28.3. 2024 17:08
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motocykl a STK
abbe Faria
Přidané 25-05-2016 16:06
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

TomasTT napsal:
abbe Faria:
děláš to fakt dobře... jen tak dál..
Nic nedokáže víc znechutit jakoukoliv práci než člověk, který sám dělá pro ostatní h o v n o ale rejpe a kritizuje. Dokážeš třeba pochopit, že tady není žádná instituce, žádný úředník, který by měl povinnost cokoliv vysvětlovat? Nikdo, kdo by měl komukoliv z nás radit, jak a podle jakých zákonů se řeší tohle nebo tamto? Prostě když se najde někdo, kdo se chce problematice STK věnovat, tak je fakt nejlepší ho pořádně prudit aby s tím přestal. Daří se ti to skvěle a určitě ti poděkují ti, kterým by se ty rady mohly hodit ale nebude nikdo, kdo by jim odpověděl. Gratuluju.

Tak proti tobě nic, ty to vysvětlíš. Ale zástupce automotoklubu který by měl být spíše na straně nás motocyklistů zde cituje pouze paragrafy a vyhlášky atd.
Podle mě je to zbytečný šíření strachu s TK nebo z kontroly policistů.
Přínos v tom nevidím žádný, když se technik blbě vyspí tak tě prostě vyhodí a nic s tím nenaděláš to samé policista.
Nebo jak poradíš motorkářum obranu ,neporadíš neb žádná neexistuje nebo existuje jen to co radí Vlastimil. Podle mě děláte práci která sice vypadá užitečně ,ale já o o tom mám pochybnosti stejně na lámání chleba dojde přímo na TK nebo při silniční kontrole . Je to asi stejné téma jako když se budeme dohadovat jestli se může jezdit po polní nebo lesní cestě stejná fraška.helpless
A jestli se ti to nelíbí můžu sem chodit a tleskat každému tvému příspěvku nebo příspěvku tvého kolegy.A začlenit se do stáda oveček Grin Zřejmě to budeto pravé konstruktivní neb to tak dělá polovina cendura,ale realita je naprosto jinde
 
qwert
Motocykl a STK
Přidané 25-05-2016 16:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

At jsou přísnější pravidla stk ale at jsou opravdu smysluplná a užitečná pro bezpečnost a ne automaticky zakazovat vše co jen trochu vybočuje ze série a nemá žáden vliv na bezpečnost.Mnohdy je to i opačně(třeba brzdy) Více mě sere následná buzerace policie jako složky která o tom ví ještě větší hovno a musí k tomu mít jakousi pochybnou brožuru plus moc zabavit na místě tp..
 
TomasTT
Motocykl a STK
Přidané 25-05-2016 16:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

vlastimil napsal:
No Tomáši,tentokrát máš vyjímečně pravdu.Ale silně pochybuji že by tato "konstruktivní diskuze"měla vliv na úsudky a rozmary techniků z STK.Frown


No to jasně že neměla ale člověk se může dozvědět, že skutečně odrazná folie na zadní straně motorky musí mít označení (e) protože se považuje za odrazku. Takže třeba v tomhle případě (když už tam člověk jede se zavazadly což by vůbec neměl) tak má technik pravdu.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
abbe Faria
Motocykl a STK
Přidané 25-05-2016 17:25
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Takže kufr givi s odrazkou vzadu které nemá E je na českých silnicích nepoužitelný ,ale jezdí s nimi celá Evropa.
Tak to jsem se dozvěděl fakt konstruktivní věc jen tak dál.
Tyhle paragrafy vytváří fakt někdo duševně ne zcela zdrávShock
 
TomasTT
Motocykl a STK
Přidané 26-05-2016 02:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

abbe Faria napsal:
Takže kufr givi s odrazkou vzadu které nemá E je na českých silnicích nepoužitelný ,ale jezdí s nimi celá Evropa.
Tak to jsem se dozvěděl fakt konstruktivní věc jen tak dál.
Tyhle paragrafy vytváří fakt někdo duševně ne zcela zdrávShock


Předpokládám, že ty odrazky, které Givi v topcasech používá, certifikované budou. Fakt bych se divil, kdyby tam ty éčka neměli. Tohle není nová věc. Éčko má i 10 let starý výstražný trojúhelník v autě.
Samolepící odrazky - folie, to je trošku něco jiného ale bohužel to vypadá, že na ně to platí taky. Viz informace na webu jednoho z prodejců reflexních pásek, které se lepí na náklaďáky na hrany:

Reflexní pásky slouží k označení a zvýraznění vozidla (ať už motorového nebo přípojného). Jeho viditelnost a bezpečnost v noci se tím velmi výrazně zvýší.
Přesné detaily o aplikaci těchto materiálů v podmínkách ČR specifikuje Směrnice EU č.76/756, nařízení EHK 48 . Použitelné barvy těchto fólií jsou v jednotlivých zemích odlišné, v ČR je na boky učena žlutá nebo bílá a na zadní část červená barva.
Námi dodávané reflexní pásky splňují požadavky certifikace dle normy ECE 104.Barvy jsou bílá, žlutá a červená.

Jednotná ustanovení pro homologaci vozidel
Nařízení EHK 104
Jednotná ustanovení pro homologaci znacení
S vratným odrazem pro vozidla kategorií M, N a O OSN
Co je nařízeno:
Nápadné značení, určené ke zvýšení viditelnosti vozidla při jeho sledování z boku nebo zezadu při odrazu svetla.
Materiály nápadného značení s vratným odrazem musí splnovat podmínky, týkající se tvaru, rozměru,kolorimetrických, fotometrických, fyzikálních a mechanických požadavku, obsažené v předpisu č.104. Tyto materiály musí být na vnější straně opatřeny homologační značkou, viditelnou a nesmazatelnou, umístěnou na pásce v intervalech nejméne jednou po 0,5m délky.
Minimální značení:
Předpis c. 48 bod 6.21. Nápadné značení
- úplné značení obrysu zadní strany
- čára a značení rohu na bocní strane
- minimální délka jednoho elementu materiálu musí být taková, aby byla viditelná nejméne jedna homologační značka.
Použití barev:
Předpis č. 48 bod 5.15 Barvy:
- na boky bílá nebo žlutá
- na zadní stranu žlutá nebo cervená
Kategorie vozidel:
Předpis c. 48 bod 6.21. Nápadné značení

Zakázané :
M1 Osobní automobily do 8 míst k sezení + řidic
O1 Přípojná vozidla do celkové hmotnosti 750 kg

Povinné:
Úplné obrysové značení na vozidlech, přesahujících šírku 2100 mm a částečné obrysové značení na vozidlech, přesahujících délku 6000 mm vč. oje přívěsu a kabin tahačů v následujících kategoriích:
N2 S maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
N3 S výjimkou podvozku s kabinou, neúplných vozidel a tahačů návěsu
O3 Přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5t do 10t
O4 Přípojná vozidla s celkovou hmotností nad 10t

Pokud tvar, skladba konstrukce nebo provozní požadavky nedovolí instalovat povinné obrysové znacení, muže být instalováno značení pruhy

Nepovinné:
Na všech ostatních kategoriích vozidel včetně kabiny tahače návěsu a kabiny podvozku

Platnost nařízení:
Předpis č. 48 bod 12. Přechodná ustanovení (12.2, 12,7 a 12,8)
Od 10. října 2007 pro homologace nových typu vozidel v příslušných kategoriích
Od 10. října 2009 pro registraci vozidel při prvním uvedení do provozu v příslušných kategoriích
Od 10. října 2011 pro všechna vozidla bez ohledu na datum homologace a datum registrace v příslušných kategoriích


Takže to asi nic nového není a tyhle věci platí všude. Jak moc se to kde hlídá, to je otázka. Každopádně pokud si na motorku nalepíš reflexní folii jakéhokoliv tvaru, tak musí mít viditelnou nejméně jednu značku (E) každého půl metru. Kupodivu se takhle prodávají ale pochopitelně se prodávají i bez toho označení a jsou asi levnější. Proč by to mělo způsobit nějaký problém, to netuším ale je možný, že třeba nějaká odrazka, která je červená, může při osvětlení svítit bíle nebo něco takového. Netuším jak se provádí konkrétní certifikace (atest) zrovna odrazek ale prostě na tom éčko chtějí i když je to nalepená samolepka.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
Motocykl a STK
Přidané 26-05-2016 02:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

TomasTT napsal:
vlastimil napsal:
No Tomáši,tentokrát máš vyjímečně pravdu.Ale silně pochybuji že by tato "konstruktivní diskuze"měla vliv na úsudky a rozmary techniků z STK.Frown


No to jasně že neměla ale člověk se může dozvědět, že skutečně odrazná folie na zadní straně motorky musí mít označení (e) protože se považuje za odrazku. Takže třeba v tomhle případě (když už tam člověk jede se zavazadly což by vůbec neměl) tak má technik pravdu.


Jinak teda zrovna v tomhle případě souhlasím, že to je ****ita protože podle mě třeba na kufru, kde žádná reflexní páska ani odrazka povinná není, může i necertifikovaný reflexní pruh zvýšit bezpečnost a pokud mám na motorce tu povinnou odrazku, tak navíc nějaké další by klidně mohly být jakékoliv ale asi to vidím moc zjednodušeně a samolepka by mohla někoho oslnit nebo nevím. Prostě tohle fakt považuju za pitomost.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
prezi
Motocykl a STK
Přidané 17-06-2016 09:41
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Motorkáři.cz: Na STK bez obav
 
www.CENDURO.cz
Meli
Motocykl a STK
Přidané 05-08-2016 19:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Já myslim že jsou všichni z STK zbytečně předpos... Tento týden jsem byl se svym Smrkem na kterým mám hromadu doplňků.
Nic se tam neřešilo - jen vzorek pneu , jestli to bliká a svítí a pár foteček - prej aby byl důkaz že to tam fakt bylo. Za 10 minut jsem byl pryč...

Kámoš v Brně musel hlásit rozměry pneu a pán to kontroloval s techničákem - jinak taky v klidu.
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
hobr
Motocykl a STK
Přidané 05-08-2016 21:25
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Meli napsal:
Kámoš v Brně musel hlásit rozměry pneu a pán to kontroloval s techničákem - jinak taky v klidu.

To jako se musel dívat co je na pneu za rozměry? Na to mám kouzelnou formulku - zapomněl jsem si brýle, nic nevidím...blushing
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
prezi
Motocykl a STK
Přidané 08-02-2018 11:17
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Motorkáři.cz: Novinky na STK aneb nic není nemožné
 
www.CENDURO.cz
Barney
Motocykl a STK
Přidané 13-09-2018 15:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1101
Založený: 02.05.10

Od října nás čeká příjemná změna Wink

'https://s15.postimg.cc/7rt4jc9iz/41620959_291775338085070_558476852356710400_n.jpg'

oficiálně: https://www.zakon...1#f5052973
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
prezi
Motocykl a STK
Přidané 04-10-2018 10:40
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

Dělal jsem letos jednu technickou v dubnu a s druhou motorkou v září, takže zatím to mám na dva roky. Zaujala mne proto informace, že když si zajdu na úřad, prodlouží mi ji na roky čtyři:

Motosvět.cz: Dělali jste na své motorce letos technickou? Nechte si ji zpětně prodloužit na 4 roky

Motosvět.cz: Technickou na 4 roky dostanou všechny motocykly automaticky

Správnost informace mi na STK v Novém Jičíně potvrdili. Takže si výhledově čas udělám a na místní odbor dopravy zajdu.

thumbs up
 
www.CENDURO.cz
snelcuk
Motocykl a STK
Přidané 05-10-2018 10:44
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Supr thumbs up taky si to vyřídím
Užitečná informace! Dík clap
 
PetanKTM
Motocykl a STK
Přidané 05-10-2018 19:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 193
Založený: 30.04.12

Pokud tomu rozumím dobře, tak prodloužení o 2 roky se týká všech motorek clap
https://www.garaz...;source=hp
 
12345
Motocykl a STK
Přidané 05-02-2019 18:52
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Tak jsem to byl prodloužit u všech strojů které vlastním a rovnou jsem si nechal udělat nové značky.
12345 přiložený následující obrázek:


[4.82Kb]
 
12345
Motocykl a STK
Přidané 05-02-2019 18:53
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

thumbs up
12345 přiložený následující obrázek:


[4.71Kb]
 
12345
Motocykl a STK
Přidané 05-02-2019 18:53
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

music
12345 přiložený následující obrázek:


[4.82Kb]
 
12345
Motocykl a STK
Přidané 05-02-2019 18:54
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

lol
12345 přiložený následující obrázek:


[4.87Kb]
 
12345
Motocykl a STK
Přidané 05-02-2019 18:55
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Na Jawách jsem nechal původní (ty malé).Smile
 
prezi
Motocykl a STK
Přidané 06-02-2019 10:43
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4023
Založený: 20.04.10

MOCKBA ...Moskva
3AXAR ... překladač mi nabídl význam "muž" ...nebo je to Zachar (jméno, přezdívka)?

hmm
 
www.CENDURO.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.13 sekund 355,951,855 návštěv