5.5. 2024 18:42
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: ČESKO A SLOVENSKO
 Tisk diskuze
zákaz-vjezdu
Flash
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-05-2011 13:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

O těchto stránkách už vím hodně dlouho. celý jejich obsah už jsem párkrát přečetl. Připadá mi to jako stránka fanatiků (i když zaposlední dobu už se umírnili) a nabádání lidí aby se zese dělali udavače apod.

Každopádně chválím myšlenku toho, vytvořit diskusi ohledně enduro motocyklů v lesním prostředí a soukromých pozemcích.

Takže, můj dotaz zní na toto. Setkali jste se s oním billboardem a kde ? píše se tam moravskoslezský kraj. docela by mě to zajímalo.
viz m.cz
Také bych otevřel diskuzi ohledně toho, co si myslíte o ježdění v lesích a cizích pozemcích. sic to už bylo 1000x všude omýváno, ale třeba tady žádná větší diskuze na toto téma není. A zajímalo by mě to od lidí, co vlastní mastodonty a už mají něco nalítáno mimo silnice

I z části díky tomuto fenoménu jsem prodal jednoválcové KTM a koupil více cestovněší zážitek. lidé práskající, že mám motorku od bláta (páč tu v okolí jezdilo jedno prase na krosce, dávali to za vinu mě protože jsem byl jediný z okolí) a že jezdím po okolních lesích a policie ČR před mojím domem s dotazem ať jim jdu ukázat motocykl na kterém jsem právě přijel a kde jsem jezdil, pár myslivců apod. mi to dost znechutilo. ale hlavní důvod to nebyl.

tak piště zážitky z cest a Vaše názory ohledně této problematiky Wink
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Tarabys
#2 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 13:42
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Směrem z Ovy na Beskydy uvidíš ten bilboard asi 3x - jen co si vzpomínám...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
HonzaH
#3 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 13:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Už se to tady řešilo a řeší se to na všech moto webech

je to o toleranci a celkové agresivitě ve společnosti, pitomci jsou všude, lae cesta nabádáním k "uvědomělému" práskání a buzerace policie si nemyslím, že je cesta správným směrem

takže za mě - nemyslím si že mastodont v terénu udělá nějakou velkou škodu, zvlášť poté co tam projede lesní mechanizace, vykuchaný výfuk do lesa a ostatně ani na silnici nepatří

když jedu kolem lidí, psů, koňů a normálních cyklistů tak zpomalím nebo i zastavím nemám s tím problém, diskuze s STH jsem už vzdal to nemá smysl a před pitomci platí jen ujet - nemá smysl něco na místě řešit

každopádně doporučuji veřejně na webu nic neřešit - nepřítel naslouchá, fotky a videa nechat jen pro známé
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Barney
#4 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 13:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Ten billboard jsem nikde nepotkal.
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Flash
#5 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 14:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

HonzaH napsal:
Už se to tady řešilo a řeší se to na všech moto webech

je to o toleranci a celkové agresivitě ve společnosti, pitomci jsou všude, lae cesta nabádáním k "uvědomělému" práskání a buzerace policie si nemyslím, že je cesta správným směrem

takže za mě - nemyslím si že mastodont v terénu udělá nějakou velkou škodu, zvlášť poté co tam projede lesní mechanizace, vykuchaný výfuk do lesa a ostatně ani na silnici nepatří

když jedu kolem lidí, psů, koňů a normálních cyklistů tak zpomalím nebo i zastavím nemám s tím problém, diskuze s STH jsem už vzdal to nemá smysl a před pitomci platí jen ujet - nemá smysl něco na místě řešit

každopádně doporučuji veřejně na webu nic neřešit - nepřítel naslouchá, fotky a videa nechat jen pro známé


jsem stejného názoru
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
PetrAT
#6 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 14:15
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Jeden billboard najdeš u Paskova
Tam kde denně končí stovky stromů na pile
Že bych tam ale někdy viděl ochranáře, kteří by bránili pokácené stromy, tak to teda ne ... Sad
 
xx6
#7 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 14:17
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Já práskání zažil vůči sobě. Vjel jsem tam, kde slov místních jezdí kde kdo. Bohužel jsem si nevšiml, že jsem v CHKO - moje blbost. Jel sem po cestě od traktorů, pak na chvíli zastavil, tam jsem byl nafocen, udán, předvolán na policii ČR a dostal jsem pokutu.
Na jedné straně dobře mi tak i když sem jel pomalu a po "cestě", ale raději bych tu pokutu dostal na místě od odpovědné osoby, než přes takovéhle zas**ané udání. To je fakt hnus! Angry
Nejhorší na tom bylo to, že to byl asi můj 3. výjezd do lesa a začátek první sezony na špuntech Grin
 
Flash
#8 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 14:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Daliss napsal:
Já práskání zažil vůči sobě. Vjel jsem tam, kde slov místních jezdí kde kdo. Bohužel jsem si nevšiml, že jsem v CHKO - moje blbost. Jel sem po cestě od traktorů, pak na chvíli zastavil, tam jsem byl nafocen, udán, předvolán na policii ČR a dostal jsem pokutu.
Na jedné straně dobře mi tak i když sem jel pomalu a po "cestě", ale raději bych tu pokutu dostal na místě od odpovědné osoby, než přes takovéhle zas**ané udání. To je fakt hnus! Angry
Nejhorší na tom bylo to, že to byl asi můj 3. výjezd do lesa a začátek první sezony na špuntech Grin


s tím CHKO jsem se setkal taky, dojel jsem v orlických horách s kámošem po pár bunkrech až na haničku vrchem a u bunku jsme zastavili a začli jsme fotit. dojeli jsme tam po kamenité cestě kde běžně lítají těžební vozidla a vozidla lesů ČR v intervalu několika vozidel denně. cesta široká na 2traktory. no a prostě jsme začli u bunkru fotit a pán na nás vyběh co tam děláme že jsem v CHKO.. tak jsem mu vysvětlil že jsem to neveděl, že se omlouvám, on pořád mlel o lesních zákonech něco, že předevčerem tam naháněli 4 kroskaře kteří si v CHKO sedli a zapálili oheň a udělali kemp, pak drandili a ničili vše co viděli. tak jsem se mu ještě jednou omluvil za hlubokou nevědomost, že to obracíme a frčíme zpátky hned na asfalt. ještě jsem se zeptal když už tam jsem jestli si teda můžu udělat pár fotek. tak prej že jo, ještě jsem dostal zadarmo 3 pohledy a jel jsem pryč Wink

ale že jsem v CHKO tam a to že od toho kousek bydlím jsem nečekal, myslel jsem že to je až dál Grin moje blbost. akorát bych teda uvítal že když vjedu po relativně pěkné cestě do CHKO že by tam mohla bejt aspoň značka vítáme Vás v Chrániné krajiné oblasti nebo tak něco. tam je lautr houno Wink

každopádně to práskání jak už jsem psal znám také. opravdu nepříjemná věc. zachvilku budeme jako ve velkém bratroj říkat co si o druhém myslíme a co mu závidíme, protože k tomu nemohl přijít poctivou prací.. zipit
Upravil Flash dne 09-05-2011 14:28
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
xx6
#9 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 14:32
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Ono to uvítání v CHKO bylo, ale asi kilometr a půl zpátky po asfaltu před jednou dědinou a já ho prostě minul, páč sem něco hledal, že. A taky se nám stalo, že sme potkali v lese lidi a ti nás hnali, ale vždy jsme ses klidem otočili a jeli pryč a nebyl problém. JE to vždy jen o lidech jak na jedné tak na druhé straně Wink

Jinak jedna z cedulí, která se tu v okolí vyskytuje
'http://resize.like.cz/images/193_86_106_28_9-05-11-10-54-21_13049312612011-04-03-051.jpg'
 
nuclearB
#10 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 17:01
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Osobně po lese nejezdím, protože si toho zbytku přírody nějak vážím. Ale jako řidiče mě zajímají značky, které jsou ve vyhlášce a ne nějaké oxeroxované papíry na stromech. Je li někam cesta a není tam "vjezd zakázán", tak je logicky povolen. Pokud je ta část lesa soukromý pozemek, CHKO nebo přírodní rezervace, tak by to mělo být předpisově označené. Samozřejmě pokud někdo jezdí po pěšině vyhamtané lesní zvěří, tak ten musí počítat s tím , že dostane přes koule. Frown
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
xx4
#11 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 17:09
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Zatím až na pár drobných výjimek proběhlo vše bez problémů.Při poslední jízdě po polní/lesní cestě mi pan myslivec poradil lepší cestu,že prej "lesáci to tam rozmašírovali jak stádo prasat" Grin .Pokud jde o jízdu po lesní cestě není to nic proti ničemu.Docela mě mě rozesmívá sponzorování stránek "Zákaz vjezdu" Lesy ČR.Podnik kde se tuneluje ve velkém,který považuju za největšího devastátora našich lesů,bude kázat morálku.....Shock Neuvěřitelný.
Problém jsou enduristi,kteří jezdí přímo v porostu.To je opravdu problém a to jsou jedinci díky kterým se zavádějí sankce na každého,kdo strčí nos do lesa,byť jen na babetě.Mám les i louky a s místními kluky mám dohodu,že cesta mi nevadí,po louce jen pokud je tráva pod kolena a nikdy ne v jedné drážce.Vše funguje a s výjimkou pitomce se čtyřkolkou,kterého jsem si pořešil minulý rok (pi.tomec si myslel,že ujede LC8 na louce Grinmusic) nemám problém.
Zatím se mi osvědčila metoda:nechat vyřvat,nemachrovat,omluvit se a pokud možno navázat hovor na téma: nějaká blízká pamětihodnost.Ve finále se vám dostane rady kudy nejlíp se tam dostat a možná i tip na další trip Grin.
Vysloveně agresivního jedince jsem potkal jen jednou a i ten začal brzdit ve chvíli,kdy začala kolem poletovat pořádná facka (kdo mě zná tak ví,že pán by nejspíš zaspal důchod) a nakonec zařadil zpátečku.

Na obrázku který tu dal Daliss je k pousmání věta:"Vaší činností dochází ke značné devastaci přírody" a dole LESY ČR .hilarious
Takže kdo to neví,tak motorkáři provádějí holoseče,půl metru hluboké koleje v lese ( ti hajz.li motorkářští jezdí pořád vedle sebe Grin ) a podle posledních výzkumů LČR je i kůrovec motorkář,zásadně lítá bez přilby a na p.rdelce nemá známku STK Grin
Upravil xx4 dne 09-05-2011 17:27
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
slerin
#12 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 19:07
Člen

Příspěvek: 247
Založený: 06.07.10

pavelgs napsal:
Zatím až na pár drobných výjimek proběhlo vše bez problémů.Při poslední jízdě po polní/lesní cestě mi pan myslivec poradil lepší cestu,že prej "lesáci to tam rozmašírovali jak stádo prasat" Grin .Pokud jde o jízdu po lesní cestě není to nic proti ničemu.Docela mě mě rozesmívá sponzorování stránek "Zákaz vjezdu" Lesy ČR.Podnik kde se tuneluje ve velkém,který považuju za největšího devastátora našich lesů,bude kázat morálku.....Shock Neuvěřitelný.
Problém jsou enduristi,kteří jezdí přímo v porostu.To je opravdu problém a to jsou jedinci díky kterým se zavádějí sankce na každého,kdo strčí nos do lesa,byť jen na babetě.Mám les i louky a s místními kluky mám dohodu,že cesta mi nevadí,po louce jen pokud je tráva pod kolena a nikdy ne v jedné drážce.Vše funguje a s výjimkou pitomce se čtyřkolkou,kterého jsem si pořešil minulý rok (pi.tomec si myslel,že ujede LC8 na louce Grinmusic) nemám problém.
Zatím se mi osvědčila metoda:nechat vyřvat,nemachrovat,omluvit se a pokud možno navázat hovor na téma: nějaká blízká pamětihodnost.Ve finále se vám dostane rady kudy nejlíp se tam dostat a možná i tip na další trip Grin.
Vysloveně agresivního jedince jsem potkal jen jednou a i ten začal brzdit ve chvíli,kdy začala kolem poletovat pořádná facka (kdo mě zná tak ví,že pán by nejspíš zaspal důchod) a nakonec zařadil zpátečku.

Na obrázku který tu dal Daliss je k pousmání věta:"Vaší činností dochází ke značné devastaci přírody" a dole LESY ČR .hilarious
Takže kdo to neví,tak motorkáři provádějí holoseče,půl metru hluboké koleje v lese ( ti hajz.li motorkářští jezdí pořád vedle sebe Grin ) a podle posledních výzkumů LČR je i kůrovec motorkář,zásadně lítá bez přilby a na p.rdelce nemá známku STK Grin



Co dodat super řečeno thumbs upclap
Moto Šlerin Liberec
 
www.motoslerin.cz
3X
#13 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 22:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

já se divím, že Vás toto rozhodí. Každý jezdí podle toho, co mu svědomí dovolí. Ti, co drhnou porost v lesích se stejně nezmění a kdo má špunty, tak aspoň jednou po nějaké louce jel. Je to cílená kampaň na motorkáře, ale cyklisti na horských kolech v lese nikomu nevadí? Zákaz vjezdu platí i pro ně.
 
xx4
#14 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 22:55
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

3X napsal:
já se divím, že Vás toto rozhodí. Každý jezdí podle toho, co mu svědomí dovolí. Ti, co drhnou porost v lesích se stejně nezmění a kdo má špunty, tak aspoň jednou po nějaké louce jel. Je to cílená kampaň na motorkáře, ale cyklisti na horských kolech v lese nikomu nevadí? Zákaz vjezdu platí i pro ně.


Tak ono nejde ani o to rozhození.Spíš je to k nasrání,že si motorky vezme za cíl skupina lidí,kteří jsou zralí spíš na delší rekreaci na Ruzyni (..a nemyslím tím letiště)

Dyť to z toho webu čiší na všecky strany.Je to jen další stroj na peníze,zaobalený do líbivých hesel.
Kamarádíčci založí web,druzí jim poskytnou prachy (v případě LČR a MS kraje státní) na reklamu,která se nakoupí u jiné firmy založené,nebo vlastněné jinými kamarádíčky.Samozřejmě náklady na reklamní a poradenské služby budou vysoce nadstandartní a všichni zůčastnění si namastí kapsu.Pár pitomců jim za to ještě bude tleskat a z Bruselu přijde pochvala,jak krásně tady bojují za přírodu.Pro příští rok se jistě najde nějaké to euro i otamtud.Dokonáno jest.

Na konci bude skupinka lidí ze kterých se mediálně udělala parta vyvrhelů bez morálky a krajina obšancovaná posedy a zákazy vjezdu.

Tady je životopis člověka který stojí v čele kraji zaštiťujícího web zákaz vjezdu.Vzor morálky a čistoty,jen co je pravdaSad
http://cs.wikiped...slav_Palas
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
3X
#15 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 09-05-2011 23:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

přesně tak, ale stejně to nezměníme
 
oldsandal
#16 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 23-05-2011 09:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Základní problém je že hází všechny do jednoho pytle!

Nevím jestli schválně nebo z nevědomosti nerozlišují lidi na motokrosových motorkách nebo čtyřkolkách kteří dělají bordel a rejou přímo v lese mezi stromy od lidí kteří jedou na cestovním enduru po lesní nebo polní cestě kde žádnou škodu neudělají.

helpless
CENDURO !!!
 
refi
#17 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 23-05-2011 09:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

bohužel, ale mezi stromy do hloubky lesa jezdí i velká cestovní endura, je to součást tras spousty off road akcí. takže těžko pak chtít po někom, aby rozlišoval, když není celkem jak ...
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
qwert
#18 Vytisknout diskuzi
zákaz-vjezdu
Přidané 23-05-2011 13:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

oldsandal napsal:
Základní problém je že hází všechny do jednoho pytle!

Nevím jestli schválně nebo z nevědomosti nerozlišují lidi na motokrosových motorkách nebo čtyřkolkách kteří dělají bordel a rejou přímo v lese mezi stromy od lidí kteří jedou na cestovním enduru po lesní nebo polní cestě kde žádnou škodu neudělají.

helpless


Z nevědomosti..Ale pravdu má i Refi..
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 51

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 361,925,171 návštěv