28.3. 2024 09:40
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
TURECKO
marvy
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 02-02-2012 13:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

PetrAT napsal:
Já bych teď ještě popřemýšlel nad letem balonem nad Kapadokií


Vypadá to famózně, ale já bych se asi po.sral strachy v něčem co nejde řídit a ovládá to Turek.

Teď jsem se díval na ceny těch letů a je to fakt za dobrý peníze a nad zajímavou lokalitou.Smile
Upravil marvy dne 02-02-2012 13:37
 
http://marvysweb.blogspot.com/
3X
#22 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 02-02-2012 13:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

trajekt není potřeba řešit, já přijel rovnou k pokladně, zaplatil 8TRL a hned se nalodil. Bez čekání a doba jízdy cca 40min, to už si tak přesně nepamatuji. K dálnicím. Placené jsou hlavně směrem na Istanbul a Ankaru. Zbytek cest po celém Turecku je zdarma. Hotově platit nelze, pouze přes elektronickou dálniční kartu, která stojí 25TRL a pak si tam nabiješ kredit. U větších mýtnic je kasa, kde se dá pořídit případně při výjezdu dobít, ale není to pravidlo, že jsou všude.
 
qwert
#23 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 02-02-2012 14:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

A nezapomenout na dovolenou rychlost pro motocykly 70kmh..Smile

'http://i42.tinypic.com/25jdu0k.jpg'
 
frufruST
#24 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 27-07-2016 18:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 83
Založený: 03.09.14

zdravím všechny cestovatele a znalce Turecka obzvláště. Nemáte někdo tip jak se vyhnout Istanbulu? Canakale je trochu mimo trasu a nikde jsem nevygooglil, jestli trajekty na sever od města vezmou i motorku, nebo jsou to jenom takové vodní autobusy. díkes
 
jencekgs
#25 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 28-07-2016 06:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Jedine trajektem v Canakale a nebo par km vedle. Jel jsem obema a v pohode. Jen pozor, at se Ti nestane to co me. Prijel jsem jako posledni takze moto stala uplne na konci lode a po dojezdu byla cela mokra od slane vody. Motorky normalne berou. Ja se chtel zamerne vyhnout zacpam kolem istambulu.
S Rablenkou cestou necestou
 
bartus
#26 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 28-07-2016 07:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Čus, jak píše Jencek, jezdí to co chvila a motorky nalodí v poho. thumbs up a zase taková zajížďka to není. navíc je tam spousta památek z 1.světové - vylodění u Galipoli.
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
frufruST
#27 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 28-07-2016 09:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 83
Založený: 03.09.14

Čus synci, díky za odpověď. Já se skrz Canakale budu jistojistě vracet směrem ku chalupě, ale směrem za obzor chcu jet podél černeho mořa. Nelenil sem a vyptával se aji jinde a turečtí chachaři se podřekli, že za měsíc se bude stříhat páska na třetím mostě a to je právě to co mi hraje do karet. Tak pro info: Yavuz Sultan Selim Bridge; http://www.dailysabah.com/money/2016/06/10/istanbuls-3rd-bridge-and-access-roads-to-open-in-late-august. Prý tam budou kasírovat 3tolary za žebřiňák, tak na fichtla by to mohlo být snad za 2 a to jaksik dám dohromady aji bez Providentu
 
PESY
#28 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 28-07-2016 19:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 02.06.13

frufruST napsal:
za měsíc se bude stříhat páska na třetím mostě a to je právě to co mi hraje do karet. Tak pro info: Yavuz Sultan Selim Bridge; http://www.dailysabah.com/money/2016/06/10/istanbuls-3rd-bridge-and-access-roads-to-open-in-late-august.


Výborná zpráva thumbs up díky moc thumbs up
...jen pro doplnění ohledně financí.Já jel před 3 roky po silnici D100 a přes ten nejjižnější most v Istanbulu a vše bylo zadara.Ani tam nebyly extra zácpy.Zastavení bych spočítal na prstech...ale byl už říjen
Kam nejedeš na motorce,tam jakobys nebyl Smile
 
frufruST
#29 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 28-07-2016 19:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 83
Založený: 03.09.14

Tak ještě co mi sdělili ohledně mýta: Každý se má zaregistrovat, ale turisti jsou prý tolerovaní, takže ten jejich systém čte SPZ a při výjezdu ze země to přivandrovalcovi spočítá. Mělo by se uhradit celkové mýtné plus nějaká drobná přirážka/pokutka. (Tedy asi podobně jak to má Norsko). Jenže prý to turistům většinou prominou. Těžko ale odhadnout, co se stane, když tě odchytí turkocajti někde třeba na dálnici takříkajíc „při činu“.
 
Krupa Cestmir
#30 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 29-07-2016 19:46
Člen

Příspěvek: 18
Založený: 07.01.15

Byl jsem tam před dvěma roky a byl problém koupit dálniční známku, jak jsme vyjížděli přes brány,tak to pěkně houkalo, ale všichni byli v klidu. Pátý den jsme ji koupili u Shellu, nikde jinde nebyla.

Policajti jsou v pohodě,chytli nás za rychlost - 117 km a dovoleno 100 km/hod. Uvařili nám čaj,byli jsme pro ně exoti, ale pak byl problém pokutu zaplatit,hotově neberou a v Bance nechtěli vzít peníze,že nejsme Turci a nemáme tam účet.pak to řešil jejich finanční úřad a za hodinu jsme ji tam mohli zaplatit, měli jsme obavy kvůli hranicím zpět.

Jel bych tam zase,byli jsme v Gruzii,jen asi opatrně ne jezdit do hor a k Sýrii.Sad
Upravil Krupa Cestmir dne 30-07-2016 22:20
 
Flash
#31 Vytisknout diskuzi
TURECKO
Přidané 02-08-2016 13:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

já byl služebně vozem asi 3 měsíce zpátky 5 týdnů v Turecku. Tam jsem jel v noci, samozřejmě všude kde prodávaj ten nesmysl na palubní desku který odečítá mýto jsem nesehnal. Sháněl jsem v noci několikrát, bez úspěchu.
tak jsem jel asi 18 hodin bez toho, houkalo to, policajti na mne koukali ale v klidu. Co jsem se ptal v noci místních tak prej jako turista to nemám vůbec řešit.¨

Po cestě zpět jsem to koupil, na hranicích nic. Takže asi bych to nelámal přes koleno, je to ale jako všude o lidech. Když bude mít blbej den tak se může povozit na Vás.

ale já fakt jel přes hranice ve 2 ráno z bulharska, nikde jsem to nekoupil a nesehnal, takže jsem prostě jel bez toho.
U motorek nevím jak to je, písu ohledně auta
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 57

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 355,882,442 návštěv