29.4. 2024 07:11
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
3X
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 07-02-2011 21:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

vevis napsal:
...
Docela by me zajimalo,kdyz adra dokaze zajistit prepravu tech obvazu do Keni zdarma,za kolik ta Adra dokaze nakoupit treba tunu obvazu?Kdyz na to vypise soutez,tak verim tomu,ze to koupej za pakatel.Urcite levneji nez mi v lekarne.A ta nemocnice v Keni uz nejakou dobu funguje a ty obvazy se nekde do ted kupovat museli.Tak dokonce verim tomu,ze firma ktera jim obvazy dodava,by kvuli reklame a dobrym vztahum do budoucna ty obvazy jednou poskytla zadarmo.helplessZrovna tak jako je tam jina firma zadarmo odveze.Ono to zadarmo je treba za upevneni dobrych vztahu a pripadne uz placene obchody do budoucna.
Takze by vysledek byl treba stejnej,jen obvazy by byli nove a v odpovidajici kvalite.Ceska posta by mela trochu mensi obrat,lidi by usetrili par litru benzinu atd.Wink


v Keni už nějakou dobu žijí i lidé a ti určitě mají "dostatek"hmm jídla, které si sami vyprodukují. Proto Keňa žádá o potravinovou pomoc. Tu dostávají z celého světa a nejde o reklamu. Vevisi, píšeš o něčem, co neznáš. Nechceš se akce účastnit, tak nepiš takové bludy. Starou lékárničku si dej doma do skříňky a hotovo.
Jestli tě zajímá ekonomická situace v Keni, tady je odkaz http://www.busine...4/1001375/ . Asi máš pocit, že si tam žijí v blahobytu.
Upravil 3X dne 07-02-2011 21:24
 
3X
#22 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 21:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to vevis: jinak Keňa má variabilní symbol 151, když budeš posílat těch 50Kč
http://www.adra.c...cni-pomoc/
 
3X
#23 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 22:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

vevis napsal:
....Proste se jen snazim napsat,ze posilani cehokoliv zadarmo nemusi byt vzdy ku prospechu veci.


s tím souhlasím, ale ADRA to podle mě posílá tam, kde tu pomoc potřebují. Afrika je na tom bídně komplet, pomohlo by to v každé zemi, ale akci organizují pro Keňu. A staré lékárničky by určitě užili i v kterékoliv zapadlé vesnici v Albánii.
 
3X
#24 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 22:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

ještě něco, takto můžeš rozpitvat jakoukoliv akci, projekt nebo sbírku. Spíše jde o to, jestli chceš pomoci nebo ne. To je každého věc, jen ty řeči jsou zbytečné. Nechci, nepíšu a je to. Chci, pošlu a taky psát nemusím.
 
xx1
#25 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 22:12
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

Precti si TOTO .
Nahodou zrovna kensky ekonom tam prosi zapad,at prestane s rozvojovou pomoci.Zeme kam zapad nasypal nejvic penez jsou na tom nejhur.
Malej vytazek:Zambie je dnes stejně chudá jako před čtyřiceti lety, a to ačkoli sem podle editora londýnského listu The Economist Roberta Guesta jen v letech 1980 až 1996 přiteklo 5944 milionů dolarů v grantech (nikoli půjčkách). Keňský ekonom James Shikwati proto požaduje zrušení veškeré pomoci, která je podle něj „strašlivá“ a rozvíjí země špatným směrem. Podobné hlasy se mezi africkými intelektuály ozývají stále častěji.

Tim nechci rict,ze posilanim obvazu nekomu ublizis.Ale fakt netusim,jestli je tam nejaka firma nevyrabi a tim,ze je ta nemocnice ted prestane odebirat se nedostane do problemu.helpless
Upravil xx1 dne 07-02-2011 22:23
 
3X
#26 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 22:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

VOP Grin

na všem vždy najdeš minimálně jeden důvod proč NE. Otázka je, jak je pro tebe podstatný.
 
xx1
#27 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 22:54
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

Svoje prispevky az na ten posledni jsem vymazal a uz vam to tu nebudu zas*irat.Wink
 
prezi
#28 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 07:59
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

vevis napsal:
Svoje prispevky az na ten posledni jsem vymazal a uz vam to tu nebudu zas*irat.Wink
...ahoj Pavle, mazat jsi to nemusel - diskuze je slušná, tak to nebylo třeba ...včil to vypadá, že si 3X povídá sám se sebou (Jirko, ty to nemaž) Wink

...líbil se mi tvůj nápad s berlema, které určitě pár lidem doma straší třeba po prarodičích, stejně jako se mi kdysi líbila akce na sběr starých brýlí ...obojím bych mohl přispět ...můžeme se Adry zeptat zda by je mohli potřebovat
 
www.CENDURO.cz
xx1
#29 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 08:07
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

Jestli ti ty prispevky nevadili,tak je muzes obnovit.Pokud to jde?helplessPouze mi prislo,ze mit jiny nazor nez ma vetsina je spatne,tak jsem uz nechtel drazdit.Wink
 
3X
#30 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 08:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

vevis napsal:
Jestli ti ty prispevky nevadili,tak je muzes obnovit.Pokud to jde?helplessPouze mi prislo,ze mit jiny nazor nez ma vetsina je spatne,tak jsem uz nechtel drazdit.Wink


nikdo ti tvůj názor nebere
 
zetor
#31 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 08:15
Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.01.11

Já mám třeba doma na půdě plně funkčních zánovních berlí asi 8ks....klidně bych jich 7 obětoval....(jednu bych si nechal kdyby něco)....Cool
 
xx1
#32 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 08:21
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

3X napsal:
nikdo ti tvůj názor nebere

To ne,ale kdyz to jeden nazyva blaboly,druhy v tom vidi z me strany kalkul a mysli si,ze neumim premejslet srdcem,ale pouze mozkem(coz podle me neni vzdy na skodu),tak jsem to radsi ukoncil.
Ale jak pisu,jestli je to v nejake pameti,at Prezi obnovi moje prispevky,ktere mu davali smysl a jine at klidne vymaze.Wink
 
3X
#33 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 09:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

vevis napsal:
A ta nemocnice v Keni uz nejakou dobu funguje a ty obvazy se nekde do ted kupovat museli.


nezlob se Pavle na mě, ale dedukce, že nemocnice v Keni někdy ty obvazy kupovala, tak "proč v tom nepokračuje?" je blud. I kdyby v Keni bylo 10 firem vyrábějících obvazy, tak pokud nemají finance, tak to nekoupí. Proč se v ČR dělají sbírky na přístroje do nemocnic, když si to nemocnice mohou koupit samy? Proč se dělají sbírky na léčbu různě postižených dětí, když ty děti mají své rodiče, kteří možná pracují a mají výdělky?

Proč se dělají sbírky na výcvik psů pro nevidomé nebo na boj proti rakovině?

Je to prostě o penězích.
 
xx1
#34 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 09:15
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

3X napsal:
vevis napsal:
A ta nemocnice v Keni uz nejakou dobu funguje a ty obvazy se nekde do ted kupovat museli.


nezlob se Pavle na mě, ale dedukce, že nemocnice v Keni někdy ty obvazy kupovala, tak "proč v tom nepokračuje?" je blud. I kdyby v Keni bylo 10 firem vyrábějících obvazy, tak pokud nemají finance, tak to nekoupí. Proč se v ČR dělají sbírky na přístroje do nemocnic, když si to nemocnice mohou koupit samy? Proč se dělají sbírky na léčbu různě postižených dětí, když ty děti mají své rodiče, kteří možná pracují a mají výdělky?

Proč se dělají sbírky na výcvik psů pro nevidomé nebo na boj proti rakovině?


Je to prostě o penězích.

Vsechno co jsi napsal je pravda!thumbs up
Ale ted jsem nekde cetl starsi clanek,ze vyroba obvazu nekde v severnich cechach byla z ekonomickych duvodu ukoncena a presunuta do Indie nebo do Ciny.Nevim jestli od sud prestehovali vsechny stroje?Ale mozna kdyby par nejstarsich prodali! za nejake male penize do Keni a par lidi si tam rozjelo malou firmu na obvazy,tak by to z dlouhodobeho hlediska melo vetsi smysl nez posilani lekarnicek.helplessPisu schvalne prodali,protoze ne kazdy si vazi toho,co dostane zadarmo!
A ta nemocnice je tusim ceska,tak verim,ze zasobovani obvazy maj vyresene.Samozrejme neco jineho jsou Kenske nemocnice.Oni tam asi ty obvazy maj taky,jenomze tam za vsechno tvrde platis a vetsina lidi si navstevu te nemocnice nemuze dovolit!Proto asi vznikla ta ceska,kde se pravdepodobne leci zadarmo a je hlavne pro ty chudy.
Upravil xx1 dne 08-02-2011 09:17
 
3X
#35 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 09:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

v ČR je díky nové vyhlášce několik tun zbytečných lékárniček, které asi půjdou do koše a ADRA je tam chce poslat. Takže máš volbu: koš nebo Keňa. Nejde tady o nějaké dlouhodobé hledisko, pouze jednorázová akce.
 
Stenly
#36 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 11:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 325
Založený: 12.10.10

to prezi : Břéťo, tak jsem odeslal na CENDURO zásilku. Náklady: jednou jetá bubloobálka a 18 kaček čééských.
Jo, lékárnu mám novou a velikost hlavy 56 a jezdím BMWGrin clap
Stenly - motocyklista varnsdorfský
 
xx1
#37 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 15:16
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

Omlouvam se za sve argumenty s tim postovnym.Kdyz to poslete jako dopis bez doporuceni a spolehnete se,ze to posta neztrati,tak je to fakt za prekvapivych 18kc.thumbs upTusim,ze obalka musi byt do 5 cm tloustky.
To 3X:Tak doufam,ze ty sbirky na nemocne deti atd. snad alespon castecne vyresilo to,ze ted platime u doktora poplatky,kupujeme si levne leky za plnou cenu atd.Alespon to tak v mediich bylo prezentovano.Pokud to tak je,tak at jsou ty poplatky u doktora atd.klidne vyssi.Predesly stav,kdy se delali sbirky byl urcite spatny.
 
prezi
#38 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 08-02-2011 21:38
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

Dnes došly první zásilky clap

Tip: pokud je to materiál z jedné lékárničky, tak stačí i obyčejná velká obálka (bublinková je lepší, ale nemusí být), dobře zalepit a poslat obyčejně. To by mělo opravdu stát těch 18 Kč. Neposílejte to doporučeně - stojí to 2x tolik.
Připomínám, že sbíráme pouze chirurgické rukavice a obvazový materiál (obinadla, obvazy, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky) v neporušených obalech. Materiál by neměl být starší než z roku 2006.

Díky flower
 
www.CENDURO.cz
refi
#39 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 17-02-2011 16:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

vzhledem k tomu, že datart, ač je na seznamu sběrných míst, dělá mrtvého brouka, odevzdala jsem včera lékárničku v makru v ostravě, mají tam jednak velký poutač na celou akci a paní na informacích věci přebere a ještě poděkuje Smile
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
xx1
#40 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 17-02-2011 21:01
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 06.07.10

Ze ja jsem te nahlodal,jestli to neni blbost?Ze ti to tak dlouho trvalo.Grin Kdybys objetovala 18 kc,tak bejval mel Prezi radost a ty bys treba neco vyhrala!thumbs up
Ja mam domluveny,ze vyhraju motolekarnicku.Tu jeste nemam vymenenou.hmm
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 28

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 360,649,875 návštěv