaci používá.Jistě není to IN,ale já preferuji funkčnost.Na test stačí 10min a kýbl s vodouthumbs up
 
3X
#15 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 09:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

petr_t napsal:
goretexove jsem kupil před nějakou dobou u Hubika ,stejně když prší jsou praktičtější pro mě ty gumovky s flece nebo bavlněnýma dovnitř.Ne jednom srazu V-stromu jsme rukavice porovnávali.Dnes už nejsem sám kdo tuhle kombinaci používá.Jistě není to IN,ale já preferuji funkčnost.Na test stačí 10min a kýbl s vodouthumbs up


hlavně sebou nefláknout, protože potom bych ty ruce nechtěl vidět Sad

gumovky s bavlnou nejsou zrovna bezpečné. Mě to přijde, jako když začně pršet, ty si sundáš oblečení s protektory a dáš si pláštěnku, aby jsi byl suchý
 
moranka
#16 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 11:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

3X napsal:
petr_t napsal:
goretexove jsem kupil před nějakou dobou u Hubika ,stejně když prší jsou praktičtější pro mě ty gumovky s flece nebo bavlněnýma dovnitř.Ne jednom srazu V-stromu jsme rukavice porovnávali.Dnes už nejsem sám kdo tuhle kombinaci používá.Jistě není to IN,ale já preferuji funkčnost.Na test stačí 10min a kýbl s vodouthumbs up


hlavně sebou nefláknout, protože potom bych ty ruce nechtěl vidět Sad

gumovky s bavlnou nejsou zrovna bezpečné. Mě to přijde, jako když začně pršet, ty si sundáš oblečení s protektory a dáš si pláštěnku, aby jsi byl suchý


no tak když musíš v dešti a fakt jako že musíš, třeba přes půl republiky, tak je to lepší než v mokrých sice bezpečnějších, ale ruce zmrzlé a když se necítím fit více pozornosti odchází na to co mě trápí, než na cestu , koště nevím jestli v tom klouže, ale hefty ani páčky ni ni, stejně když je hnusaja, tak se jede opatrně když spadnu v těch enduro, co v nich jezdím celé léto, tak mě to zachrání líp, než gumovlněné protidešťové nemyslím. Takže raději cit a relativní pohodu, než zkřehlé prsty, ve kterých buď nenajdeš, co potřebuješ, nebo to naopak přeženeš.
 
moranka
#17 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 11:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

P.S. ani Goretex není všemohoucí, ano napíšerte mi, že v oblečení gore jste v suchu, ale stejně je to díky dalším vrstvám, co máte pod tím a to jaksi pod rukavice zase toho už toli nenavleču. Proto do velké vody jedině v guměthumbs up
 
stepan
#18 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 13:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

moranka napsal:
3X napsal:
petr_t napsal:
goretexove jsem kupil před nějakou dobou u Hubika ,stejně když prší jsou praktičtější pro mě ty gumovky s flece nebo bavlněnýma dovnitř.Ne jednom srazu V-stromu jsme rukavice porovnávali.Dnes už nejsem sám kdo tuhle kombinaci používá.Jistě není to IN,ale já preferuji funkčnost.Na test stačí 10min a kýbl s vodouthumbs up


hlavně sebou nefláknout, protože potom bych ty ruce nechtěl vidět Sad

gumovky s bavlnou nejsou zrovna bezpečné. Mě to přijde, jako když začně pršet, ty si sundáš oblečení s protektory a dáš si pláštěnku, aby jsi byl suchý


no tak když musíš v dešti a fakt jako že musíš, třeba přes půl republiky, tak je to lepší než v mokrých sice bezpečnějších, ale ruce zmrzlé a když se necítím fit více pozornosti odchází na to co mě trápí, než na cestu , koště nevím jestli v tom klouže, ale hefty ani páčky ni ni, stejně když je hnusaja, tak se jede opatrně když spadnu v těch enduro, co v nich jezdím celé léto, tak mě to zachrání líp, než gumovlněné protidešťové nemyslím. Takže raději cit a relativní pohodu, než zkřehlé prsty, ve kterých buď nenajdeš, co potřebuješ, nebo to naopak přeženeš.


A jak se chovají ty gumové návleky v kombinaci s vyhřívanejma heftama? Třeba goretexové rukavice se nemají používat s vyhřívanejma heftama, protože pak ten goretex nefunguje..

Já osobně, když jedu v dešti, tak si zapnu vyhřívání a i když mám mokrou ruku, tak mne to hřeje.
 
jencekgs
#19 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 13:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já bych chtěl koupit ty pytle na řidítka?? Máte s tím někdo zkušenost jak to omezuje při jízdě krom toho že je to ošklivé??
S Rablenkou cestou necestou
 
stepan
#20 Vytisknout diskuzi
Nepromoky na rukavice
Přidané 19-05-2010 13:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

jencekgs napsal:
Já bych chtěl koupit ty pytle na řidítka?? Máte s tím někdo zkušenost jak to omezuje při jízdě krom toho že je to ošklivé??


Používál jsem je v Rumunsku, kde nám dost chcalo. Jednak v tom vypadáš, jak Mikimaus, protože i ta nejmenší velikost je strašně veliká.
No a hlavně, jak je to velký a nemá to prsty, tak se s tím opravdu o dost hůř jede. Na dálnici to ale třeba je dobrý. Ty tříprsťáky budou asi lepší.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 56

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 361,708,460 návštěv