5.5. 2024 11:16
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Máme svátek
Waltr
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 27-10-2010 22:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

V poslední době mě potkala spousta dobrých lidí, nějak se dařilo. A tak mě napadlo jestli nejsme moc skromní. Já jsem rád že jsem čech a jsem na to i hrdý. Není to vždy jen super, ale určitě v nás něco je. Máme státní svátek, trochu hrdosti. Kdo má nachystanou vlajku? Kdo má dobré zkušenosti?
Tak ano, u motorek už to není tak slavné. Ale mnichov není tak daleko.Wink
Co jsem to jenom chtěl....?
 
HonzaH
#2 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 27-10-2010 23:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tak to pěkně začínalo ... a do toho Mnichov Angry hilarious
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Honza
#3 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 28-10-2010 21:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 51
Založený: 31.08.10

pro ty co byli dnes v práci, to moc pěkně nezačínaloAngry
 
tobig
#4 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 29-10-2010 00:02
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Kdybych tě neznal, tak si myslím , že si děláš prdel..... Wink

Zrovna dneska jsme v garáži vedli "odbornou diskusi filozofů", jak to máme s láskou k rodné zemi. No, nedopadlo to pro republiku nijak slavně. I mě osobně je jedno, kdo je čech a kdo polák či ital. Nejsem ani hrdý ani se nestydím. Tak nějak beru to co příjde. A super lidičci kolem nás ? - to není dáno příslušností, to je v člověku..... tož tak nějak to vidím já.... Wink
 
Slam
#5 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 29-10-2010 06:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.09.10

Vlajku jsem nevyvěsil, páč ju nemám, ale svátek jsem držel tak, jak se na spořádaného občana sluší a patří - prací.. Cool
Z integrálky na fízla neplivneš...

Slam...
 
slam.estranky.cz
refi
#6 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 29-10-2010 07:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Slam napsal:
Vlajku jsem nevyvěsil, páč ju nemám, ale svátek jsem držel tak, jak se na spořádaného občana sluší a patří - prací.. Cool


to já taky, však to byl svátek práce nebo mám blbě otočený kalendář? Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Waltr
#7 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 29-10-2010 19:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Tobig>nedělám a nesouhlasím.
Nezdravíš čechy v cizině víc než poláky? Grin
To je jedno, až ucítíš poplácáni po rameni při průjezdu hranicí máš něco, co si filozoficky snažíš odepřít.
Mám rád dobré lidi a je mi jedno jestli jsou poláci němci, ale ke své zemi cítím jinak něž k polsku.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
refi
#8 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 11:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Waltr napsal:
Tobig>nedělám a nesouhlasím.
Nezdravíš čechy v cizině víc než poláky? Grin
To je jedno, až ucítíš poplácáni po rameni při průjezdu hranicí máš něco, co si filozoficky snažíš odepřít.
Mám rád dobré lidi a je mi jedno jestli jsou poláci němci, ale ke své zemi cítím jinak něž k polsku.


s tím se dá souhlasit, ač si své češství víceméně neuvědomuji. hrdost při výhrách v hokeji necítím, nejsem možná ten správný fanda Smile ale třeba když jsem se před nedávnem procházela noční prahou a prošla z hradního nádvoří průchodem k osvětlenému chrámu svatého víta, sevřelo se mi srdce z té nádhery. a ten nádherný pocit se znásobil, když jsem to "ach" a oči v úžasu viděla a slyšela i u cizinců, kteří to spatřili za mnou....

a při cestování? asi hlavně když člověk jede úplně sám a potká čecha daleko od domova, je to ten pravý pocit, že jsme oba součástí jedné společné historie, která z nás dělá dva lidi, kteří se spolu domluví rodným jazykem a znají a chápou jeho jemné nuance, které se nám do podvědomí dostávaly od mala ...

takže - svátek neslavím, neslavím žádné svátky jinak než tím, že mám volno (nejlépe na výlet někam), ale jestli se nějaký sváteční pocit u mě z pohledu češství dostaví, tak to jsou právě ty chvíle, které jsi popsal i ty ... cestování atd.
Upravil refi dne 31-10-2010 11:20
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
petr_t
#9 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 12:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Ono to Švejkovo má něco do sebe.
s větrem ve vlasechmusic
 
refi
#10 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 12:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

o vánocích 2002 jsem dostala kalendář, kde se mi moc líbilo čapkovo motto: chceš-li poznat svou vlast, jdi od ní co nejdále.
druhý den jsme odjížděli na pár týdnů do maroka a tam jsem si tuto větu připomínala denně thumbs up
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
petr_t
#11 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 12:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Já ji zas rád poznávám,na každé cestě vastně najdem něco zajímavého,krásného co zaručeně nikde nemají.Wink
s větrem ve vlasechmusic
 
refi
#12 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 12:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

já měla to štěstí, že mí rodiče byli velcí neposedové a pořád nás někde tahali po vlastech českých a slovenských. spoustu z těch míst si teď navštěvuju podruhé a na motorce ... a opravuju vzpomínky ... než je zase zapomenu blushingGrin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
tobig
#13 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 14:16
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
Tobig>nedělám a nesouhlasím.
Nezdravíš čechy v cizině víc než poláky? Grin
To je jedno, až ucítíš poplácáni po rameni při průjezdu hranicí máš něco, co si filozoficky snažíš odepřít.
Mám rád dobré lidi a je mi jedno jestli jsou poláci němci, ale ke své zemi cítím jinak něž k polsku.


asi jsem jiný.... hmm

Čechům se v cizině vyhýbam, jak to jen jde. Takže je nezdravím. A.
Je snad logické, že po průjezdu hranic do ČR mám něco co cítím... je to pocit domova - a že to trefilo na česko....? hmm.... to neovlivním, čechem jsem se už narodil.....

btw - technicky nelze nesouhlasit s pocitem.... Wink jde o jinou dimenzi vnímání.... Cool
 
tobig
#14 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 14:22
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Apropos - kdosi, myslím, že O.Wilde řekl: "vlastenectví je mizernou cností" a mě se to hrozně líbí, je v tom kus pravdy... Wink
 
Waltr
#15 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 16:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Mizernou cností pro krytí nepravostí, ůžasnou příležitostí pro důkaz cností?
Nechce se mi v tom nějak rýpat, taky nejsem svatý, jen jsem si chtěl zlepšit vztah se svoují vlastí. Jako mezi lidma, nestačí jen dostávat ale je třeba i dát. A někdy to není jednoduché.
A taky si myslím že beru lidi podle toho jací jsou něž podle toho jestli jsou či nejsou (nebo to asponˇ tvrdí) vlastenci. Navíc jich spousta ,,vlastenčí" lépe než my co se vlastenci cítíme.
Jen bych nerad působil zapáleným dojmem, určitě nejsem agitující, a vlastně asi ani né dos (nebo klasický?) vlastenec, jen jsem v sobě rozpoznal že se ve mě občas něco projeví. A to ač jsem si vědom i slabých stránek.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
petr_t
#16 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 19:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

To Waltr: to je s příklad toho když se začíná stárnout.Grin
s větrem ve vlasechmusic
 
3X
#17 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 20:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
V poslední době mě potkala spousta dobrých lidí, nějak se dařilo. A tak mě napadlo jestli nejsme moc skromní. Já jsem rád že jsem čech a jsem na to i hrdý. Není to vždy jen super, ale určitě v nás něco je. Máme státní svátek, trochu hrdosti. Kdo má nachystanou vlajku? Kdo má dobré zkušenosti?
Tak ano, u motorek už to není tak slavné. Ale mnichov není tak daleko.Wink


Kdy jsi to na sobě začal pozorovat? Uniká mi pointa, co má společného hrdost k vlasti a spousta dobrých lidí, příp. české výrobky?
 
Galdous
#18 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 21:30
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

To já vždy hrdě stála za svou domovinou a snad ten pocit ve mně zůstává dodnes, domů se vracím ráda,ale to asi nebude až tak tím vlastenectvím Smile. A na naší malou zemičku nenechám nikdy dopustit....blablabla, klasika,ale je to takSmile
V poslední době, mě však Češi štvou čím dál víc (samozřejmě vzato globálně a spousta vyjímek potvrzuje pravidlo) svou úžasnou českou povahou, každý myslet jen na sebe, urvat co nejvíc a vše obejít (samozřejně tou nejpoctivější cestou) jak se dá. A v tom se Češi myslím nezapřou Sad, nevím kdo jim to dal do vínku.....)
A svátek neslavím, jen už strašně dlouho přesně vím, o který den se jedná, protože budu mít volno, o kterém mi všichni budou volat a shánět pohotovost a můj muž bude na nervy z toho, že máme konečně volno a nikdo ho nectí (ten den), takže tyto dny mám označené jako manželsky rizikové Grin
 
PetrAT
#19 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 31-10-2010 22:47
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Já myslel, že manžel už dostal vakcínu proti vzteklině ...
Na Búřově vypadal tak odevzdaně Grin
 
Galdous
#20 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 06:46
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

PetrAT napsal:
Já myslel, že manžel už dostal vakcínu proti vzteklině ...
Na Búřově vypadal tak odevzdaně Grin

Možná jsem se tehdá spletla a dostal něco jiného hmm Grin
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 49

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 361,854,951 návštěv