6.5. 2024 01:01
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
IvoGS
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 07-11-2013 12:46
Člen

Příspěvek: 9
Založený: 26.06.13

pantata napsal:
když mám hp2 a uřežu kardan, na čem mi bude držet to zadní kolo?helpless
fakt tomu nerozumím.. poradte


Boxery BMW mají snad mezi motorem a převodovkou suchou spojku a převodovka má vlastní olejovou nálň - takže se nic snad podělat nemůže při tažení se stojícím motorem na neutrál.
Otázkou je,kdo tyto motorky utáhne Grin .
 
blejdamint
#42 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 07-11-2013 21:13
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

IvoGS napsal:
pantata napsal:
když mám hp2 a uřežu kardan, na čem mi bude držet to zadní kolo?helpless
fakt tomu nerozumím.. poradte


Boxery BMW mají snad mezi motorem a převodovkou suchou spojku a převodovka má vlastní olejovou nálň - takže se nic snad podělat nemůže při tažení se stojícím motorem na neutrál.
Otázkou je,kdo tyto motorky utáhne Grin .


Nechci být za chytreho,ale netoci se volnobezka v prevodovce protože zabírá spojka?
A nehoni náhodou čerpadlo olej u 8 kila? Nemám BMW tak nevím jak jinak by se to přihodilo................. ....

No podle me v BMW uvažuji tak, ze motorku si nekupuje chudák a kdyz se neco ,,po&éře,, zavolá kamaráda na tel. Nechá se za 50.tis odtáhnout domů přes BMW třeba a nebo si to nechá opravit na místě ve značkovém servisu. Nepočítají s Českou výbavou softwéru alias the švejk systemu a tam právě vzniká nebo vlastně zaniká ta krásná věta spoluucast či kulance jak tomu kulantne říkají:-)))))

Smutné je to ze nikdo v BMW nepočítal s tím, ze někdo najede 200 tisíc, protože dle statistik BMW prumerny majitel bmw najede na motocyklu ročně v průměru 50km. Takže ze se to zechcalo ve 150 tisících je vlastně zázrak se kterým nikdo nepočítal.

Ne, chlama jo a s lehkyma nejezdím... ..;-))))
Upravil blejdamint dne 11-11-2013 00:26
blejdamintxr650r
 
magoss
#43 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 08-11-2013 23:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Ahoj,mrzí mě že jsem nemohl dorazit :-( mohlo to být opravdu fajn :-) a na ten březen když bych věděl datum snažil byhc se přijet :-)

jinak já to pořád nějak nechápu, jak se ti při tažení motorky může hryznout převodovka??mohl by mi to někdo prosím nějak po lopatě vysvětlit?

když si to vemu u auta tak jsem táhnul na laně kamaráda nudných 350 km a nic
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
xx4
#44 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 09-11-2013 08:27
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

magoss napsal:

jinak já to pořád nějak nechápu, jak se ti při tažení motorky může hryznout převodovka??mohl by mi to někdo prosím nějak po lopatě vysvětlit?

když si to vemu u auta tak jsem táhnul na laně kamaráda nudných 350 km a nic


Polopaticky řečeno.V motoru se suchou skříní (F800GS,KTMLC8,....) je olej v extra nádrži a čerpadlo jej tlačí na příslušná místa,odkud jej hned taky odvede zpět do nádrže.Pokud není motor v chodu,nejede čerpadlo,motor se nemaže-včetně převodovky.V motoru který je v klidu,zůstává jen minimální množství oleje.
Klasicky uspořádaný motcyklový motor má olej v olejové vaně,kde se převodovka ,pokud je motor v klidu, doslova koupe.Proto nevadí tažení.
Motory s oddělenou převodovkou(motorky BMW,H-D,auta) jsou na tom podobně.Převodovka se koupe v oleji.Maže pořád.Není závislá na čerpadle motoru.
Upravil xx4 dne 09-11-2013 08:29
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
hobr
#45 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 09-11-2013 11:03
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Nechápu, jak si někdo může koupit BMW, když se to nedá odtáhnout...ShockGrinGrinGrin
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
snelcuk
#46 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 10-11-2013 10:07
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

blejdamint napsal:
bartus napsal:
jestli si dobře pamatuju, tak na jaře na výstavě říkal, že to je opravované.


Vy jste asi neposlouchal, motor musel opravit na své náklady. Dělal mu to mechos s Inveltu doma a je to složeno ze 3 kusů. Jediné co kupoval nové jsou oba pisty, jinak vse ojeté. Celková doba odstávky Bmw byla 15 měsíců.
Příčina,důvod poruchy. Prasklý plastovy kluzak napinaku rozvodového remene, nasledne tažení motocyklů na laně na neurtal, ted si nepamatuju v kolika km se ozvala rána z motoru, kde se vse protocilo a následně potkalo. Následovala flexa, preriznuti řetězu a tažení motocyklu těch udávaným 2500 km.
Po rozebrani motoru se zjistilo:
Jak pisu výše, a informace pro majitele ani pro the mechanico,ze motocykl na neutral bez nastartovaneho motoru se může táhnout jen 50 km nikdo při vzniku závady nikdo nevěděl a tyto skutečnosti vyplynuly až se žádalo o kulanci přímo BMW.
Takže nakonec to Jardu stalo celé toto divadlo neuveritelnych 35tis korun ceskych bo mechanico dělal zdarma a pomohl mu i k náhradním dílům ze starších motocyklů.

Doufám ze se z toho poučime a kdyz budem táhnout naší motorku tak rozpojit retez. Po tomto rozhovoru s Jardou toto povazuji za stěžejní informaci pro všechny.howk.

Konečně je teda jasno. Škoda ze Jarda tak dlouho mlžil. Dik thumbs up

Tažení 2 a půl tisíce km si nedovedu představit. To musel být masakr Shock
 
magoss
#47 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 10-11-2013 20:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

pavelgs napsal:
magoss napsal:

jinak já to pořád nějak nechápu, jak se ti při tažení motorky může hryznout převodovka??mohl by mi to někdo prosím nějak po lopatě vysvětlit?

když si to vemu u auta tak jsem táhnul na laně kamaráda nudných 350 km a nic


Polopaticky řečeno.V motoru se suchou skříní (F800GS,KTMLC8,....) je olej v extra nádrži a čerpadlo jej tlačí na příslušná místa,odkud jej hned taky odvede zpět do nádrže.Pokud není motor v chodu,nejede čerpadlo,motor se nemaže-včetně převodovky.V motoru který je v klidu,zůstává jen minimální množství oleje.
Klasicky uspořádaný motcyklový motor má olej v olejové vaně,kde se převodovka ,pokud je motor v klidu, doslova koupe.Proto nevadí tažení.
Motory s oddělenou převodovkou(motorky BMW,H-D,auta) jsou na tom podobně.Převodovka se koupe v oleji.Maže pořád.Není závislá na čerpadle motoru.


Moc děkuju Pavle za vysvětlení :-) už to chápu :-)
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
blejdamint
#48 Vytisknout diskuzi
Pozvánka na besedu a Jardou Šímou do Olomouce 2.11.2013
Přidané 11-11-2013 00:36
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

snelcuk napsal:
blejdamint napsal:
bartus napsal:
jestli si dobře pamatuju, tak na jaře na výstavě říkal, že to je opravované.


Vy jste asi neposlouchal, motor musel opravit na své náklady. Dělal mu to mechos s Inveltu doma a je to složeno ze 3 kusů. Jediné co kupoval nové jsou oba pisty, jinak vse ojeté. Celková doba odstávky Bmw byla 15 měsíců.
Příčina,důvod poruchy. Prasklý plastovy kluzak napinaku rozvodového remene, nasledne tažení motocyklů na laně na neurtal, ted si nepamatuju v kolika km se ozvala rána z motoru, kde se vse protocilo a následně potkalo. Následovala flexa, preriznuti řetězu a tažení motocyklu těch udávaným 2500 km.
Po rozebrani motoru se zjistilo:
Jak pisu výše, a informace pro majitele ani pro the mechanico,ze motocykl na neutral bez nastartovaneho motoru se může táhnout jen 50 km nikdo při vzniku závady nikdo nevěděl a tyto skutečnosti vyplynuly až se žádalo o kulanci přímo BMW.
Takže nakonec to Jardu stalo celé toto divadlo neuveritelnych 35tis korun ceskych bo mechanico dělal zdarma a pomohl mu i k náhradním dílům ze starších motocyklů.

Doufám ze se z toho poučime a kdyz budem táhnout naší motorku tak rozpojit retez. Po tomto rozhovoru s Jardou toto povazuji za stěžejní informaci pro vošechny.howk.

Konečně je teda jasno. Škoda ze Jarda tak dlouho mlžil. Dik thumbs up

Tažení 2 a půl tisíce km si nedovedu představit. To musel být masakr Shock

No ono celá ta akce s Jardovym 8kilem je story jak prase. Jinak se chystá reportáž o těch 200 tisících v sedle 8 stovky, tak ji můžete očekávat v březnu 2014 v CMn. Myslím, ze Jara nemlzil akorát si dával pozor aby nevypustil neco co by se pak proti němu obrátilo, kdyz si tím
vydělává na živobytí. Ja jsem to takto pochopil.Wink
Upravil prezi dne 12-11-2013 11:20
blejdamintxr650r
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 60

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 361,986,826 návštěv