29.4. 2024 17:32
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
karas1
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-01-2014 23:12
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 14.12.10

Zdarec,
letos plánuji první dovolenou s moji drahou polovičkou. Předpokládám že do mích stávajících kufrů Givi V35 by jsme se těžko vešli. Tak mě napadlo že bych pořídil Big Husky 42L . Vlastním od nich vrchní kufr a zatím naprostá spokojenost. Cena slušná , kvalita výborná Smile Řeším zda by bylo možné nechat si stávající nosiče. Přikládám odborný nákres Smile jak si myslím že by šlo vyřešit připevnění kufrů. Trubičky použité na nosičích Givi mají průměr 16mm , kdežto nosiče Big Husky 18mm. Zajímalo by mně zda
ty nosiče od Givi vydrží?
Děkuji za odpověd Smile
Petr
Upravil karas1 dne 26-01-2014 23:26
 
karas1
#2 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 26-01-2014 23:20
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 14.12.10

nějak se mi sem nedaří poslat foto Shock tak aspon odkaz na rajce.....
http://dewal.rajc...#vkres.jpg omlouvám se flower
Upravil karas1 dne 26-01-2014 23:38
 
Hadislav
#3 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 07:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

http://www.bighusky.cz/zbozi/montazni-sada-18mm/

V popisu výše máš napsáno, že pro Givi nosiče je k pukům potřeba podložka, která je jejich součástí.

Z tvýho nákresu jsem nepochopil to různě vysoký podložení... Ty nemáš nosiče kolmo na silnici? A dřevo bych rozhodně nepoužil a gumu asi taky ne. Mokrý dřevo nebude nejlepší nosnej materiál a guma při zatížení povolí.

Pošli fotky motorky s nosičema do Big Husky a poraď se s nimi. Podle mě stačí koupit kufry s pukama a dobře to svrtat...
 
Asumi
#4 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 08:27
Člen

Příspěvek: 161
Založený: 04.03.12

Kup si puky na 16mm nosiči u Big Husky a máš po starostech.
 
lobo6
#5 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 19:31
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

PLX nosiče kufrů od Givi jsou profilované, perforované a dimenzované na lehké kufry V35, a nejsou tak pevné aby na ně byla upevněna hliníková krabice do které pak klidně naložíš 20kg a projedeš s tím celou Evropu. To bych zvážil jestli mi stojí za to ušetřit dvojku max trojku za jiný nosič.

Na předchozí moto jsem měl právě PLX nosiče na tyto kufry a pak i obyčejné PL nosiče používané jen jako podpěry na brašny, a při pádu se ohnou jak nic. Když na ně bude páčit krabice o rozměrech nočního stolku ještě přes kdovíjaký adaptér na vyrovnání no tak potěš koště a všichni svatí s tebou.
 
bartus
#6 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 20:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Pokud chceš zachovat stávající nosiče, tak použiješ ke hlinikáčům montážní sadu pro givi nosiče - Roman je má v nabídce - jak už psali výše http://www.bighus...ufry-18mm/ je to léty ověřené a spousta lidí to takhle řeší a nemají problém. Váhy kufrů bych se nebál, pokud nebudeš jezdit nějaký šílený off a nehrozí pády, tak se niic neděje. Pokud nebudeš s tím nikde mlátit tak to neřeš.
Jak jednou použiješ hlinikáče, k plastovým se už nevrátíš, takže popřemýšlej, prodej plasťáky a za to si kup nový nosič. thumbs up - ale tuhle radu ber s rezervou, já ty nosiče pro Romana vyrábím a tohle by mohlo být bráno jako vnucování zboží Grin
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
bartus
#7 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 20:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Oprava : až teď jsem si na fotkách všiml že máš tvarovaný nosič. Tak to opravdu sundej a pořiď si klasický nosič, žádné tvarové adaptéry na srovnání tam nedávej. Při pádu by ti to nadělalo akorát paseku.
Navíc nosič na hliníkové kufry ti poslouží i jako padací rám, zeptej se třeba Tarabyse thumbs up
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
karas1
#8 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 27-01-2014 20:09
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 14.12.10

Přesně tohle jsem chtěl vědět thumbs up jestli se vyplatí na to něco bastlit , nebo to vzít i s nosičema. Budu mít ještě jednu otázečku kolko by se mohla pohybovat prodejní cena 2X kufr, 2X textilní tašky, nosič kufru, na kufrech je menší škrábanec , povedlo se mi položit, ale na funkci to nemá žádný vliv, ani není prasklý jen ten škrábanec. Najde se někdo kdo by mi to ocenil ? flower Děkuji
 
magoss
#9 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 28-01-2014 23:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Ahoj,nechci ti tady nějak kazit vlákno či tak ale dám ti radu?opravdu se ti vyplatí za ty kufry vypláznout tolik tisíc?? není lepší koupit (lacinější) kvalitou si myslím srovnatelné kufry a zbytek procestovat??
taky mám kufry od haskyho a dnes už vím že bych si je asi nekoupil a zvolil byhc lacinější variantu.

ty držáky kufrů orpavdu sežen rovné,budeš to mít asi rozumnější sice budeš širší ale na to peč
navíc držáky kufrů ti může udělat bartus
Upravil magoss dne 28-01-2014 23:43
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
karas1
#10 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 29-01-2014 21:32
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 14.12.10

ok ted pokukuji také po alu milanek. Diky za radu pokud to klapne tak bych si je od bartuse vzal Smile
 
Meli
#11 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 30-01-2014 10:03
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Já mám kufry Big Husky a na ně už podruhé (na druhé moto) držáky Grave - včetně montážní sady která ač na bázi klasických puků vyniká hlavně tím, že lze rukou (bez nářadí) demontovat.

další detaily které dělá jsou diskutabilní - na rámu jsou naražené plastové objímky a kufr se tedy dotýká přes ně - je fajn že to nijak nedrnčí ale asi to nedrnčí ani nikomu kdo to nemá protože jsem neslyšel nikdy stížnosti nebo že by to někdo řešil - mi se ale líbí že to je vyřešeno.

Zalití montážmí sady (těch kovovejch platlí) do plastu(gumy) sem i taky líbí ale po několika nandavání se ty spodní stejně orvou...

Držáky na pet lahve a kanistr má grave nej co jsem kde viděl - manželka je za jízdy schopna šahnout pro flašku, dát mi napít a zase to tam vrátit - žádné složité stahovací popruhy apod...

'http://meli.cz/ta/doplnky/nosic.jpg'

'http://meli.cz/vstrom/pivas.jpg'
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Meli
#12 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 30-01-2014 10:07
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

P.S.: A ještě jsem si nechal dát kufry symetricky a na té straně co neni výfuk mám místo na stan thumbs up

Trochu nevýhoda je, že vše dělá na míru a tak je potřeba tam moto odvézt a za pár dní si pro to dojet...
Upravil Meli dne 30-01-2014 10:08
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
bartus
#13 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 30-01-2014 15:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Dewal -> nosiče ti vyrobím, ale až po mé odstávce, zatím pořád dodělávám novou dílnu, omítky schnou pomalu Smile ale až to dodělám budu mít nosiče skladem, rozšířil jsem výrobní kapacity blushing
symetrické nosiče dělám taky, vlastně na stroma jenom symetrické thumbs up

jinak k té ceně kufrů, tady bych s magosem nesouhlasil, zkoušel jsem si nakalkulovat výbavu u "levnějších výrobců"a když jsem zadal to co mají "dražší" begr, bh, marcelus a pod v základu, byl jsem na ceně třeba bh, rozdíl byl cca 400 kč za nýtovaný vs svařovaný kufr.
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
magoss
#14 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 30-01-2014 17:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Bartusi a co tam chces kalkulovat za doplnky?kdyz jsem si kupoval kufry od huskyho tak mi prisli hole krabice a taky zbytek jsem musel dokupovat a ver ze to vyslo daleko draz.v dnesni dobe se daji sehnat i varene kufry za dost dobrou cenu.proc bych daval za kufry cca 10tis a nemaj homologaci:-Dkdyz podobne krabice stejne kvality poridim zapolovic?
Je to ale jen muj nazor a nikomu ho nenutim samozdrejme;-)
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
karas1
#15 Vytisknout diskuzi
Rada ohledně nosičů hliníkových kufrů
Přidané 30-01-2014 19:20
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 14.12.10

Myslim že omitky určitě oschnou Smile pač nejdřiv se budu chtit zbavit tech Givin a pak teprve budu pořizovat kufry a nosiče Smile Děkuji všem za rady thumbs up
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 34

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 360,732,278 návštěv