28.3. 2024 22:12
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motodoplňky Marselus
lobo6
Přidané 28-09-2015 18:57
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Já Stroma měl a nejezdil s ním zrovna opatrně a vím že koleno výfuku je to poslední co potřebuje ochranu, smrtelné zranění způsobí až náraz na ten vypí.. olej.filtr.
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 29-09-2015 08:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

lobo6 napsal:
Já Stroma měl a nejezdil s ním zrovna opatrně a vím že koleno výfuku je to poslední co potřebuje ochranu, smrtelné zranění způsobí až náraz na ten vypí.. olej.filtr.


No to je třeba tvá zkušenost. Ten filtr je tam fakt blbě umístěn to máš pravdu. Na druhou stranu je to cestovní mašina ,tak proč né,ale mi třeba ten kryt na litru (najezdil jsem něco přes 50 tis km)zachránil svod min. ve dvou případech kdy šel náraz až ke svodu. Takovou zkušenost má spoustu lidí. Jsem na několika forech a probíráme tyhle věci osobně na srazech ,ale píšu si se spoustou lidí i mimo Č.R.
Upravil Marselus dne 29-09-2015 13:41
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
petrOV
Motodoplňky Marselus
Přidané 29-09-2015 12:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

tak že "smrtelné zranění" způsobí olejový filtr je asi jasné, ale jezdit x-set až tisíc km od baráku s diravým a tedy uřvaným kolenem....asi taky nic moc zážitek.
 
lobo6
Motodoplňky Marselus
Přidané 29-09-2015 18:39
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Teorie Vám říká chránit, já říkám z praxe že se kolenu nic moc nestane měl jsem kryt od ďouratechu a na koleni jen připečené bahno a malý důlek. Před větší akcí a tím pádem ohrožení kolena chrání malé přední kolo a hmotnost na něm, V Smrk se proto ochotně zastaví i před větším obrubníkem. Viděl jsem to mockrát jak velký šusplech zmenší už tak bídnou průchodnost terénem. Je to to samé jako mřížky světel takové kameny co křupnou polykarbonát nelítají tak vysoko když praskne má na tom podíl teplo, bud od silnější žárovky nnnebo od slunce.
 
petrOV
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 08:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

lobo6-v základu asi ano, ale dát si na smrk kryt motoru a nechat to tak je o ničem, většina lidí Strom zvedne, já mám světlou výšku 24cm a přejížděl jsem bez drhnutí to samé co KTM 950ka(jasně, ta je na tom ještě líp, ale tak velké šutry už jsme nepotkali)
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 09:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

petrov napsal:
lobo6-v základu asi ano, ale dát si na smrk kryt motoru a nechat to tak je o ničem, většina lidí Strom zvedne, já mám světlou výšku 24cm a přejížděl jsem bez drhnutí to samé co KTM 950ka(jasně, ta je na tom ještě líp, ale tak velké šutry už jsme nepotkali)


Přesně tak, lobo6 si zřejmě myslí,že je jediný který má nějaké zkušenosti s offroadem :-) Mám mašinu taky zvednutou . ten kryt chrání i malý olejový chladič u starší verze. Mi a stovkám dalším slouží dobře a to, že třeba90% lidí nemá tu zkušenost,že by dostalo ránu někde na svod na tom nic nezmění . Apropo divili byste se možná kolik lidí po mě chtělo stroma ještě trochu snížit. Proto jsem jim posílal delší kosti . Né každý s tou mašinou musí někam jako my lítat po horách. Spousta lidí je prostě nižšího vzrůstu a chcou tuhle mašinu na cestování a nikdy se třeba nepodívají ani na šotolinu,tak proč né? Řešit jestli ten či onen má zkušenost s tím jestli dostal ránu na svod nebo né a jestli pak má takový kryt smysl je prostě hloupost. Je to každého volba. Wink
Upravil Marselus dne 30-09-2015 11:22
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
lobo6
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 18:27
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?
 
qwert
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 18:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

1.Co kdyby někdy..
2.Imič pyčo..Grin
 
bartus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 19:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


zbytečně to řešíš, prostě se jim líbí, já ho mám na stromu taky a stačí zajet do Francie a jejich vysoké retardéry ti to osvětlí Grin a hlavně jak píše qwert thumbs up

já třeba se susedem marně čekám až někdo konečně začne vyrábět odpružený držák na presso na motorku shop by sme si ho kůpili
Upravil bartus dne 30-09-2015 19:34
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 19:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


Proč by nejezdily po kamení ? Tak se mi zdá, že nejen nechapeš ,ale ani nečteš.Smile

'http://fastimages.eu/images/sam2166.jpg'
Upravil Marselus dne 01-10-2015 08:33
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 19:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

bartus napsal:
[quote]lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


zbytečně to řešíš, prostě se jim líbí, já ho mám na stromu taky a stačí zajet do Francie a jejich vysoké retardéry ti to osvětlí Grin

I potom cos to zvednul?
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
hudec
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 19:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 136
Založený: 12.08.11

bartus napsal:
lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


já třeba se susedem marně čekám až někdo konečně začne vyrábět odpružený držák na presso na motorku shop by sme si ho kůpili


Taky ho objednávám.clap
Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti.
 
www.hlpropan.cz
bartus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 19:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Marceli co ty nato? Myslím, že tady je díra na trhu Grin
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 20:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

bartus napsal:
Marceli co ty nato? Myslím, že tady je díra na trhu Grin

Ty a káva? Nehodil by se spíš držák na keg ?Smile
Upravil Marselus dne 30-09-2015 20:17
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
bartus
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 20:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Grin během jízdy nepiju, to si dopřávám kafe Grin ale pak po příjezdu do kempu proč ne, už jsme zkoušeli nazvat do hliníkových kufrů i výčep Grin
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
TomasTT
Motodoplňky Marselus
Přidané 30-09-2015 23:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

bartus napsal:
lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


zbytečně to řešíš, prostě se jim líbí, já ho mám na stromu taky a stačí zajet do Francie a jejich vysoké retardéry ti to osvětlí Grin a hlavně jak píše qwert thumbs up

já třeba se susedem marně čekám až někdo konečně začne vyrábět odpružený držák na presso na motorku shop by sme si ho kůpili


co takhle?

'http://ecx.images-amazon.com/images/I/616E%2BQgbJML._SX466_.jpg'
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 01-10-2015 07:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

TomasTT napsal:
bartus napsal:
lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?


zbytečně to řešíš, prostě se jim líbí, já ho mám na stromu taky a stačí zajet do Francie a jejich vysoké retardéry ti to osvětlí Grin a hlavně jak píše qwert thumbs up

já třeba se susedem marně čekám až někdo konečně začne vyrábět odpružený držák na presso na motorku shop by sme si ho kůpili


co takhle?

'http://ecx.images-amazon.com/images/I/616E%2BQgbJML._SX466_.jpg'


No já sice vozím kafe v termosce v držáku na kufru ,ale Bartus ,a Jirka Hudců to teda určitě přivítají . Kluci ,tak teda objednávejte Grin
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
petrOV
Motodoplňky Marselus
Přidané 01-10-2015 11:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

Marselus napsal:
lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?

Proč by nejezdily po kamení ? Tak se mi zdá, že nejen nechapeš ,ale ani nečteš.Smile

V tom má zase pravdu, 90 a možná i více % majitelů Stroma tuhle motorku do terénu nikdy nevezme-respektive za terén považují polní cestu Grin takže je to opravdu na image-dlužno dodat, že to opravdu vypadá více "Adventure" Grin
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 01-10-2015 15:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

petrov napsal:
Marselus napsal:
lobo6 napsal:
Pořád jsem to nepochopil, proč těch 90% tedy dává kryt proti kamenům když nejezdí po kamení?

Proč by nejezdily po kamení ? Tak se mi zdá, že nejen nechapeš ,ale ani nečteš.Smile

V tom má zase pravdu, 90 a možná i více % majitelů Stroma tuhle motorku do terénu nikdy nevezme-respektive za terén považují polní cestu Grin takže je to opravdu na image-dlužno dodat, že to opravdu vypadá více "Adventure" Grin


Já jsem ale nepsal že 90% nevjede mimo silnici. psal jsem,že možná 90% nemá tu zkušenost ,že dostanou ránu na to koleno a to jsem samozřejmě bral těch 90% z těch co do doho offíku vyjedou. ten srtromek pokud se zvedne je schopný projet ledacos ,ale samozřejmě to není enduro na blbnutí v terénu to je jasné . Na to jsou jiné stroje a na většině z nich se už zase nedá moc ve dvou cestovat . Nedovedu si představit,že na nějakém pěkném lehkém enduru třeba 250 ccm od dejme tomu KTM pojedu ve dvou s báglama Smile. Jde o to že např. trochu cestujem a občas jakot řeba v Bosně se nám tak nějak asfalt vytratil a jeli jsme místy po slušných šutrech a o to jde ,že občas při cestách ,kde to neznáš se to může hodit. To jestli si někdo dá cokoli jako okrasu neřeším a je to pouze jen jeho věc. Wink
Upravil Marselus dne 01-10-2015 15:56
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Marselus
Motodoplňky Marselus
Přidané 19-11-2015 09:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

Po tom ,co kamarád Marek projel na Čínské stopětadvacítce např. Kambodžu, Laos a Vietnam ,se vydal v září s Ivankou na krásných ČZ z r.v 1952 na další "výlet" a sice do Austrálie. Požádal mě ať mu udělám kufry ,posbírali nejnutnější věci a vyrazili. Už museli řešit samozřejmě nějaké problémy se kterými se tak nějak počítá.Perlička je ,že si Iva teprve chvíli před cestou udělala řidičák a před tím na motorce vlastně nejezdila V současné době jsou už v Pákistánu . Pokud se dostanou na net ,tak se snaží psát nějaké postřehy. Říkal jsem si,že by to mohlo někoho z vás třeba zajímat ,tak kdo má facebook může sledovat jejich cestu. Snad dojedou až do cíle Wink
odkaz:
https://www.facebook.com/cesta.do.australie/?fref=ts
'http://fastimages.eu/images/1xyx.jpg'
Upravil Marselus dne 19-11-2015 09:59
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 30

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.43 sekund 356,009,405 návštěv