4.5. 2024 11:58
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: OFF ROAD
 Tisk diskuze
Alpské šotoliny
Marselus
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 27-08-2012 16:19
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

No my to máme středa až neděle spočítané ,že bychom se měl do +- 12-ti vlezt
a měli bychom najec cca 3000tis.km.
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Flash
#42 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 16:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Marselus napsal:
No my to máme středa až neděle spočítané ,že bychom se měl do +- 12-ti vlezt
a měli bychom najec cca 3000tis.km.


já jsem najel 1500 km.. ale jak říkám. penzion se snídaní, vstupy na orlí hnízdo, gross, kriml vodopády, jídlo, benzín atd. .. vše pro 2 osoby. sebou jsem vezl akorát hadry a věci na opravu motorky. jinak jsem kupoval vše tam... docela mě překvapilo těch 12500 Kč. Ale je to zase za mě i spolujezdce na moto, takže teoreticky na hlavu 6250 Kč což ještě jakoby jde. Určitě je lepší jet na více dnů, pak to vyjde už ne tak drasticky navíc a je tam více muziky jak tu někdo psal
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Vlada-adv
#43 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 18:51
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Motovlak ano/ne. Pro mně je to ušetření jednoho dne a nijak záživné cesty. Letos jsme použili ranní do Košic cestou na Balkán. Podobné jako trajekt. Pošetří čas a gumy. Pro někoho není den nic pro mně je to hodně ušetřit 4 dny trajektem nebo 2 vlakem je pro mně k nezaplacení.
 
Vlada-adv
#44 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 19:12
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

A s kufry jak kdo. Někdo nevozí nic a když něco potřebuje koupí nebu vyzuzá na okolí. Někdo vozí všechno a udělá rozborku motorky s nářadím z kufru. Někomu stačí 7 spoďárů na měsíc, pondělí až neděle * zepředu zezadu * zvenku zevnitř je dost na 28 dní Grin.
BTW jeden pořádný spacák zabere jeden celý kufr (spacák od Jurka a kufr od Traxe :-) ) na cca tři neděle zabere jeden kufr oblečení (sucho mokro od 0 do +40ti) druhý zabere kuchyň a servis. V topu mám jen věci na focení, točení a dobíjení v podstatě čehokoli. Boční kufry jsou plné jen do 3/4 tak aby se nahoru vešly do každého 2-3 petky s vodou. Asi bych přežil 14dní bez přezutí ale přeci jen není nad to se navečer přezout. Dva kufry jsou normální. P.S. Jak vypadá stan co se vejde do kufru? Nebo kufr do kterého se vejde stan? Vychází mi z toho buď půlstan nebo dvojkufr. Grin
 
xx2
#45 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 20:10
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Vlada-adv napsal:
A s kufry jak kdo. Někdo nevozí nic a když něco potřebuje koupí nebu vyzuzá na okolí. Někdo vozí všechno a udělá rozborku motorky s nářadím z kufru. Někomu stačí 7 spoďárů na měsíc, pondělí až neděle * zepředu zezadu * zvenku zevnitř je dost na 28 dní Grin.
BTW jeden pořádný spacák zabere jeden celý kufr (spacák od Jurka a kufr od Traxe :-) ) na cca tři neděle zabere jeden kufr oblečení (sucho mokro od 0 do +40ti) druhý zabere kuchyň a servis. V topu mám jen věci na focení, točení a dobíjení v podstatě čehokoli. Boční kufry jsou plné jen do 3/4 tak aby se nahoru vešly do každého 2-3 petky s vodou. Asi bych přežil 14dní bez přezutí ale přeci jen není nad to se navečer přezout. Dva kufry jsou normální. P.S. Jak vypadá stan co se vejde do kufru? Nebo kufr do kterého se vejde stan? Vychází mi z toho buď půlstan nebo dvojkufr. Grin

Jen k tomu stanu a spaní.
Klasickej bystřičák ....42l prvovýroba bez ornamentů ....stan Husky fighter pro 3 plus spacák husky montero -12 extrém ...plus karimatka ....nóó air bed 10cm a nějaký yumi yumi Grin
A když jsem hodně dobrej tak hygiena a a dvoje spodárythumbs up
Upravil xx2 dne 27-08-2012 20:12
 
Marselus
#46 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 20:39
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Flash napsal:
Marselus napsal:
No my to máme středa až neděle spočítané ,že bychom se měl do +- 12-ti vlezt
a měli bychom najec cca 3000tis.km.


já jsem najel 1500 km.. ale jak říkám. penzion se snídaní, vstupy na orlí hnízdo, gross, kriml vodopády, jídlo, benzín atd. .. vše pro 2 osoby. sebou jsem vezl akorát hadry a věci na opravu motorky. jinak jsem kupoval vše tam... docela mě překvapilo těch 12500 Kč. Ale je to zase za mě i spolujezdce na moto, takže teoreticky na hlavu 6250 Kč což ještě jakoby jde. Určitě je lepší jet na více dnů, pak to vyjde už ne tak drasticky navíc a je tam více muziky jak tu někdo psal


No budem jen ve stanu ty km se budou odvíjet podle vyjížděk resp. počasí a těch 3 tis je asi max, takže spíš méně. Jinak já jezdím jak autobus mě to vyhovuje beru vše sebou i jídlo. Spacáky mám do extr. -23 takže bych měl přežít a co ušetřím na noclehu a jídle radši naliju do nádrže. Mě to tak vyhovuje. Samo na vyjížďky nechám kufry v kempu. Kemp máme nějakých 11éček noc. Počítam to taky pro dva a myslím ,že to není nereálné pokud nepřijdou nšjaké nepředpokládané výdaje. Wink
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
xx2
#47 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 20:55
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Marselus napsal:
Flash napsal:
Marselus napsal:
No my to máme středa až neděle spočítané ,že bychom se měl do +- 12-ti vlezt
a měli bychom najec cca 3000tis.km.


já jsem najel 1500 km.. ale jak říkám. penzion se snídaní, vstupy na orlí hnízdo, gross, kriml vodopády, jídlo, benzín atd. .. vše pro 2 osoby. sebou jsem vezl akorát hadry a věci na opravu motorky. jinak jsem kupoval vše tam... docela mě překvapilo těch 12500 Kč. Ale je to zase za mě i spolujezdce na moto, takže teoreticky na hlavu 6250 Kč což ještě jakoby jde. Určitě je lepší jet na více dnů, pak to vyjde už ne tak drasticky navíc a je tam více muziky jak tu někdo psal


No budem jen ve stanu ty km se budou odvíjet podle vyjížděk resp. počasí a těch 3 tis je asi max, takže spíš méně. Jinak já jezdím jak autobus mě to vyhovuje beru vše sebou i jídlo. Spacáky mám do extr. -23 takže bych měl přežít a co ušetřím na noclehu a jídle radši naliju do nádrže. Mě to tak vyhovuje. Samo na vyjížďky nechám kufry v kempu. Kemp máme nějakých 11éček noc. Počítam to taky pro dva a myslím ,že to není nereálné pokud nepřijdou nšjaké nepředpokládané výdaje. Wink

Jo to stebou souhlasím a 11€ noc je paráda taky bych to už dneska řešil tímhle způsobemthumbs up
 
Martin Bong
#48 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 20:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 37
Založený: 08.01.12

Já-na tuhle naši cestu- řešil hodně letní spacák a chtěl sem do něj koupit nějakou vložku-což se prodává.A pak mi mama řekla,ať si vezmu deku.Geniální nápad.Tak sem z ní sichrajskama udělal pytel a je to zadarmo.Vlezu si s tím do spacáku a ať žije Larisa.
 
Martin Bong
#49 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 21:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 37
Založený: 08.01.12

Znám zákeřnost hor,šel jsem na Trolltungu v Norsku a dostal fest na prdel.Takže si beru flašku tulamorky,to bude stačit.A spím klidně mezi medvědama v lese-hotel nepotřebuju.
 
xx2
#50 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 21:26
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

Martin Bong napsal:
Znám zákeřnost hor,šel jsem na Trolltungu v Norsku a dostal fest na prdel.Takže si beru flašku tulamorky,to bude stačit.A spím klidně mezi medvědama v lese-hotel nepotřebuju.

No jo no já si to myslel že mě zkoušíš tak sorryGrin Proto jsem to máznulFrown
 
xx2
#51 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 27-08-2012 21:40
Člen

Příspěvek: 910
Založený: 01.04.12

stepan napsal:
smazak73 napsal:
To: Flash .....tak na to zkrátka nemám a ani bych to nedal .....to je rozpočet co jsem dal před 2rokama za AlbaniiFrown


To je jasný, protože v Albánii ušetříš na ubytování a jídle. A něco i na dálničních poplatkách.

Štěpáne ach jo ty jsi to nepochopil ???
 
krocan80
#52 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 28-08-2012 09:24
Člen

Příspěvek: 12
Založený: 19.05.10

Vlada-adv napsal:
P.S. Jak vypadá stan co se vejde do kufru? Nebo kufr do kterého se vejde stan? Vychází mi z toho buď půlstan nebo dvojkufr. Grin


Mam stan Pinguin Tornado 3 a do klasicke ZEGY od touratechu se vleze uplne presne. Skoro to vypada ze to delali primo pro ten kufr Smile Je to stan pro 3-4 lidi, takze na moto pro dva idealni Smile
 
Roman Jakub
#53 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 28-08-2012 09:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 13
Založený: 10.03.12

K rozpočtu v alpách obecně. Osvědčilo se mi, že pokud spíš ve stanu v kempu, nakupuješ v supermarketu a najezdíš, tak 300km denně, tak to prostě vychází i s kafem na plus mínus 70Eur denně pro dva.
Je to lety ověřená praxe :-).

Co se balení týče. Do bočního kufru velikosti Trax se mi vejde stan (Boll Litehouse), dva spacáky (malé armádní, ale tří sezónní), zateplovací vložka do spacáku (pro drahou), dvě karimatky Yate Extreme lite 3,8mm, dva polštářky.

Pokud toho potřebuji víc, vozím místo topcase nosič, na který dám nepromokavou rolku a místa je habakůk.
 
stepan
#54 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 28-08-2012 11:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 209
Založený: 19.05.10

smazak73 napsal:
stepan napsal:
smazak73 napsal:
To: Flash .....tak na to zkrátka nemám a ani bych to nedal .....to je rozpočet co jsem dal před 2rokama za AlbaniiFrown


To je jasný, protože v Albánii ušetříš na ubytování a jídle. A něco i na dálničních poplatkách.

Štěpáne ach jo ty jsi to nepochopil ???


Jestli jsem to ze všech těch možností, jak se to dá chápat pochopil špatně, tak se omlouvám Smile
 
Parukar
#55 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 29-08-2012 17:38
Člen

Příspěvek: 140
Založený: 28.02.12

Roman Jakub napsal:
K rozpočtu v alpách obecně. Osvědčilo se mi, že pokud spíš ve stanu v kempu, nakupuješ v supermarketu a najezdíš, tak 300km denně, tak to prostě vychází i s kafem na plus mínus 70Eur denně pro dva.
Je to lety ověřená praxe :-).

Co se balení týče. Do bočního kufru velikosti Trax se mi vejde stan (Boll Litehouse), dva spacáky (malé armádní, ale tří sezónní), zateplovací vložka do spacáku (pro drahou), dvě karimatky Yate Extreme lite 3,8mm, dva polštářky.

Pokud toho potřebuji víc, vozím místo topcase nosič, na který dám nepromokavou rolku a místa je habakůk.


Já řeším zavazadla asi takto... Spacák a karimatka jsou velké. ale lehké. dávám za sebe...stan dolu, tem je docela těžkej...
Jednu podmínku to však má,, musiš jet sám Wink
Beru radši víc věcí, boty i dvoje, (jedny ťapky...)
Upravil Parukar dne 29-08-2012 17:39
 
Parukar
#56 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 29-08-2012 17:40
Člen

Příspěvek: 140
Založený: 28.02.12

fotka Wink
Parukar přiložený následující obrázek:


[46.12Kb]
Upravil Parukar dne 30-08-2012 13:42
 
Kocci
#57 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 29-08-2012 19:26
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 09.08.10

Dovolím si svůj letošní Alpský příspěvek. Sice žádná šotolina, ale tři tisíce km, dvanáct průsmyků a super počasí. A všechno sebou včetně proviantu. http://kocci.rajce.idnes.cz/Alpy_2012
 
Marselus
#58 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 03-09-2012 12:03
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Takže jsme doma. Moc jsme toho po alpách nenajezdili ,protože nám fakt počasí nepřálo. Nějaké passa kolem Marmolády a pro špatné počasí i ve Slovinsku, jsme se jeli trochu ohřát na dva dny do Chorvatska. Najeto 2700km za 5 dní. Jinak kemp Olimpia nás vyšel na os + stan + moto 8eček po slevě když jsme řekli ,že jsme 4 mašiny. :-) Když jsme byli ve městě řekli jsme si ,že si dáme něco na zub a kvuli vyšším cenám v centru jsme si zajeli na okraj a tam polívka za 9 eček :-( My s Kačkou jsme byli ale připraveni z domu ,takže jsme ohřívali co kufr dal yummy
Jinak to ale stálo za to.
pár foto.
'http://img834.imageshack.us/img834/3662/dscf8759s.jpg'
'http://img194.imageshack.us/img194/92/dscf8760.jpg'
'http://img836.imageshack.us/img836/4789/dscf8763.jpg'
'http://img577.imageshack.us/img577/3401/dscf8789.jpg'
'http://img442.imageshack.us/img442/8012/dscf8777.jpg'

Více foto zde:

http://hary30.raj...-2.9._2012
Upravil Marselus dne 03-09-2012 12:50
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
snelcuk
#59 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 04-09-2012 18:28
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Kocci a Marselus - pěkné fotky clap
 
bartus
#60 Vytisknout diskuzi
Alpské šotoliny
Přidané 04-09-2012 22:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

sleduju, že kemp v cortině je pořád za lidovou cenu, nocoval jsem tam 3 roky zpět. akorát s tou cenou jídla si myslím že je zbytečné tam cokoli vozit, pokud dobře pamatuju, tak přímo v cortině jsem v schoping centru kupoval potraviny levněji než u nás ( teda krom masa ) a pizzerie přímo v olimpia kempu taky nebaly drahá. já letos na korsiku vezl jen zásobu na 1 den, v neděli ti taliáni měli všechny velké obchody zavřené, stejně jako rakušáci, takže se to hodilo. ale co se ušetřilo na jídle, to padlo za benál, v livornu 1,9e za litr naturálu95 Shock
 
www.bartus.eu
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 63

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 361,644,827 návštěv