8.5. 2024 22:27
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Rada s výběrem pneu
midaR
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 27-11-2012 21:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 50
Založený: 07.08.12

Koukám po diskuzích a po netu a přemýšlím co obout na tenerku. Co nejlepší kompromis. 70/30 off/on.
Zatim v návrhu:
kombinace P: E-10,Z: E-09
EF-07 nebo C-čkový gumy?
Michelin AC10
Heidenau k74,69
Metzeler Unicross
Metzeler MCE Six Days Extreme
'http://www.oponeo.co.uk/Temp/metzeler-mce-six-days-extreme-hard-png-t-f-l600-sk3.png'

Díky za rady a zkušenosti!thumbs up
Upravil midaR dne 28-11-2012 17:30
 
qwert
#2 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 27-11-2012 22:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Jestli chceš převážně ofat,vyzkoušej Maxxis 7304/7305 ..
 
MatyB
#3 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 27-11-2012 22:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 391
Založený: 06.10.12

Zdar, bude to jetelné i na GS 8-kilu? Wink
Na GS asi není rozměr.Sad
Upravil MatyB dne 27-11-2012 23:05
 
midaR
#4 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 14-01-2013 22:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 50
Založený: 07.08.12

Jakej je rozdíl mezi gumama Mitas: Country Cross, military 1 - 2 a bez označení ve směsi? Na předek bych dal buďto army special nebo unicross a dozadu pořád nevim?
Upravil midaR dne 14-01-2013 22:32
 
Joe
#5 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 22-01-2013 16:33
Člen

Příspěvek: 285
Založený: 31.05.10

midaR napsal:
Jakej je rozdíl mezi gumama Mitas: Country Cross, military 1 - 2 a bez označení ve směsi? Na předek bych dal buďto army special nebo unicross a dozadu pořád nevim?

Country cross je pneu určená pro amaterský tedy hobby cross, kdy se počítá s alternativou, že jezdec pojede i po tvrdším terénu. Pneu je určená pro středně tvrdý terén (označená žlutým pruhem). Military tedy Army pokud jsem to dobře pochopil je pneu určená pro cestovní enduro vhodná pro jízdu v terénu i na silnicích (je schválená dle normy E 75)
 
Schneider
#6 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 15-07-2013 17:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 56
Založený: 29.04.13

Ahoj....

Nechcu zakládat další téma, tak se ptám tady. Pár z vám jsem už psal PM, ale stále mám těžkou hlavu co si za přední gumu koupit. Jde o rozměr 90/90 R21 na Suzu DR 650R. Jezdím tak 70% cestu, a semtam do terénu. Rád bych se ale do terénu podíval víc, protože zadní jsem sehnal za pár kaček E-09. Problém je v tom, že v půli srpna jedu do Chorvatska. Tak bych byl rád, kdyby přední zvládla i tuto cestu. Možná toho chcu ale moc......Doteď jsem jezdil vpředu TKC 80...a spokojenost.

Takže:

TKC 80 (spokojenost)
Mitas E-07 (rozpačitost)
Treleborg Army
Michelin T65
Mitas EF-06
Metzeler Unicross
Mitas E-10 (sympatická)

Mám už z toho hlavu jak meloun. Musím uznat že TKC 80 mi naprosto vyhovovala, na druhou stranu jsem jinou poloterénní gumu nejezdil. Navíc motorku používám naprosto univerzálně, jezdím na ní do práce, za povinostmi po městě, a o víkendu natočím klidně tisíc kilometrů všude možně...


Moc děkuju za každou zkušenost a radu :-)
 
ddusann
#7 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 15-07-2013 17:50
Člen

Příspěvek: 87
Založený: 27.05.10

jezdil sem na dominatoru 3x E09 dakar vpredu i vzadu, po cca 3,5t se zacne seskakavat... pred tydnem sem nazul E10, ze zacatku sem mel takovy "vratky" ktery po cca 100 km zacal mizet, ted mam zhruba 400km a sem spokojenej... mela by mit vetsi km vydrz, tak uvidim, jinak s E09 spokojenost...
 
xx4
#8 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 15-07-2013 20:46
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Schneider napsal:
Ahoj....

Nechcu zakládat další téma, tak se ptám tady. Pár z vám jsem už psal PM, ale stále mám těžkou hlavu co si za přední gumu koupit. Jde o rozměr 90/90 R21 na Suzu DR 650R. Jezdím tak 70% cestu, a semtam do terénu. Rád bych se ale do terénu podíval víc, protože zadní jsem sehnal za pár kaček E-09. Problém je v tom, že v půli srpna jedu do Chorvatska. Tak bych byl rád, kdyby přední zvládla i tuto cestu. Možná toho chcu ale moc......Doteď jsem jezdil vpředu TKC 80...a spokojenost.

Takže:

TKC 80 (spokojenost)
Mitas E-07 (rozpačitost)
Treleborg Army
Michelin T65
Mitas EF-06
Metzeler Unicross
Mitas E-10 (sympatická)

Mám už z toho hlavu jak meloun. Musím uznat že TKC 80 mi naprosto vyhovovala, na druhou stranu jsem jinou poloterénní gumu nejezdil. Navíc motorku používám naprosto univerzálně, jezdím na ní do práce, za povinostmi po městě, a o víkendu natočím klidně tisíc kilometrů všude možně...


Moc děkuju za každou zkušenost a radu :-)


Hledáš svatý grál,ale budiž.

TKC80 legendární univerzál,ale smyslulpně do terénu jen pokud je suchý a ne moc náročný.Dovede přivodit perné chvilky.NA asfaltu bez problémů jakýkoliv jízdní režim.

MITAS E07.Terén opravdu jen soft,i když jsem s ní jel i nejednu a Qwertových vyjížděk,ale nadřel jsem se jak mezek.. (kolovalo tu video z lomu,kde je vidět že ji mám vpředu nazutou) Asfalt naprosto v pohodě.Některé kusy kopou do stran.

Treleborg(MITAS) army.-V terénu se s ní dá slušně zajezdit,ale někdy pozlobí na šikmých plochách,nedejbože mokrých.Na asfaltu mi přišla hodně nejistá,při rychlejším přesunu to byl adrenalin non plus ultra Grin.Nemám ji rád.

S ostatníma nemám zkušenost.

Na LC8 jsem ještě jezdil SAVA ROCKRIDER.Výborný univerzál, který je v terénu tak na úrovni ARMY,ale nesrovnatelně lepší na asfaltu,kde je plně srovnatelná s TKC.Mínus je vyšší cena.

Teď jezdím MOTOZ TRACTIONATOR DESERT a jsem navýsost spokojený.V terénu vede pěkně,šikmé přejezdy bez problémů a na asfaltu jsem dřív začal dřít stupačkama,než že bych dostal gumu na limit.Supr. Vyšší cena je nevýhoda.

Vlastnosti jednoho typu gumy na různých motorkách ale můžou být dost rozdílné.Vyzkoušel jsem si to u Michelin AC10,takže stejně si to musíš vyzkoušet sám na svoji peněženku..Grin

PS:Jestli vyjde na víkend počasí a budeš mít volno,můžem spáchat tu soft enduro vyjížďku,jak jsme se domlouvali.
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
Schneider
#9 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 15-07-2013 21:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 56
Založený: 29.04.13

No vzhledem k tomu kolik kilometrů najezdím, musím nejspíš slevit z kvality poježdění v terénu (krom toho ani ještě nevím, jak moc mě to v offu bude bavit) a měl bych se více zaměřit na kilometrovou výdrž. A když vidím třeba tu Army, nebo Motoz, nemůžu uvěřit tomu, že vydrží jak 5 tisíc. Minulý rok jsem koupil starší sadu E-09 a přední guma zmizla za dva týdny, to mě bylo do pláče. Zadní gumu mám v garáži doteď.

Něják pořád uvažuju nad těma E-10......

Jde jen o to najít slušný kompromis.....

Jdu se kouknout na ty Motozky....

O víkendu by to šlo, ale to bych jel leda se slítanou TKC a vzadu E-09. Protože pochybuju že do pátku seženu přední gumu...
Upravil Schneider dne 15-07-2013 21:28
 
Joe
#10 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 15-07-2013 22:38
Člen

Příspěvek: 285
Založený: 31.05.10

Schneider napsal:
No vzhledem k tomu kolik kilometrů najezdím, musím nejspíš slevit z kvality poježdění v terénu (krom toho ani ještě nevím, jak moc mě to v offu bude bavit) a měl bych se více zaměřit na kilometrovou výdrž. A když vidím třeba tu Army, nebo Motoz, nemůžu uvěřit tomu, že vydrží jak 5 tisíc. Minulý rok jsem koupil starší sadu E-09 a přední guma zmizla za dva týdny, to mě bylo do pláče. Zadní gumu mám v garáži doteď.

Něják pořád uvažuju nad těma E-10......

Jde jen o to najít slušný kompromis.....

Jdu se kouknout na ty Motozky....

O víkendu by to šlo, ale to bych jel leda se slítanou TKC a vzadu E-09. Protože pochybuju že do pátku seženu přední gumu...

Dej tam E-07 a najedeš minimálně 12 tkm nebo předek E-10 a zadek E-09 ( min. 6 tkm na zadku a 8 - 10 tkm na předku) Mrkni do komerce mám tam některé ceny a kontakt (pokud budeš mít zájem o Mitas mám je skladem).
Upravil Joe dne 15-07-2013 22:42
 
prezi
#11 Vytisknout diskuzi
Rada s výběrem pneu
Přidané 16-07-2013 14:33
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

Schneider napsal:
Ahoj....

...coo si za přední gumu koupit. Jde o rozměr 90/90 R21 na Suzu DR 650R. Jezdím tak 70% cestu, a semtam do terénu. Rád bych se ale do terénu podíval víc, protože zadní jsem sehnal za pár kaček E-09 ...Doteď jsem jezdil vpředu TKC 80...a spokojenost.

Moc děkuju za každou zkušenost a radu :-)

Do terénu za sucha (bez bahna) se mně na XT 600 (obdoba DR 650) nejvíce osvědčila kombinace TKC 80 vpředu a Mitas E-09 vzadu ...toho bych se držel. Pokud chceš ušetřit nějaké kačky za přední pneu, tak zkus kombinaci Mitas E-10 vpředu a E-09 vzadu ...to bude fungovat obdobně.
-------------
EDIT: ...ještě doplním, že vycházím s tebou uváděného poměru cesta/terén a tipuji, že té cesty bude přece jen více Wink
Upravil prezi dne 16-07-2013 20:46
 
www.CENDURO.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 67

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 362,668,937 návštěv