29.3. 2024 10:15
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
bartus
#61 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-11-2012 12:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

czunik napsal:
no moc tomu nerozumím nejsem strojař............


pokusím se tedy laické veřejnosti pokud možno srozumielně osvětlit problém pevnostního výpočtu.
určitě jsi dával ve škole pozor a jako byznys-man máš jistý přehled o matematice, tudíš pevnosní výpočet je úplně něco jiného než homologace, to je prosím pěkně zkouška provedená akreditovanou zkušebnou za účelem ověření a schválení výrobku.
statický-pevnostní výpočet, při troše dobré vůle jsi chopen provést i ty sám. to je soustava několika rovnic, které když vypočítáš, tak si ověříš "hypotézu" - ten kufr to vydrží. rovnice si sestavíš podle matematicko-fyzikálních zákonů.
pokud by jsi snad nerozuměl některým slovům, ozvi se prosím, rád ti je vysvětlím. inlove
 
www.bartus.eu
czunik
#62 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 09-11-2012 12:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

bartus napsal:
czunik napsal:
no moc tomu nerozumím nejsem strojař............


pokusím se tedy laické veřejnosti pokud možno srozumielně osvětlit problém pevnostního výpočtu.
určitě jsi dával ve škole pozor a jako byznys-man máš jistý přehled o matematice, tudíš pevnosní výpočet je úplně něco jiného než homologace, to je prosím pěkně zkouška provedená akreditovanou zkušebnou za účelem ověření a schválení výrobku.
statický-pevnostní výpočet, při troše dobré vůle jsi chopen provést i ty sám. to je soustava několika rovnic, které když vypočítáš, tak si ověříš "hypotézu" - ten kufr to vydrží. rovnice si sestavíš podle matematicko-fyzikálních zákonů.
pokud by jsi snad nerozuměl některým slovům, ozvi se prosím, rád ti je vysvětlím. inlove


maš homologované držáky?? pokud ano..ok pokud ne..nezajímají mě výpočtymusic
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
bartus
#63 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 09-11-2012 12:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

chápu... nemusíš se stydět přiznat že tomu nerozumíš a vymlouvat se na nezájem, motorkáři jsou chápaví a laskaví lidé, oni to pochopí. dnes je možnost postgraduálního studia i pro starší ročníky, většina škol v čr již nabízí tuto možnost.

jinak jsem rád, že jsi zastáncem nehomologovaných věcí. budiž ti ctí, že podporuješ regionální výrobce a dopřával jsi svého času i své ženě takových to výrobků. sláva ti velký hrdino, jenž těmito hrdinskými činy bojuješ proti útisku prostého motorkářského lidu ze strany TT. clap mít petřvald náměstí, zašlu starostce návrh vystavět ti zde pomník. clap

'http://www.bartus.ic.cz/soubory/padaky/F650GS/F650GS.1.jpg'
 
www.bartus.eu
czunik
#64 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 09-11-2012 13:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

bartus napsal:
chápu... nemusíš se stydět přiznat že tomu nerozumíš a vymlouvat se na nezájem, motorkáři jsou chápaví a laskaví lidé, oni to pochopí. dnes je možnost postgraduálního studia i pro starší ročníky, většina škol v čr již nabízí tuto možnost.

jinak jsem rád, že jsi zastáncem nehomologovaných věcí. budiž ti ctí, že podporuješ regionální výrobce a dopřával jsi svého času i své ženě takových to výrobků. sláva ti velký hrdino, jenž těmito hrdinskými činy bojuješ proti útisku prostého motorkářského lidu ze strany TT. clap mít petřvald náměstí, zašlu starostce návrh vystavět ti zde pomník. clap

'http://www.bartus.ic.cz/soubory/padaky/F650GS/F650GS.1.jpg'


nejsem zastánce,ale nemluvím potom jak **** o jiných věcech.a nehaní,m druhou práci..neb každá práce obnaší něco...je rozdil si dělat legracia nebo do někoho soustavně šít....a nechovej se jako **** a nesnaž se být vtipný nikdo ti to tady nevěří
ještě dodám, netvrdím že děláš taky špatné věci,jen dlouho a přístup k zákaznikovi je mi cizí..a´t si to každý přebere..to nemá s kvalitou nic společného padáky jsou na staré motorce mojí ženy a spokojenost,ale někdy je lepší se vzdát osvědčeného ... a tím končím na tema bartus
Upravil czunik dne 09-11-2012 14:08
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
xx3
#65 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 10-11-2012 20:09
Člen

Příspěvek: 35
Založený: 26.04.11

podobny design kufru se objevil i v Polsku - po rocni spolupraci s firmou Holan. Jak jinak nez kopii kufru Bighusky EVO3.
- pevnostni testy kufru probihaji kazdorocne a kufry DRZI! otazka je co je lepsi, jestli zachranit napr. nohu na motorce, kdyz se klouzes po kufrech nebo mit kufry "ustrelene" a brousit nohoma o asfalt?

PS: nekdo vyuziva poznatku z cestovani a uvadi je do praxe ve forme svych vyrobku , jiny zase "obhlidne" odzkousene a necha si vyrobit "svou" variantu
Upravil xx3 dne 30-12-2012 22:00
 
Roman Jakub
#66 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 10-11-2012 23:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 13
Založený: 10.03.12

Tak tahle diskuze mě fakt baví. Místo toho, abych se dozvěděl něco inteligentního o kufrech tu dokola řešíte hovadiny kdo koho okopíroval.

Předpokládám, že Bartus si všechny svý držáky naměřil origo na motorkách, stejně tak padáky. A ono to stejně všechno vypadá podobně jako u konkurence. Asi jsi nic závratně odlišnýho od ostatních nevyrobil. S vlastním novým řešením nepřišel. Prostě ono to úplně jinak nejde. Pak můžeš řešit materiál, technologii výroby, já nevím co ještě. Fakt se v tom nevyznám. Ale když se do tebe někdo pustí, že kopíruješ jejich tvar, neuděláš nic. Už se těším na vysvětlení, jak to máš všechno origo a úplně jinak.

Big Husky. To je vtipný asi úplně nejvíc.
- Z profil se tu nějak řešil. To tvůj výmysl není a že jsi ho použil u víka. Jsi fakt přesvědčenej, že jsi jedinej a první? To, že nikoho dalšího neznáš nic neznamená. Jestli teda srovnáváš Marseluse kufry a tvoje a máš pocit, že ti ty tvý vykrad. To chce hodně představivosti.
- průmyslový vzor. S prominutím. Je to tvoje blbost, že jsi si ho nejdřív nezajistil a pak nevyšel s produktem na trh. Můžeš nadávat jenom sobě.
- tašky jsou taky dobrý téma. Předpokládám, že píšeš do Lojza a vyčítáš jim, jak ti okopírovali design taštiček. Nebo je to obráceně?
- pevnostní testy - to jsem nepochpil, jak každoročně probíhají. V nějaký zkušebně? Máš atest kolik to unese? Nebo jakože s nima každý rok jezdíš?

Neberte to tak, že mám něco proti Vám. Tak to vůbec není. Big Husky kufry jsem měl, dělali dobrou službu a stěžovat si na ně nemůžu. Dal jsem je dál s motorkou.
Bartuse neznám, ani pořádně neznám jeho práci, ale když se někdo ptal u nás na fóru, jestli nevíme o někom kdo dělá držáky a padáky, tak jsem ho doporučil, protože jsem na něj slyšel jenom chválu.
Chtěl jsem to jenom napsat, aby jste si taky uvědomili, že píšete hovadiny. Asi Vás nepřesvědčím, ale už se to nedalo číst.

Ikdyž teď to možná bude ještě horší. Tak Vaší práci zdar!
 
hobr
#67 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 11:32
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Roman Jakub napsal:
Tak tahle diskuze mě fakt baví. Místo toho, abych se dozvěděl něco inteligentního o kufrech tu dokola řešíte hovadiny kdo koho okopírova

Vedle je vlákno, kde by se tyto debaty mohly ještě více rozvíjet - jmenuje se "Volná diskuze.....inzerce". Také jsem se chtěl dozvědět něco nového a vím kulový.... ZIMA JE TADY!arguebugsSad
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
Marselus
#68 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 21:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Je to fakt trapné nechci to už tady rozpitvávat,ale jak jsem psal ty tzv z profily na zpevnění hran u krabic jsme ve firmě dělali už v roce 94 a pokud se nemýlím tak tys měl v té době asi 17 let. A bylo to samozřejmě známo dávno před tím. Já se tím nezabýval, ale je to standarní zpevnění plechových krabic mnoha rozměrů. Opravdu chceš tvrdit že si na to přišel ty ?? To snad nemůžeš myslet vážně.
Upravil Marselus dne 11-11-2012 21:57
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Vlada-adv
#69 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 22:34
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

No místní hádky nechám být jsou to jen zbytnělá ega. Tahle mi vynadal místní výrobce kufrů když jsem se ho slušně zeptal jeslti mi do mých kufrů (koupených na netu) udělá výřez. Křiku jak na pohřbu že ať mi to udělá ten dotyčný co mu kopíruje kufry - a to byly doslova krabice od bot. Stačilo říct nee.
Takže big husky jsem měl (topcase na dl650) a mám (KTM690End boční kufry). Ty bočáky letos nadrandily cca 10tis km (balkán a tunis) celkem tak 3-4 odložení půlka na tvrdém půlka ně měkkém povrchu ryhlosti do 30tky. Kufry jsou v pohodě proběhla jen malá oprava nožky (utržený nýtek = přenýtovat).
Soused má výše zmíněné AluMilánek = moto výrobce je že prodává Al krabice a tak i fungují jsou nejlevnější na trhu ale měkké jak blato osazuje to nejlevnějšími zámky a podle toho to celé funguje.
Já měl originál BMW to je jiná liga a i jiné prašule funknčně super hlavně systém sundavacího víka a "zámkopantu".
Ostatní nemohu soudit líbí se mi Begr ale opět jiná ceno skupina. Pro mně BH nejlepší poměr výkon/cena. Na design prdím máme endura ne čopry.
 
Luky1
#70 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 22:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

Vlada-adv napsal:
No místní hádky nechám být jsou to jen zbytnělá ega. Tahle mi vynadal místní výrobce kufrů když jsem se ho slušně zeptal jeslti mi do mých kufrů (koupených na netu) udělá výřez. Křiku jak na pohřbu že ať mi to udělá ten dotyčný co mu kopíruje kufry - a to byly doslova krabice od bot. Stačilo říct nee.
Takže big husky jsem měl (topcase na dl650) a mám (KTM690End boční kufry). Ty bočáky letos nadrandily cca 10tis km (balkán a tunis) celkem tak 3-4 odložení půlka na tvrdém půlka ně měkkém povrchu ryhlosti do 30tky. Kufry jsou v pohodě proběhla jen malá oprava nožky (utržený nýtek = přenýtovat).
Soused má výše zmíněné AluMilánek = moto výrobce je že prodává Al krabice a tak i fungují jsou nejlevnější na trhu ale měkké jak blato osazuje to nejlevnějšími zámky a podle toho to celé funguje.
Já měl originál BMW to je jiná liga a i jiné prašule funknčně super hlavně systém sundavacího víka a "zámkopantu".
Ostatní nemohu soudit líbí se mi Begr ale opět jiná ceno skupina. Pro mně BH nejlepší poměr výkon/cena. Na design prdím máme endura ne čopry.


Nic proti ale asi jsi nikdy neměl kufry alu Milánek, kdyby jo tak nenapíšeš takovou blbost o těch zámcích. On je má totiž Milánek stejné jako BH!! Měl jsem od milánka Top a je pravda že to prodává jako bedny na nářadí a co jako. Někdo kdo řeší peníze tak je koupí od Milánka a že by byly z bahno materiálu je taky kec.
Jo a když už něco kupuju tak chci ať to za ty peníze taky dobře vypadá a to že mám enduro a né čopra je mi při volbě dezignu šumák. Teď se raději plácnu přes kapsu a budu kupovat hliníkáče origo BMW, jistě je to raketa ale zase je tam super rychlý uchycení a jak jsi napsal tak ty pantozámky sou fakt supr
Upravil Luky1 dne 11-11-2012 22:50
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
Vlada-adv
#71 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 22:55
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Luky1> ale nění to blbost, beru zámky co tam dává v základu. Ano jako dražší variantu nabízí zámky na jeden klíč = petlice stejné jako BH. Ano nemám je na motorce má je soused co se mnou jezdí a věř že jsme spolu pár tisíc km ujeli kufry šli čudit hned po prvním odložení varadera na bok. Podívej se dobře na zámky které prodává jako základní. Dál, ani víko ani bedna nemá postuženou hranu aspoň zapertlováním je to prostě krabice od bot. U topu to asi není takový problém zpravidla na něj neupadneš a když jo tak je zpláclý top asi to poslední co musíš na motorce opravovat. Nečti mezi rádky nepsal jsem o bahnu materiálu, ale o tom že jeko celek je to blato a za tím si stojím. Navíc když dopočítáš cenu na srovantelné vystrojení (zámky, ouška, nožky) tak je mezi AMI a BH rozdíl vcelku nepatrný.
Upravil Vlada-adv dne 11-11-2012 22:57
 
Vlada-adv
#72 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 23:02
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

P.S. prďte na dohady Mareslusi máš šičky na brašny online nebo je to dávka z horoucích pekel. Postrádám brašny na padáky pro KTM990. Škicu s rozměry bych dodal. Design udělám nárok na uplatnění duševního vlastnictví mít nebudu :-)
 
Luky1
#73 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 23:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 445
Založený: 22.08.10

No s tím lemem máš pravdu, díky němu jsou ty kufry opravdu míň "pevné"
Když by tam ale přidal tu tady tak propíranou Z výstuhu tak je to pak nastejno jako BH. Jen maličkost, kamarád měl ten kufr i s komaxem od Milánka za 2800 což su u BH nedostaneš ani náhodou. Mě vyšel i s plotnou a dvěma zámkama na 3600 takže cena taky super. Prodal sem to i s motorkou a na 12ctku koupil Top od Pancernika protože BMW je má malé(33L).
Designem se mi kufry BH nelíběj tak jak origoše nebo Pancernik.
Proto raději připlatím a koupím ty origa s vychytaným uchycením do origo nosičů
BMW R1200GS together and forever
http://luky2.rajc...
 
www.zednictvilukas.cz
Vlada-adv
#74 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 23:15
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Jasné na vzhled jsou tu jiní draci ale taky za jiné drobné. Jinak na bávu pokud máš origo nosiče není co řešit jak funcí tak cenou. (Vždy je potřeba počítat celkové náklady). Jinak jsem mluvil o tomhle otočném zámku tomu bych se vyhnul jak čert kříži.
Vlada-adv přiložený následující obrázek:


[4.14Kb]
Upravil Vlada-adv dne 11-11-2012 23:17
 
Vlada-adv
#75 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 11-11-2012 23:28
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

Tedy výše uvedenou fotku jsem cucnul přímo z jeho webu jinak v MO prodeji je to asi takto níže = uzamykatelná petlice a nikoli klasický bednový uzávěr se zámkem. Hlavní problém je vytvořit při uzavření předpětí pro přimáčknutí těsnící gumy. U bednového uzávěru to problém není u petlice to problém je.
Vlada-adv přiložený následující obrázek:


[55.28Kb]
 
czunik
#76 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 12-11-2012 18:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

bighusky napsal:
jen kratka tiskova zprava od Bighusky s.r.o.
-u kufru mi jde o ochranu vzoru kufru -zesileni horni hrany - tzv. tam vznikne Z-profil. na pravni ochrane kufru EVO3 se jiz pracuje vice mesicu, ale u nas v CR se to vlece...jakmile bud mit vse na papire, zverejnim to jako informaci na sve webu www.bighusky.cz. ostatni veci , jako viko , panty a pod. neresim...
- u tasek a vseobecne textilu jsem mel na mysli barevne provedeni - cerna latka s kombinaci bile lemovky. tento vzhled byl pozadovan a realizovan pri siti jiz pred cca 4 roky - marselus to resil letos...
- podobny design kufru se objevil i v Polsku - po rocni spolupraci s firmou Holan. Jak jinak nez kopii kufru Bighusky EVO3.
- pevnostni testy kufru probihaji kazdorocne a kufry DRZI! otazka je co je lepsi, jestli zachranit napr. nohu na motorce, kdyz se klouzes po kufrech nebo mit kufry "ustrelene" a brousit nohoma o asfalt?

PS: nekdo vyuziva poznatku z cestovani a uvadi je do praxe ve forme svych vyrobku , jiny zase "obhlidne" odzkousene a necha si vyrobit "svou" variantu ... kdyby se psala historie vyroby al kufru, tak by nikdo z vas nepsal takove blaboly.






řeknu to jinak..je mi uplně u ř.i.tě cokdy kde a jak..pokud se mi líbí koupím si a je nebudu zjisťovat zda jsou nebo nejspou pakcovaný....a viděl jsem oboje kufry...BH a Marseusovy....a jsou naprosto pro moje oči rozdílné!!!!!!!! takže tohel ve mě vyvolává spíš opak toho co jsem považoval za rpozumné.....
A historicky nikoho z Vás nenapadlo ty kufry dělat jen jste ošlehli nápad TT nebo BMW a nemá smysle se tady tvářit jako velký producent....nápad patří někomu jinému,jen se upravují tvary. tomje můj názor....
Takže když to shrnu,tím napadánánímtrácím dobrou víru v rozumnéargumentace a je to jen tlachání o h.o.v.n.ě
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
xx3
#77 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 29-11-2012 16:50
Člen

Příspěvek: 35
Založený: 26.04.11

nejake povidani je i na http://volny.cz/polednik/

http://volny.cz/p...

jedny z prvnich hlinikacu mam na moto - husqvarna 610E LT, viz http://www.volny....202001.htm
Upravil xx3 dne 30-12-2012 22:02
 
kysin
#78 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 29-11-2012 17:12
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

nazdar: místo toho vyprndávání tady Smile by ses mě mohl ozvat jak to vypadá s těma kuframa co jsem ti dovezl na opravu, vím že ses stěhoval do nových prostor tak jsem to nechával plavat ale budu je potřebovat na Elefanty thumbs up já mám teď v práci taky honičku takže se mě to nechtělo vytelefonovávat a když si na to vzpomenu tak už bývá pozdě
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
xx6
#79 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 30-11-2012 06:29
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

Bighusky> nemáš zač Smile
jinak, kdyby to nezakrýval Sobol, tak by to byla moc pěkná reklama na kufry blushing(jo a ještě to kazí ten klučina vpravo Angry)
'http://www.volny.cz/polednik/rumunsko%202001/110-1098_IMG.JPG'
 
kysin
#80 Vytisknout diskuzi
Kufry BIGHUSKY ?! test (30.000 km)
Přidané 30-11-2012 16:39
Člen

Příspěvek: 432
Založený: 22.01.11

kde se dá takové foto pořídit ?
inlove
 
http://kysin.rajce.idnes.cz/
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 48

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 356,125,901 návštěv