28.3. 2024 22:17
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: EVROPSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
Proč BMW?
Speed
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 03-09-2010 15:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

Ahoj, koukam se na youtube a kdyz zadam off road nebo enduro a proklikam se na videjka ktery se mi libi tak objevim vetsinou BMW GS, jak je to mozny? vzdycky jsem si myslel ze tyhle motorky jsou jenom drahy... co je na nich tak uzasnyho??
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
refi
#2 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 15:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

tak třeba za mě .... před mým současným f800gs jsem měla alpíka. úžasný stroj, pro ženskou ideální, protože nekomplikovaný, nesmrtelný, výkonově dostačující ...
když jsem o něj po něhodě přišla a rozhodovala se na čem dál jezdit, připadal v úvahu zase alpík anebo už popojít kousek dále a proto jsem se začala koukat i jinam. alpíka jsem si tedy uložila navěky v srdci a hledala. ale bylo snad kde? konkurence v této kubatuře zaspala, k terénu se obrací zády a vrhá se na ryzí asfalt. takže když se vrátím k začátku, pro mě to bylo volba ne tak pro bmw, ale pro konkrétní stroj pro mé potřeby, pro mé oko, pro můj pocit z ní (po svezení na osmikile od honzyTA). že to bylo zrovna bmw je výsledkem všech těchto plusů, protože jiná značka je nesplňovala. a podotýkám, že jsem chtěla nový stroj, měla jsem jedinečnou šanci ty peníze obětovat, takže jsem rovnou vypustila afriku a jiné krásky, které se už ale nedělají Smile
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Peacemaker
#3 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 16:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 180
Založený: 02.05.10

historie, technicka reseni, rozmery, pocit z jizdy, perfektni univerzalnost, dalo by se toho najit hodne
 
xx4
#4 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 16:40
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

BMW nebrat!!!!!!!! GrinGrin

Teď vážně.GS jsou úžasně univerzální.To je jejich přednost a dneska už skorem i jedinečnost.I když už jsem přesedlal na divočinu od KTM,zůstal jsem příznivcem řady GS.To charisma které boxery mají ,se prostě jen tak vymazat nedá.thumbs up

Stejně je na tom i LC8 od KTM (....si musím přihřát polívčičku Grin).Jen je o něco více divočejší,podvozkově lepší,endurovatější a vůbec...........thumbs upWink
 
PetrAT
#5 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 16:41
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Možná i proto, že zbytek světa=rejže, taliáni... postupně přestali dělat adventure endura.
Když se koukneš na starší fotky, přelom 80/90 , tak tam uvidíš hafo XT, tenere apod. A samo i GS 100 a pak 1100, které podle mě především udělaly baworákům to renomé, ze kterého podle mě ještě dnes žijí /alespoň co se ceny týče/
Upravil PetrAT dne 03-09-2010 20:42
 
HonzaTA
#6 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 16:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 106
Založený: 31.05.10

já jsem na tom podobně jako refi .. prostě jsem řešil otázku na co přesedlat z alpíka, který mě po celých 10 let nenechal nikde ve štychu .. neřešil jsem, že nástupce musí být BMW .. chtěl jsem něco, co mi při slušném zacházení vydrží třeba zase dalších 10 let .. uvažoval jsem o AT (srdcová záležitost) nebo KTM .. naštěstí se v době rozhodování objevila osmistovka .. tak jsem si rok počkal na ohlasy a pak ji vzal .. přišlo mi to jako ideální kompromis pro moje ježdění a zatím můžu říct, že v ničem nelituju Smile
 
http://honzata.rajce.idnes.cz/
Speed
#7 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 18:22
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

hm... zajimavy... ja jsem treba koukal na GS 1150 a ta se mi libi ale u me je cenove nedosazitelna a hlavne nevim jak by probihal servis, je to jeden chlapek co opravuje vsechno, je hodne dobrej... tak servis by byl asi vyresenej ale hold ta cena Frown
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
3X
#8 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 18:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

protože chci cestovat, protože chci offroadit, protože chci při jízdě pohodlí, protože BMW je konečně velká motorka, na které se nemusím krčitthumbs up

padla mi do ruky hned napoprvé, tak jsem nehledal ani jinde a jsem maximálně spokojený

...a pak ty různé zvuky, co vydává, prostě je skvělá Grin
 
motoblb
#9 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 19:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Speed vůbec nemusíš být nervozní zas taková pecka to není,koukni na bmw forum a zjistíš že se tam furt něco řeší,čerpadlo,startér,gufera,cívky,u kterého japonce bys tohle musel vyhledávat na forech???helplessJediné + u téhle motorky je že se vrátíš do mladých let jak ses hrabal v JAWCE Grin
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
petr_t
#10 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 19:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

BMW nejede a je to caporo pro baby.hilarious
 
Waltr
#11 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 20:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Jen BMW a Ducati žijí vlastním životem. Japonce jsou stroje.
A jedině BMW dělá motorky pro normálně vzrostlé jedince.
no a plus ty možnosti technického zdokonalení, jak psal Motoblb.Grin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Kokrik
#12 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 20:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 128
Založený: 16.07.10

Za mě : já jsem strašně chtěla motorku,na které bych mohla jet kamkoliv se podívám a nebát se,co se stane,když vjedu tam,či onam a s tou předcházející to nešlo,byla sice živá,pohodlná i krásná,měla něco do sebe,ale otočit se s ní a jet třeba do šotolinky,po nerovnostech , nepřicházelo v úvahu,jistý pád,doslova jsem se s ní prala a můj úžasný kamarád do mě tak dlouho hučel,předkládal přednosti Gsky, až jsem podlehla. Poprvé jsem na ni sedla na parkovišti a najednou jsem měla pocit,že mám křídla,že lítám,ona se ovládá s takovou lehkostí,tak jednoduše ,nechápala jsem to, pokaždé,když se vracím domů,tak mám rohlík od ucha k uchu a vzala bych si tu trasu ještě jednou,žádná únava,žádná bolavá záda,jen radost,proto BMW R1200GSinlove.miluju ten stroj, tak a je to venku chi chi.
 
petr_t
#13 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 20:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

však to mluvím že to je pro baby Grin
 
Kokrik
#14 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 20:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 128
Založený: 16.07.10

3X napsal:
protože chci cestovat, protože chci offroadit, protože chci při jízdě pohodlí, protože BMW je konečně velká motorka, na které se nemusím krčitthumbs up

padla mi do ruky hned napoprvé, tak jsem nehledal ani jinde a jsem maximálně spokojený

...a pak ty různé zvuky, co vydává, prostě je skvělá Grin



Jo jo jo a ty zvuky co občas ten boxerek vydává, to je ono, bez toho bych nemohla žíthilarious
 
Jacob
#15 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 21:57
Člen

Příspěvek: 3
Založený: 04.08.10

Za mě jsou BMW zajímavé především poměrně ojedinělým technickým řešením, vlastním vývojem a propracovanou elektronikou. Bohužel se spolehlivostí už to tak slavné, jako dřív není, ale charisma, velké množství doplňků....

Pro mě po otestování 1200GS a 800GS bylo hned jasno, s 800GS se dá užít hromada legrace a přitom i slušně jede. To jsem ještě netušil, že je tragiská vidlice a do terénu bude potřeba dost dalších věcí.....ale nakonec jsem nadšenej. neuvěřitelná universálnost.
 
itchy
#16 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 22:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

motoblb napsal:
Speed vůbec nemusíš být nervozní zas taková pecka to není,koukni na bmw forum a zjistíš že se tam furt něco řeší,čerpadlo,startér,gufera,cívky,u kterého japonce bys tohle musel vyhledávat na forech???helplessJediné + u téhle motorky je že se vrátíš do mladých let jak ses hrabal v JAWCE Grin
Jo a take se koukni kolik maj ti co tam resi ty gufera atd. nalitano kilometru,uz jsem se setkal s rok starymi GSky a meli nalitano neco kolem 35tis km a jeste k tomu tem masinam kazdy dava co proto,malo kdo ma GS jen na cesty,ale je pravda ze predchozi modely snesly daleko vic a nebyly tak poruchove.
 
tobig
#17 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 23:12
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Letos jsem si při výletech více všímal na čem a kdo jezdí... a výsledek mého pozorování je jednoznačný... segmentu cestovních motorek jednoznačně dominuje GS a to s obrovským náskokem. Takže to asi bude moc dobrá motorka.... myslím si, že v této chvíli je pro většinu podobně postižených lidí, jako jsme my, nejlepší volba... hmm
 
3X
#18 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 23:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

motoblb napsal:
Speed vůbec nemusíš být nervozní zas taková pecka to není,koukni na bmw forum a zjistíš že se tam furt něco řeší,čerpadlo,startér,gufera,cívky,u kterého japonce bys tohle musel vyhledávat na forech???helplessJediné + u téhle motorky je že se vrátíš do mladých let jak ses hrabal v JAWCE Grin


japonec nebo jawka je při stejných najetých km (myslím nad 100 000) mrtvý stroj, BMW je teprve zajeté Grin
 
itchy
#19 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 03-09-2010 23:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

Jo BMW teprve zacina min zrat olej a je zajete,ale jeste jsem neslysel ze nejakej japonec ma najeto treba pul mega,kdezto u BMW boxeru jothumbs up
 
3X
#20 Vytisknout diskuzi
Proč BMW?
Přidané 04-09-2010 00:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

itchy napsal:
Jo BMW teprve zacina min zrat olej a je zajete,ale jeste jsem neslysel ze nejakej japonec ma najeto treba pul mega,kdezto u BMW boxeru jothumbs up


tak to se pleteš, japonec najede i přes půl mega a oni ještě na každých 50tis km dokáží vyrobit nový model Grin
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 37

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 356,010,475 návštěv