24.4. 2024 09:28
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Jak být vidět
Abe99
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 30-09-2011 11:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

Vzhledem k tomu že jsem měl v neděli šťouchanec s autem, kdy pán vyjížděl z řady, vůbec mě neviděl a já měl letecký den! Chci se zeptat, jak být ještě lépe vidět? Chtěl bych toto riziko co nejvíce eliminovat, hodně lidí používá reflexní vesty, barevný helmy, přídavná světla, jsou ještě nějaké další možnosti třeba výraznější žárovky? Ale chápu, že když se někdo do zrcátka nepodívá tak mi (nám) stejně nic nepomůže! Máte někdo nějakou zkušenost?
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
zetor
#2 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 11:05
Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.01.11

Já tedy jezdím pořád v reflexní vestě + přídavná světla....žárovky mám night breaker +90%...snažím se být viděn co nejvíc....co je vidět víc než klasická (mlhová) přídavná světla jsou diodová na denní svícení....např. 4 diodové...ty svítí opravdu hodně a výrazným světlem.
 
jencekgs
#3 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 11:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já mám na motorce nalepené reflexní zelenožluté smailíky. Možná to není nejkrásnější ale jde to vidět i ve dne. Navíc mám na motorce 4 zelenožluté pásky z pracovních oděvů. Takové ty samostáčecí. Reflexní vestu, přídavná světla (nemám je sapnuté pořád. Jsou to dálkové, které mám nastavené tak, aby svítili více než potkávačky, ale zároveň neoslňovaly. Na helmě mám zelenožluté smailíky. K reflexní helmě jsem se ještě nedokopal. Stará slouží dobře.
Jelikož mám Kalahárku, tak ty zelenožluté bezpečnostní prvky dle mého názoru nejsou příliž nevkusné, ale na druhou stranu je mi to jedno. Nejsem Baba abych musel být sladěn barevně

Můžu říct že v této kombinaci mi příjde, že mě ještě nikdo nepřehlídl.

Hlavně doufám že jsi v pořádku a nic se ti nestalo.
S Rablenkou cestou necestou
 
xx6
#4 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 11:33
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Co ještě pomáhá je pořízení laďáku - třeba Vincek X3 se sundanou homologační vložkou a nebo uřezat koncovku. Sice to nezvýší viditelnost, ale kravál taky zaujme a lidi si všimnou.
Jinak už tu snad bylo vše vyjmenováno. Holt na motorce musí člověk uvažovat i za jiné Sad

No a kámoš zvyšuje svou viditelnost jízdou po městě po zadním. Ale vesměs tím zaujímá mladé holky na chodníku než řidiče blushing
 
prezi
#5 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 12:53
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

to Abe99: chápu to tak, že jsi měl "letecký den", ale obešlo se to bez následků ...díky za to!

...já se zviditelňuji jen svícením - k hlavnímu světlu mám mlhovky na padácích před válci motoru ...hezky to motorku opticky rozšiřuje thumbs up
+ letní obleček mám v barvách bílá, šedá, červená (až oranž) ...zimní hadry mám tmavé - při nákupu nového oblečení zvolím něco světlejšího nebo strakatého a uvažuju o bílé přilbě!
 
www.CENDURO.cz
Abe99
#6 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 12:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

Jo jsem celkem v pohodě, pár stehů to opravilothumbs up. No ty smajlíky mám taky, ale zezaduFrown, laďák jsem používal také (ikdyž teď né), ale nevím jestli by mi pomohlFrown. No koupím si nějaké nečerné oblečení, nejlíp už i s nějakýma reflexníma kšandama nebo vestou. O přilbě uvažuju svítivě zelená.
Upravil Abe99 dne 30-09-2011 12:59
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
robert_zl
#7 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 12:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 295
Založený: 10.06.10

Když se D.E.B.I.L nepodívá do zpětného zrcátka, jsou stejně všechny reflexní prvky naprd. A navíc, reflexní prvky (kromě vesty) na motorce jsou stejně vidět, až se sešeří.
Asi nejvíc, podle mně pomáhají přídavná světla - no a pak už jen kolem stojících aut jezdit krokem a modlit se....

Doufám, že jsi v pořádku.
Upravil robert_zl dne 30-09-2011 13:00
 
www.onicem.cz
Abe99
#8 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 13:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

robert_zl napsal:
Když se D.E.B.I.L nepodívá do zpětného zrcátka, jsou stejně všechny reflexní prvky naprd. A navíc, reflexní prvky (kromě vesty) na motorce jsou stejně vidět, až se sešeří.
Asi nejvíc, podle mně pomáhají přídavná světla - no a pak už jen kolem stojících aut jezdit krokem a modlit se....

Doufám, že jsi v pořádku.


Jo v pořádku celkem jsem, jen Transalp je trochu poničen, měl jsem asi štěstí že tam nebyl strom nebo nějaký mostek. Krokem jsem skoro jel asi 30-40 max. ale příjemné to stejně nebylo, skoro jsem se vyhnul, ale ránu jsem dostal na zadní kufr a pak jsem stím zápasil a už jsem letěl....
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
refi
#9 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 13:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

já uvažuju už jen o přídavných světlech. reflexní prvky mám na oblečení od výroby, na kufrech nalepené reflexní pásky. pokud nějaký řidič přehlédne tvoje světla, tak dle mého názoru i reflexní prvky. ty mají smysl podle mně až večer, kdy jsou nejúčinnější.
bohužel se nedá vše předvídat a budou nás potkávat stále situace, kdy je naprosto jedno, jestli svítíš nebo jsi reflexní od hlavy dolů, protože někteří řidiči se prostě nepodívají a nepodívají ...
je moc dobře, že jsi dopadl relativně v pořádku a alpík přežil comfort. můj alpík měl před lety větší smůlu a já taky. a ani světla ani nic jiného by mi nebylo nic platné. ten řidič se na tu stranu prostě nepodíval Sad
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
robert_zl
#10 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 13:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 295
Založený: 10.06.10

Ech... na to se nedá nic říct, stát se to může každému v podstatě kdykoliv. Holt občas jsou situace, kterým prostě předejít nelze.
Hlavně, že to relativně dobře dopadlo.
 
www.onicem.cz
jencekgs
#11 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 13:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já právě používám ty zelenožluté prvky, které jsou dost viditelné i za dne.
Pak mě napadá už jen modrý maják. To by ještě mohlo zabratSad
S Rablenkou cestou necestou
 
Abe99
#12 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 14:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 117
Založený: 24.01.11

jencekgs napsal:
Já právě používám ty zelenožluté prvky, které jsou dost viditelné i za dne.
Pak mě napadá už jen modrý maják. To by ještě mohlo zabratSad

A houkačkuthumbs up, možná doprovodné vozidlo jako má nadměrný nákladhelpless.... Srandičky na to nás užijeblushing
"Loď je v bezpečí, když je v přístavu - ale pro tento účel se lodi nestavějí." (J.A.Shedd)
www.abe.unas.cz
 
www.abe.unas.cz
magoss
#13 Vytisknout diskuzi
Jak být vidět
Přidané 30-09-2011 20:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Abe99 mi jsme o tom už mluvili a jak už bylo hodněkrát napsáno dobře že jsi celej!!

jinak být viděň je dost ošemetné dnes jsem málem dopad obdobně jako ty v Jeseníku jsem skončil na chodníku po té co mi kolegové od PČR nějak zapoměli dát předsnot...neobtěžovali se ani připrzdit natož zastavit zda je v še v pořádku.. po té co jsem si všim že nehoukají ani neblikají majáky jsem se naštval dojel je a donutil je zastavit.. po mém slovním výstupu co jsem jim zdělil mi hrozili pokutou za urážku veřejného činitele.po jednom telefonátu se vše ale vysvětlilo já byl napomenut a o5 jsem byl za vola já... kde je ta spravedlnost:-(
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 37

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 359,698,734 návštěv