14.5. 2024 19:15
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
IvanGS
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 07-03-2013 09:56
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Má někdo vyřešeno napájení téhle navigace kabelem připojeným přímo na baterku motorky bez zapojení do cigaretového konektoru? Děkuji.
 
xx6
#2 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 07-03-2013 13:40
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

jak to myslíš? já jezdím Beckera a nemám to přes autozásuvku
 
IvanGS
#3 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 07-03-2013 14:24
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Možná to myslím tak jak to máš Ty, jak to teda máš? Becker je přítelkyně, v příslušenství byla nabíječka do cigareťáku. Ale protože to teď bude mít na BMW R1150GS nastálo v držáku Touratech, chci cigareťák jako zbytečný mezičlánek vyhodit a mít kabel zapojený přes pojistku přímo na baterku. Takže kabel s konektorem miniUSB co jde do Beckera a na druhé straně jen přes pojistku očka na baterku. Ale nevím zda takový kabel existuje, popř. jak vhodný kabel (např. s konektory miniUSB-USCool upravit ustřižením USB konektoru a napájením oček, resp. pojistky. Netuším jakou pojistku a netuším které kontakty, resp. dráty v kabelu, slouží u Beckera k napájení. Můžeš mi poradit nebo dát tip? Díky moc!
 
xx6
#4 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 08-03-2013 06:21
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Ty k tomu máš ten hliníkový držák od TT, který je určený přímo pro krokodýla? Neboli ten držák, kterým zajistíš to, že se z beckera stane nevoděodolná navigace? Osobně bych volil origo becker držák. Ten má sice své mouchy taky, ale o těch se už ví (a ví se jak je opravit) a hlavně zachová krokodýla voděodolným.
Jinak pokud nechceš zásuvku, tak ten konec normálně střihni, ale bacha na to, kde je umístěn ten měnič napětí, páč do beckera by mělo jít tuším kolem 5,1V, kdežto přímo z baterky by ti šlo 12,6V či kolik. U becker držáku je ten měnič přímo v držáku, u autokonektoru to bývá v něm (pokud se nepletu). Takže to bude lehce otrava se v tom nimrat. Jo a pojistka stačí 1A. má to odběr nula nula prd. Větší je zbytečná (pojistkovou skříň koupíš v kdejakém elektrokrámku za 20 Kč.
Ad kabely s napájením. Na napájení budeš mít jen dva kabely + a -. Becker moto navi má kabely 3, ale ten třetí je k anténě TMC.
Tak doufám, že sem se v informacích nikde nesekl. Raději si tu info o měniči napětí ověř u elektrikářů. Ale bý to tam musí, páč kdybys pouštěl do Beckera víc, za chvíli by šel do křemíkovýho nebe.
 
IvanGS
#5 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 08-03-2013 11:53
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Ano, Drákula má ten držák TT co dělá z Beckera nevodotěsnou navigaci:-). Zpočátku jsem nadával ale pak usoudil, že v TT snad ví co činí, Drákula s tím jezdí 2 roky i v hutém dešti (třeba vloni v Pobaltí to byl dešťový humus) a nic se neděje. Naopak aktivní držák měla předtím (vlastně asi ještě někde bude) a Becker jí za jízdy 2x upadl a skotačil po silnici, naštěstí jen povrchové šrámy. Pak ho jistila v držáku gumičkou ale stále to nebylo ono, navíc jezdíme offroady se spoustou vibrací a rázů. Držák TT se navíc dá zamknout, Drákula má do auta jinou navigaci a tuhle z motorky nesundává, proto chci napájení řešit přímo na baterku. Kamarád je v USA a nabízel že přiveze přesně to so chci, ale je u toho krabička asi velikosti jako cigarety. A protože je fuk, jestli je krabička kulatá nebo hranatá, vyřeším to tak, že na cigareťák samce od napájecího kabelu Beckera napojím dráty k baterce, celý ten konektor dám do smršťovačky kvůli vlhkosti a umístím někam pod nádrž. A bude to...:-)
 
xx6
#6 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 08-03-2013 12:41
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Taky jezdím sem tam sofft a na našich cestách si motorka užije nárazů dosytosti, ale s vypadnutím jsem neměl nikdy problém. Jedině teda, když šla motorka dolů úplně, to se vycvakl, to je fakt Grin Holt BMW má asi specifické vibrace, které tomu aktivnímu držáku nedělají dobře blushing
Jo, zalisování autozapalovače do šmšťovačky je řešení, které stojí nejméně peněz a je nejrychlejší Smile
Ale docela si mne dostal s tím, že to i přes odkrytí funguje. Ono za jízdy tam moc vody nepůjde a při stání.. asi to bude lehce krýt ten TT držák. Kdysi jsem nad ním polemizoval taky, ale odradila mne ta cena a hlavně to odkrytí. Vím o úpravě origo držáku na zámek. Jen sem se k tomu nikdy nedostal to udělat Smile
 
IvanGS
#7 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 10-03-2013 10:42
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Já držák sehnal zánovní za poloviční cenu a dal ho přítelkyni, která byla naštvaná na ten původní. Myslel jsem že součástí je i plastový dock s napájením z kontaktů vespod (podobně jako TT držáku pro Garmin Zumo 550) a čekal jsem, že do USB se určitě dostane voda. Ale po 2 letech spokojenost a to je GPS na motorce stále, byl to naháč s malým plexi a v dešti nebyla GPS skoro chráněná, na GS s velkým plexi to bude lepší.
 
xx6
#8 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 10-03-2013 12:14
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

no já na to právě kdysi taky koukal na ten TT a jak sem zjistil, že to je napájeno přes kabel, vykašlal sem se na to a šel do originálu.
 
IvanGS
#9 Vytisknout diskuzi
GPS Becker Crocodille - nabíjení na motorce
Přidané 13-03-2013 12:32
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 24.01.11

Ještě dotaz - originál autonabíječka na Crocodile nefunguje ale vyzkoušel jsem u známého jinou na nějaké HTC, měla parametry 5V/1,2A. Zjistil jsem ale, že se dělají s výstupními proudy od 1A až přes 2A. Mohu něco pokazit menším nebo naopak vyšším výstupním proudem, pokud bude výstupní naptí 5V?
A ještě jedna věc - ty autonabíječky se dělají hlavně se spirálovým kabelem, já chci jednoduchý rovný. S těmi se běžně dělají USB autonabíječky, kde v cigareťáku je strčený normální USB kabel s mini USB na druhém konci. Předpokládám, že tato varianta je funkčně rovnocenná nabíječce, kde kabel je v cigareťáku napevno, ale raději si to chci nechat potvrdit.
Díky.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 35

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 363,831,444 návštěv