29.3. 2024 09:12
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
prezi
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 04-02-2011 09:06
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Co tak udělat dnes dobrý skutek? Wink

Řekli jsme si, že na stránkách webů CENDURO a BMWGS podpoříme zajímavý projekt mezinárodní humanitární organizace ADRA http://www.adra.cz/

ADRA shromažďuje materiál ze starých nepoužitelných lékárniček pro zdravotnické zařízení v keňském Itibo. Více o projektu: http://www.adra.c...ekarnicek/

Přidejte se k nám a nepotřebný materiál, který Vám po výměně auto či motolékárničky zůstal, darujte nemocnici v Keni.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Do Keni nelze odvézt celý obsah lékárničky. Vybíráme pouze chirurgické rukavice a obvazový materiál (obinadla, obvazy, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky) v neporušených obalech. Pozor, materiál by neměl být starší než z roku 2006.

Pokud se tedy chcete do této dobročinné akce zapojit, vyberte si v seznamu jedno ze sběrných míst http://www.adra.c...-mist.html a tam lékárničku odevzdejte osobně.
NEBO materiál z lékárničky vložte do obálky a zašlete na adresu: CENDURO, Lesní 10, 741 01 Nový Jičín (shromážděný materiál pak bude odvezen najednou svozem organizovaným Adrou).

Zvolíte-li druhý z možných způsobů a přidáte k zásilce kontakt na sebe, budete zařazeni do slosování o jednu z pěti nových motolékárniček a dvou kšiltovek věnovaných weby CENDURO a BMWGS.

Sběr lékárniček končí 28.2.2011. Slosování výherců proběhne v pátek 4.3.2011.

Tak co, přidáte se?
'http://img714.imageshack.us/img714/7084/adralogo.jpg'
 
www.CENDURO.cz
refi
#2 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 04-02-2011 10:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

doma to proberu, stejně nemám šanci to spotřebovat (dokonce ani jááá néééé Grin ) a hodím do datartu v šopinu thumbs up
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Daja
#3 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 04-02-2011 13:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 74
Založený: 02.08.10

OK, vybrakuji to ze vsech aut a odnesu do Datartu :-) Zase jedna vec ktera nikoho nic nestoji a pritom muze pomoci. thumbs up thumbs up thumbs up
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám. annoy
 
Radus-h
#4 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 04-02-2011 18:51
Člen

Příspěvek: 38
Založený: 30.08.10

Fajný nápadthumbs up, stejně by to putovalo někde do popelnice a takhle to někdo třeba využije ... máme toho doma dost, toš to proberu ...
 
Stenly
#5 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 04-02-2011 19:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 325
Založený: 12.10.10

Jasný, odevzdat. Já se stejně dezinfikuju Fernetem a olepuju teflonovou páskou.lol. Dost dobrej nápad.
Upravil Stenly dne 04-02-2011 19:25
Stenly - motocyklista varnsdorfský
 
prouky
#6 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 04-02-2011 22:03
Člen

Příspěvek: 75
Založený: 23.08.10

už jsem psal na BMWGS, uvidíme, motolékárničku jsem nikdy neměl a dosud nemám!!!
 
refi
#7 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 05-02-2011 13:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

takových prohlášení ti udělají odborníci na cokoliv, na co se kolem sebe podíváš. to by ses nenajedl, nenapil, nenadechl ... pro mě je to jednoduchá volba - vyhodit nebo předat dál. předávám dál.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Dan CB
#8 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 05-02-2011 16:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 35
Založený: 31.10.10

refi napsal:
takových prohlášení ti udělají odborníci na cokoliv, na co se kolem sebe podíváš. to by ses nenajedl, nenapil, nenadechl ... pro mě je to jednoduchá volba - vyhodit nebo předat dál. předávám dál.


Smysluplná odpověďclap
 
Dan CB
#9 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 05-02-2011 17:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 35
Založený: 31.10.10

[quote]vevis napsal:
Tady je prohlaseni lekare ke kvalite starsich lekarnicek.hmm
"Připadá mi, jako byste nám ukazovali lékárničky pro dětské hraní na pískovišti. Vypadá to, že všechny výrobce zajímá jen co nejnižší cena, ale kvalita a funkčnost vůbec ne," komentoval před třemi lety výsledek testu MF DNES lékař pražské záchranné služby Jan Oplt.
Pravda je,ze podle toho clanku se kvalita tech uplne novych soucasnych lekarnicek zlepsila.Pouze obvazy stale nejsou nic moc.Bohuzel posilat se budou ty starsi lekarnicky!Sad
Myslim,ze je na zvazenou riskovat,ze tam tim chtej opravdu obvazovat popalene!

Nemyslíš že je lepší nějaký obvaz než žádný obvaz?Když ty nedej bůh budeš krvácet, sáhneš po obvazu z prošlé lékarničky a nebo raději vykrvácíš?
 
motoblb
#10 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 05-02-2011 19:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

refi napsal:
takových prohlášení ti udělají odborníci na cokoliv, na co se kolem sebe podíváš. to by ses nenajedl, nenapil, nenadechl ... pro mě je to jednoduchá volba - vyhodit nebo předat dál. předávám dál.
thumbs upclap
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Dan CB
#11 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 05-02-2011 20:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 35
Založený: 31.10.10

vevis napsal:
Dan CB napsal:
Nemyslíš že je lepší nějaký obvaz než žádný obvaz?Když ty nedej bůh budeš krvácet, sáhneš po obvazu z prošlé lékarničky a nebo raději vykrvácíš?

Jenze pozor,ty lekarnicky nikdo nebude rozdavat Kenanum,aby si v pripade zraneni doma zavazali ruku.
Ja to pochopil tak,ze to budou pouzivat v nemocnici a jak bylo psano v tom rozhovoru,tak teba na popaleniny.No jsem na to zvedavej,kdyz tady doktor rekne,ze je to spis na hrani pro deti.
Me to prijde jako akce proc neco delat jednoduse,kdyz to jde slozite.
Ja to odnesu na postu a za 50kc to poslu Prezimu.Ten to pak posle nebo odveze nekam jinam.Tam to roztridej a vyberou pouzitelny veci pochybny kvality dejme tomu v hodnote 50kc.Pak prijede kamion,nalozi se to na kontajner a pojedeto do Keni.A pri trose stesti to tam pustej pres hranice a mozna i nektere obvazy budou na nejaka lehci zraneni pouzitelne.
A nebylo by jednodussi poslat Adre rovnou tech 50kc misto postovneho?Oni jsou urcite schopni nakoupit obvazy potrebne kvality a takova organizace to podle me koupi velice levne,pokud ne za vyrobni nebo sponzorovanou cenu.A mozna by to slo koupit i primo v te Keni.To ale netusim.
Takhle mi to prijde jako nesmyslna akce,kde se spoustu posila,tridi,prevazi a vysledek je minimalne pochybnej.
Ale nikoho neodrazuju!Jenom mi prijde,ze to proste vymysleli deti a dospeli je v tom chtej v dobre vire podporit i kdyz vedi,ze by to slo udelat jinak a jednoduseji.

Je jedno zda si budou tento obvaz aplikovat Keňané a nebo jim ho bude aplikovat Keňský a nebo Český lékař tam.Důležité je že tam v daný okamžik budou mít nějaký obvaz a ne hrst písku.
 
petr_t
#12 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 06-02-2011 08:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Samozřejmě jdem do toho.clap
s větrem ve vlasechmusic
 
refi
#13 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 09:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

ač jsi vyhlásil konec debaty, dovolím si napsat příspěvek Wink

moje domácí lékárnička je víc než dobře zásobená, pravidelně si v ní všechno obnovuji, takže zbytky z autolékárničky mi tam budou ležet, dokud neexpirují. a pak při třídění prošlých léčiv půjdou do koše, pokud se nenajde lepší využití. proto mi tato možnost předat dál přišla ideální.

je zvlastni, ze nám ted sugerujes, ze kdyz obvazy odevzdáme, děláme to pro dobrý pocit, že pomůžeme africe a stavíš to do roviny víc než ironické. já to třeba dělám pro dobrý pocit, že něco nevyhodím, když to může sloužit jinde. bude to sloužit člověku a je mi jedno, kde se narodil. kdybych věděla, že to pomůže sousedce, dám to jí. tak trochu mám pocit, že stojíš v opozici stůj co stůj, ale každopádně je to tvůj názor a já píšu svůj. ohledně pomáhání africe jsem se dostatečně vyjádřila na bmw gs před časem a víc k tomu nemám co dodat.




---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Galdous
#14 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 09:42
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

Myslím, že obvaz ve světě Keni je jakýkoliv lepší než žádný. V expiraci obvazů bych žádný problém neviděla. Sama nemám problém používat jakýkoliv prošlý obvaz z původního obalu, protože to žádný problém pro běžné použití nepřináší. Pokud najdou toto uplatnění obvazy v Keni a u nás by našly uplatnění v koši, tak proč takto nepomoct. Samozřejmě jejich použití pro speciální medicínu je diskutabilní, ale vzhledem k tomu, že mají problém vůbec nějaké obvazy sehnat, tak jejich použití v těžce nesterilním světě může být jen pro dobro věci. Sama ale takto nepřispěju, protože datum expirace na obvazu, pro mě není konečným datem jeho použití a dalších deset let bude čekat pro jistotu na svou funkci v běžné domácnosti. Kdyby jej člověk chtěl použít v nemocničním sterilním prostředí při léčbě nejrůzněji oslabených jedinců, popálenin apod., tak to je jiná.... Ale doma o sterilitě nemuže být žádná řeč, takže není co řešit s trošku prošlým obvazem.... to je jen loby výrobců a farmaceutických firem Shock
 
oldsandal
#15 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 09:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Je to dobrá myšlenka clap.

Máme tu na firmě 3 lékárničky. Vybral jsem ty fáče šátky a náplasti co se mají posílat. Všechno je to v pohodě 2 až 5 roků staré takže nové a bude to lepší než nejaká šlupka od banánu. Váží to pár deka tak poštovné nebude žádná raketa. S kolegy ještě něco donesem z domova a pošlem.

Četl jsem i fórum na bmwgs. Některé ty lidi nechápu. Nepomůžou ale aspoň píšou pí.....y Sad !

Buď se přidám a aspoň tím málem pomůžu nebo aspoň držím pec ne?
 
refi
#16 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 10:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Peti, s tou expirací obvazů jsem si to teda myslela dobře, nebylo mi jasné, co na něm za těch pár roků zestárne, když je stále origo zabalený. uděláme někdy fáčovou párty Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Galdous
#17 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 10:16
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

Kdybys věděla co vše využiju Grin,....teta skrblicehilarious, kdybys potřebovala ošetřit, za mnou raděj nechoď Grin
 
stepan
#18 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 12:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

vevis napsal:
Je zbytecne se dohadovat.Pouze me trochu stvalo,ze to trochu vyznivalo,ze jsou jen 2 moznosti.Poslat do Afriky,nebo vyhodit.A kdo neposle je spatnej.helpless
Tu lekarnicku co jsem si nechal doma by stejne asi nechteli,protoze je starsi nez 2006.A v aute jsem ji vymenoval s tezkym srdcem,protoze to byla origo lekarnicka co byla ve vybave noveho auta od firmy Hartman.Je fakt velka,jsou tam kvalitni nuzky,spousta obvazu a je velika v plastovem obalu.Ta nova sice splnuje normu,ma rousku atd.,ale je v hadrovem obalu,je podstatne mensi,obvazu tam je polovina a predpokladam horsi kvality.Takze jsem si jistej,ze jsem si pohorsil.
Proto jsem byl na celou akci kolem lekarnicek nastvanej uz od zacatku.Myslim na tu jejich vymenu.A taky asi proto,jak jsem slysel zase neco o lekarnickach,tak jsem byl v opozici vice nez je zdravo.hmm
Ale opravdu mi prijde neefektivni delat takovou akci kvuli necemu s hrozne malou financni hodnotou.Je to neco jako kdyz stat vybira nejakou dan a vyber te dane ho prijde na vic penez,nez kolik je ta dan.
Videl bych to smysluplne u hodnotnejsich veci.Vemte si treba,kolik lidi ma doma berle,ktere kdysi vyfasovali,kdyz meli zlomenou nohu.Nebo kolika lidem to doma zbylo po babickach,dedeckach atd.A to se nikam nevraci.A pritom je to hodnotna vec a v Africe to urcite v nemocnici pri zlomenine nevyfasujou.Kdyz se bude vybirat neco takoveho(urcite berle stojej minimalne nekolik set korun),tak to na to sberne misto klidne odvezu a mel bych hodne blbej pocit,kdybych to mel vyhodit.Ale abych nekam vezl nebo posilal naplast a 3 stare obvazy,to mi prijde nedomysleny.Hodnota toho opravdu neni vetsi nez to postovne,pripadne benzin kterej projedu.helpless


S tímto souhlasím. Na této akci vydělá nejvíc Česká pošta.

Je tu ještě další rovina. Pokud se zjistí, že staré lékárničky jsou dobrým artiklem, bude to další tlak na co nejdřívější výměnu nových lékárniček za ještě novější.
 
refi
#19 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 13:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

ano ano štěpáne, zatímco kdyby se posílaly peníze na účet dle rady vevise, by vydělaly banky. a taky vydělá fórum cenduro a bmw gs díky této diskuzi, protože se jí zvýší návštěvnost. tak to opravdu raději nic nepošlu, nedám, nepomůžu. ještě aby tak z toho někdo něco měl Shock Grin

vevisi, výměna autolékárniček mě taky vytáčí, ale podřídila jsem se, ač velice nerada. obzvlášť když pak v nekonečných mailech čtu, že i tato půjde brzy z kola ven.

mám pocit, že se tu nějak vytrácí ta základní myšlenka pomoci, bez ohledu na to, že mě to bude stát o pár kaček více (poštovné, benzín). a teď nemluvím jen o lékárničkách, ale obecně. je to na každém z nás, jak svou pomoc (někomu, komukoliv) pojme a jestli vůbec. jestli prací, slovem nebo penězi. tady můžu pomoci něčím, co mě skoro nic nestojí a co v součtu se všemi ostatními může dát solidní zásoby ve chvíli, kdy bude zle. a je jedno jestli v africe nebo u galďoušů Grin


---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
refi
#20 Vytisknout diskuzi
ADRA - sběr autolékárniček pro Keňu
Přidané 07-02-2011 21:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

vevisi, nenapsala jsem ani slovo o tom, že zpochybňuješ charitu.
jen vnímám, kolik jsi vložil kalkulu do věci, která se řídí převážně spontánně a srdcem, tak se mi ani nechce věřit, že se tu pořád bavíme o pár obvazech a náplastech. tohle není obchod, ale dar. tam se strany má dáti dal rovnat nemusí a zisk je v naprosto jiné rovině. nemyslím, že do téhle diskuze ještě něčím novým můžu přispět, mě tvé argumenty prostě míjejí.
a to opravdu nic ve zlém, charita a pomoc druhým není povinnost a já nejsem soudce. každý to máme jinak Wink


---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 46

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 356,115,084 návštěv