28.3. 2024 11:23
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: POBYT V PŘÍRODĚ :: CO NA SEBE?
 Tisk diskuze
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
d
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 27-07-2013 08:58
Člen

Příspěvek: 1
Založený: 27.09.10

Zdravím řeším co v létě(hicny jako prase) pod lehkou enduro bundu.Jelikož nemá žádné chrániče,jako moje cestovní Jofama tak to řeším.Komplet košile plná všeho mi přijde ne tak pevná jako samostatné chrániče,proto ji neřeším,ale můžu se mýlit.Zkoušel jsem mx krunýř,ale nějak mi to nesedí,páteř má jen po ledviny.Tak jak to řešíte vy?...Díky za reakce.
 
prezi
#2 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 27-07-2013 17:15
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

...také jsem to kdysi řešil, původně jen do tepla pod enduro bundu či dres ...na zkoušku jsem si půjčil na týden, do rumunských hor, mx krunýř NoFear + chrániče loktů a kolen Acerbis ...protože krunýř měl (stejně jak píšeš ty) "krátká záda", tak jsem ho doplnil ledviňákem, který měl asi 3-4 plastové lamely, chránící spodní část zad

...co si vzpomínám, tak to fungovalo (prověřeno pády), ale nevyhovovalo mi poměrně zdlouhavé oblékání (hlavně krunýř přes hlavu) a také jsem při oblékání stále něco hledal - tu mně chyběl jeden náloketník, tu jsem někam položil ledviňák a pod.

...pak jsem se rozhodl pořídit chráničovou košili ...vybíral jsem, zkoušel dlouho a nakonec koupil Acerbis Koerta ...nejdříve jsem ji nějakou dobu používal jen do letního enduro oblečku a pod dres do horka, ale poslední 3 roky v ní už jezdím stále

...jak jsem kdysi napsal ve vláknu Jakou chráničovou košili?, Koerta mně "sedla" nejlépe, jen jsem sundal chrániče klíčních kostí, ty mi vadily

...Koerta je takové brnění a je potřeba si chvíli zvykat ...z bočního pohledu mně zádový chránič dělá hrb, který se mi nelíbí, ale už to neřeším ...díky pevné síťovině se dobře obléká i sundává, nic nehledám - vše oblékám najednou ...festovní chrániče drží na svém místě, nic se netrhá, nic se nepáře, nic neupadává, zip zipuje - jen na bederním pásu se mi opotřeboval suchý zip, ale ten jsem si nechal za pár korun vyměnit a vše funguje dál

...letos jsem uvažoval Koertu obměnit za Forcefield EXTREME HARNESS ADVENTURE, ale úplně mně nesedl (asi proto, že jsem zkoušel větší velikost), ale hlavně, u tohoto chrániče mně nevyhovuje složitější oblékání

...rozhlížím se, zda se na trhu neobjeví něco nového a rád to případně vyzkouším, ale už jsem si říkal, že pokud by současná Koerta dosloužila (zatím to nehrozí - snad jen zip by mohl "kleknout), koupil bych si ji znovu
 
www.CENDURO.cz
Lasky
#3 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 27-07-2013 22:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Já používám klasickou chráničovou košili a přes ní jen dres. Když je horko opravdu extrémní, tak jen tričko a tu košili bez dresu. Dole motokrosový kalhoty a kolenní chrániče. Rozbil jsem si v tom hubu nesčetněkrát a pokaždý to fungovalo, včetně pádů na asfaltu. Kdysi jsem tohle používal jen na bahnění, ale když jsem si v tom jednou sklouznul po asfaltě a kromě odřených chráničů mi nebylo nic, tak si to beru i na silnici, když je velký horko. Nemám žádnou renomovanou značku. nějaká Asie za necelý 2tis.kč v MX shopu a funguje dobře.
Vím že hodně lidí nemá tyhle košile rádo, protože prsní chránič, je na rozdíl od MX krunýře rozdělen na půl. To je pravda. Ale zase proti krunýři se mi líbí, že lokty a předloktí nemusím nijak zvlášť upevňovat a drží a nikam nekloužou.
Jsou už ale i košile, který mají prsa v celku a zip je na boku. Myslím že zrovna MBW takovou prodává asi za 1300kč. Kámoš to má, spadnul v tom už taky hodněkrát a bylo to v pohodě.
Upravil Lasky dne 27-07-2013 22:44
 
geofre
#4 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 28-07-2013 11:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 89
Založený: 13.06.12

Přidávám se k Prezimu. Mám Koertu a max spokojenost. Hrb mi to dělá taky, ale to neřeším. Důležité, že se v ní cítím dobře a když vyhážu chrániče z bundy, tak ji můžu vozit i pod ní. Jinak v těchto dnech to řeším kombinací vesty a dresu. Pohodička Smile Horko sice trošku je, ale furt je to tisíc a jedna proti hicu v bundě thumbs up
... BMW I´m lovin it ...
 
PetrAT
#5 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 28-07-2013 17:35
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Ke krunýři si pořid mx ledviňák
Je prodyšný a má lamely
http://mefo.cz/in...;Itemid=64

Chrániče loktů je možné propojit tenkou gumičkou s krunýřem
Tím pádem nesjíždějí dolů po ruce

Každé má své
Košile je fajn, ale je přilepená k tělu a potíš se pod ní
Krunýř je více prodyšný Wink
Upravil admin dne 11-02-2015 19:07
 
jencekgs
#6 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 29-07-2013 08:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já měl koertu a jsem asi jediný komu nesedla. Ten hrb na zádech mi dost vadil a nemyslím esteticky.
Do extrémních veder používám BMW airflow a jsem spokojen. Jinak třeba včera jsem použil auto s klimouWink Hold s Moňou a prckem na moto nevlezeme
S Rablenkou cestou necestou
 
xx6
#7 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 29-07-2013 13:58
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

klasická chráničová košile nejlépe s dresem, páč ten je ještě prodyšnější Smile
Jencek> máš míst sajdu jako já Smile
 
Sergej
#8 Vytisknout diskuzi
Chrániče pod lehkou enduro bundu v létě.
Přidané 29-07-2013 23:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

chráničovú košeľu nosím stále, celý rok. Mám obyčajnú za 60€. No keď sa ,,zoderie" isto pôjdem do tej čo má zip na boku a je chránený aj hrudník v celku. Keď sa oteplí, že v bunde mi je teplo riešim to nasledovne. Dám si dres a naň cyklovestu. Z predu to neprefúka a zo zadu vetrá. Je to super, na miny presuny, človeka neprefúkne ak sa zapoti trochu na poli, alebo po okreskách. Keď je extra teplo tak len dres, ale to už nepomáha, keď idete aj 120km/h a na ruky mi ,,páli" vietor, ako keby ma fénom ofukovalo.
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 41

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 355,897,081 návštěv