11.5. 2024 17:13
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Roman2bk
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-11-2012 07:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Ahoj,
existuje nějaký internetový srovnávač GPS navigací garmin, něco ve stylu jak jsou srovnávače mobilů na mobilmania.cz a mobil.cz ?
Nebo je tu někdo, kdo by mi v tomto poradil?

Uvažuji o nějaké outdoor navigaci do ruky, primárně na použití pěšky v přírodě (takže asi aby to mělo nějakou TOPO mapu) a všiml jsem si, že některé z nich umí navogovat po silnici (asi se to mu říká routovat, jo?). Prostě nejen že umí navogovat podle předem připravené trasy, kterou si člověk nakliká v počítači (pro nějaký výlet v přírodě), ale když už bych si ji dal na motorku a někde naťukal nějakou vesnici, tak aby dokázala naplánovat trasu po silnicích a pak ukazovala na každé křižovatce kam odbočit
(doufám že jsem popsal jasně, co od ní očekávám Smile tedy určitě to má x jiných funkcí, určitě je neznám, ale tohle byl bral jako základ).

Všechno to začalo tím, že jsem viděl že se v aukru prodal Garmin eTrex Legend za cca 700,-Kč, prostě ideální cena pro mě Wink
Ale ten prý neumí routovat po silniční síti, pokud si to člověk nenakliká předem v počítači, jestli tomu dobře rozumím.
Pak jsem ohlížel několik jiných navigací....
např. u Garmin eTrex Venture Cx psali že má kompletní celosvětovou síť silnic (ale asi jen silnice první třídy), že prý dobře čitelný displej a výdrž 30 hodin, což u jiných jsem viděl méně,
nebo GARMIN GPSmap 60CS že prý je moc dobrý, ale zase nevím jestli bych jej využil.
Prostě těch Garmínů je plno typů a navíc různé podtypy.... nevyznám se v tom helpless

Taky je otázka na jaký bych mezi těmi bazarovými narazil, asi bych se díval na ty v ceně kolem 1-2 tisíce.

Takže zajímalo by mě srovnání těch různých ručních navigací, jako funkce použitelné pro nás motorkáře, velikost, váha, čitelnost displeje, výdrž baterky, atd. atd.

Jeden kamarád mi zas vychvaloval novou navigaci, Garmin Dakota, myslím že stála kolem 3 tisíc, ale mi zas moc nepřirostl k srdci dotykový displej... bral bych asi raději tlačítka.
Taky nevím jak je to s napájením na motorce u těchto navigací, asi jsou proti dešti vodotěsné (všechny ty outdoorové?), používáte je na motorce s kablem, nebo jen na baterky? Kabel je zespodu, aby na konektor nepršelo?

Prostě vůbec o tom nic nevím..... tak je tu někdo, kdo používá nějakou takovou ruční navigaci jak pěšky, tak i na motorce, že by mi poradil?

Díky moc!
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Pavel_T
#2 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 09-11-2012 20:13
Člen

Příspěvek: 14
Založený: 09.01.12

Ahoj
Já používám už asi 3 roky turistickou navigaci Garmin eTrex Vista HCx.
Je výborná pro pěší a cyklo turistiku, užívám ji s RAM držákem i na motorce. Umí bezvadně spolupracovat s PC přes program Mapsource (v ceně od Garmina). Na PC se musí do Mapsource nainstalovat mapy, ty se dají v PC super prohlížet, zadávat body či trasy. Pak se na micro SD kartu nahrají vybrané mapy, případně vytvořené body a trasy. Např. celá podrobná topo mapa ČR (s téměř každou lesní či polní cestou) + mapa silnic ČR + SR zabere asi 400MB, podle obou se dá routovat (navádět po silnici). V případě delší či složitější trasy trvá někdy výpočet či přepočet dost dlouho (v ČR i desítky vteřin, někam dál i déle), to je jedna z mála nevýhod. Samozřejmě se dá nastavit jestli chceš navigovat po dálnicích, jestli vybrat kratší či rychlejší trasu. Prošlá trasa se dá pak z Garmina opět nahrát do PC, je to super způsob jak evidovat prošlá místa, navíc s přesným určením času, rychlosti, nadmořské výšky. Tohle se pak dá provázat např. přes Zonera na fotky takže jsou u každé fotky přesné souřadnice.

Shrnutí:
+ na dobré aku (2x AA) vydrží až 24 hodin, při využití podsvitu cca 10
+ dá se napájet přes USB (mě ovšem nefunguje, asi jsem to odprásknul)
+ výborná spolupráce s PC, plánování, evidence prošlých tras
+ velmi univerzální (cyklo, pěší či vodní turistika, geocaching)
+ voděodolná
+ spousta map, i volně šiřitelné (OSM) - různá kvalita

- malý displej
- samozřejmě nemá hlasovou navigaci, jen pípá
- pomalejší přepočet zvlášť delších komplikovaných tras

Za mě spokojenost, s použitím dobré mapy pro mě použitelná navigace, samozřejmě kdo je zvyklý na komfort a má peníze dá přednost třebas Zumu.
Kdybys chtěl ještě neco vědět, klidně napiš. O srovnání více typů ale nevím.

Zdar Pavel
 
http://pavel-t.rajce.idnes.cz/
Roman2bk
#3 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 09-11-2012 21:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 345
Založený: 05.09.11

Díky za podrobnou recenzi.
Taky jsem trochu hledal a vyšlo mi to na Garmin eTrex Legend HCx
s tím že by měl umět prý to samé co ten eTrex Vista HCx (to bych potřeboval potvrdit...) a jediný rozdíl je prý v tom, že nemá barometr a lektronický kompas, což prý většina lidí ani nevyužije a prý to jsou jen další elektronické věci, které zvyšují spotřebu. Prý...
Nic z tohoto nevím ale jistě helpless , jen jsem zopakoval co jsem přečetl.
Každopádně ale díky za info, myslím že se posouvám blíže k cíli Wink
 
www.koprivnicti-motorkari.xf.cz/roman
Pavel_T
#4 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 09-11-2012 22:00
Člen

Příspěvek: 14
Založený: 09.01.12

Asi to tak je, mám barometr i kompas, ale v podstatě to nevyužívám.
Spotřeba o moc větší není, kompas se dá tuším vypnout. Uvažuju co koupit jako následovníka, možná eTrex 30, je to dost podobný a nemá touchscreen, což je na motorce v tomhle případě (rukavice) spíš výhoda.
Ale u Garmina zůstanu.
 
http://pavel-t.rajce.idnes.cz/
prezi
#5 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 11:10
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4028
Založený: 20.04.10

Motoride.sk:
Garmin 4x inak (Zumo 660, Zumo 350, Montana 600 Moto, GPSmaps 62ST) - Krátky užívavateľský test, časť 1

Garmin 4x inak (Zumo 660, Zumo 350, Montana 600 Moto, GPSmaps 62ST) - Krátky užívavateľský test, časť 2
 
www.CENDURO.cz
jencekgs
#6 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 12:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Hoj Romane, já mám 60CSX, tak kdyby jsi si ji chtěl zkusit tak dej vědět. Klidně bych Ti jí půjčil na vzkoušení.
Já jí používám jen na moto a tam mi příjde ok a výdrž na bateky má dlouhou.
S Rablenkou cestou necestou
 
blejdamint
#7 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 14:55
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

jencekgs napsal:
Hoj Romane, já mám 60CSX, tak kdyby jsi si ji chtěl zkusit tak dej vědět. Klidně bych Ti jí půjčil na vzkoušení.
Já jí používám jen na moto a tam mi příjde ok a výdrž na bateky má dlouhou.


Souhlas též ji mam A super, večer sem dám link A to vypadá super A velký displej A mnoho užitečných funkcí
blejdamintxr650r
 
Meli
#8 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 19:55
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Ahoj, je pravda že jsem tak dlouho řešil na běžkách a pěších tůrách výdrž baterie mého Zuma 660 až jsem pořídil Dakotu 20 (musel jsem verzi 20 protože tchán má 10-ku a musel jsem ho překonat :-D )

Ted to chci namontovat na řidítka manželce na GS. Umí to i napájení ale usb konektor je pod gumovou krytkou tak to pak asi během napájení nebude vodotěsný. jinak většinu info zjistíš o garminu (modelu který je v nabídce) nejlíp přímo na garmin stránkách - ale to asi víš.

Ozvi se mi dystak na skypa m-meli nebo icq 171404547 a probereme navigace, mapy a tak ;-)
Kdybys měl cestu kolem tak ti klidně Dakotu na chvíli půjčím.
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Meli
#9 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 20:04
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Koukám na porovnání funkcí 60SCX a Dakota 20 - víceméně krom toho že dakota se ovládá dotykově a 60-ka tlačítkově je to skoro totožný - dakota psaný o 2 hodky víc výdrž na baterie a má i vnitřní paměť. Ale důležitý je ten SD slot co mají obě - pomůže to s místem na mapy. Jak je to s napájením u 60 CSX na řidítkách ti tady asi poradí majitelé...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
jencekgs
#10 Vytisknout diskuzi
nějaké srovnání Garmin navigací ?
Přidané 12-11-2013 20:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Napájení 60CSX je vpoho. Je přes takový kulatý konektor a řek bych že je to těsnovodné. Jel jsem asi 300km v silném dšti a v poho
S Rablenkou cestou necestou
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 40

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 363,223,337 návštěv