29.3. 2024 13:27
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: OFF ROAD
 Tisk diskuze
Offroad vs zelení
petr_t
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 20-08-2010 13:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

qwert napsal:
petr_t napsal:
qwert napsal:
HonzaH napsal:
osobně se s tím taky trochu peru - obvzláště když narazím na pitomce s uřvaným laďákem, nebo co hoblují jeden výjedz do nekonečna atd.

ale zase se pak uklidním když uvidím tu spoušť po údržbářích lesů co zrasí klidně celý svah, jsou tam vyjeté půlmetorvé koleje plné kaluží s olejovými skrvnami tak jsem pak zas v klidu

ad focení - to je zajímavý právní problém - policie vždy tvrdí že s tím nemůže nic dělat když jim někdo něco nafotí a tady najednou hned obálka? předpokládám, že to bylo správní řízení takže by se tomu dalo rok vyhýbat nebo rozporovat ty fotky - ale je fakt že to člověka nasere pissed

Jistě,bez správního řízení nic nemůžeš platit..Jinak jsem tento týden seděl v kanclu u nejvyššího Libavé a svěřil se mi že už tam spoustu lidí vychytali díky člověku který pročítá fora a dovídá se kdo,kdy a kam se chystá jezdit..


o tom vím už delší dobu od teho co tam má to OThmmby sme ho měli přepadnout thumbs up


Nechceš dnes přijet k Hance pokecat?


rád bych ale mám zas noční tatra offroad a do 11 jsem jezdil pro firmu ať mám klid,dal jsem si tři kousky ať konečně se vyspím,no když se to nepovede tak v kolik ?Moja je kajsik v trapu s tím šubrtemhmmasik bude mladšíGrin
 
qwert
#22 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 20-08-2010 13:11
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

petr_t napsal:
qwert napsal:
petr_t napsal:
qwert napsal:
HonzaH napsal:
osobně se s tím taky trochu peru - obvzláště když narazím na pitomce s uřvaným laďákem, nebo co hoblují jeden výjedz do nekonečna atd.

ale zase se pak uklidním když uvidím tu spoušť po údržbářích lesů co zrasí klidně celý svah, jsou tam vyjeté půlmetorvé koleje plné kaluží s olejovými skrvnami tak jsem pak zas v klidu

ad focení - to je zajímavý právní problém - policie vždy tvrdí že s tím nemůže nic dělat když jim někdo něco nafotí a tady najednou hned obálka? předpokládám, že to bylo správní řízení takže by se tomu dalo rok vyhýbat nebo rozporovat ty fotky - ale je fakt že to člověka nasere pissed

Jistě,bez správního řízení nic nemůžeš platit..Jinak jsem tento týden seděl v kanclu u nejvyššího Libavé a svěřil se mi že už tam spoustu lidí vychytali díky člověku který pročítá fora a dovídá se kdo,kdy a kam se chystá jezdit..


o tom vím už delší dobu od teho co tam má to OThmmby sme ho měli přepadnout thumbs up


Nechceš dnes přijet k Hance pokecat?


rád bych ale mám zas noční tatra offroad a do 11 jsem jezdil pro firmu ať mám klid,dal jsem si tři kousky ať konečně se vyspím,no když se to nepovede tak v kolik ?Moja je kajsik v trapu s tím šubrtemhmmasik bude mladšíGrin


Asi kolem sedmé..Jinak nezoufej,dr.Plzák říká že se máme pyšnit parožím,aspon víme že ta naše za něco stojí..Grin
 
petr_t
#23 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 20-08-2010 13:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

qwert napsal:
petr_t napsal:
qwert napsal:
petr_t napsal:
qwert napsal:
HonzaH napsal:
osobně se s tím taky trochu peru - obvzláště když narazím na pitomce s uřvaným laďákem, nebo co hoblují jeden výjedz do nekonečna atd.

ale zase se pak uklidním když uvidím tu spoušť po údržbářích lesů co zrasí klidně celý svah, jsou tam vyjeté půlmetorvé koleje plné kaluží s olejovými skrvnami tak jsem pak zas v klidu

ad focení - to je zajímavý právní problém - policie vždy tvrdí že s tím nemůže nic dělat když jim někdo něco nafotí a tady najednou hned obálka? předpokládám, že to bylo správní řízení takže by se tomu dalo rok vyhýbat nebo rozporovat ty fotky - ale je fakt že to člověka nasere pissed

Jistě,bez správního řízení nic nemůžeš platit..Jinak jsem tento týden seděl v kanclu u nejvyššího Libavé a svěřil se mi že už tam spoustu lidí vychytali díky člověku který pročítá fora a dovídá se kdo,kdy a kam se chystá jezdit..


o tom vím už delší dobu od teho co tam má to OThmmby sme ho měli přepadnout thumbs up


Nechceš dnes přijet k Hance pokecat?


rád bych ale mám zas noční tatra offroad a do 11 jsem jezdil pro firmu ať mám klid,dal jsem si tři kousky ať konečně se vyspím,no když se to nepovede tak v kolik ?Moja je kajsik v trapu s tím šubrtemhmmasik bude mladšíGrin


Asi kolem sedmé..Jinak nezoufej,dr.Plzák říká že se máme pyšnit parožím,aspon víme že ta naše za něco stojí..Grin


paroží je nádherná ozdoba moderního muže(známka že volil dobře)to by mohlo vyjít thumbs up moc nenaspím ale poslední noc v tomhle týdnu stress
 
HonzaH
#24 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 20-08-2010 14:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tak tak, veřejně do fóra bych dnes opravdu nic nepsal - max. kdo má zájem info PM nebo pošlete telefon nebo mail a domluvíme se, ale veřejně psát ee to už dnes sleduje zbytečně moc lidí Shock
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
PeDR
#25 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 26-08-2010 18:11
Člen

Příspěvek: 65
Založený: 27.05.10

Bonzákům ať mráz pytel roztrhne. A ochranářům bych si s fotkou vytřel ... a použil osobu blízkou.
 
Vlada-adv
#26 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 15:42
Člen

Příspěvek: 113
Založený: 15.02.11

S dovolením jsem připlácnu svůj starší příspěvek z jiného fóra. Je to zpracováno dle znění zákona lesního a silničního a nakonec i zdravého rozumu.

---------------------------------
Už jsem to jednou psal a nevím kde vzniká ta nejistota prostě stačí si přečíst dva zákony udělat si poznámky a je to jasné. Práce na dvě hoďky večer místo televize.

1) Jezdit po účelových komunikacích mimo les je možné bez omezení pokud tam není zákaz vjezdu t.j polní luční a podobné mimo lesní cesty
2) Dle definice zákona je "les" soubor porostu a pozemků tvořících funkci lesa. Do těchto pozemků patří opravdu i nezpevněné lesní cesty a průseky užší než 4m.
3) Do těchto pozemků patří i zpevněné komunikace(všechny!!!) mimo zastavěných ploch a k nim vedoucím komunikacím (což je logické protože i běžná silnice je zpevněná komunikace a jinak by přes les nemohla žádná silnice vést)

1) Z toho plyne jedu-li po cestě zpevněné které spojuje nebo vede k zastavěné ploše jedu po ní i v lese legálně.
2) Jedu li po nezpevněné cestě nebo průseku širším než 4m jedu tam legálně (je to většina cest protože jen rozchod kol lesních strojů a nákladních vozidel, které tudy jezdí je 2,5-3m pak stačí 0,5-0,75m na každou stranu a jsem z obliga.
3) Jezdím-li mimo cesty nebo v ochranném pásmu vodních zdrojů jedu tam nelegálně.

Mimochodem pokud by to bylo jinak nikdo by si nedával práci s umisťováním značek zákazu vjedzu motorových vozidel na lesní cesty.

Co se týče volného ježdění mimo les platí :

1) Polní cesty bez zákazu = legální
2) Ostatní pozemky mimo les t.j. pole, louky, lomy, pískovny, pouště mají následující režim:
- Pokud tam nevjedete přes zákaz vjezdu netýká se vás silniční zákon.
- Každopádně ježděním po cizím pozemku užíváte cizí majetek a záleží na dohodě s vlastníkem a pokud dohoda není tak pak na tom jestli pojížděním spácháte škodu.
- Za samotnou jízdu vám nikdo nic neudělá. Není totiž rozdíl jestli jdete po louce pěšky nebo jedete na motorce. Pokud půjdete a pojedete jako člověk bude vše OK a i případná stížnost půjde k ledu.
- Jestli někdo používá motorku jak pluh k orání a přeorá někomu pozemek (louku, zaseté pole) pak dojde ke škodě kterou bude pokud bude dopaden platit.
(mimochodem asi by měl dotyčný změnit sportovní náčiní závody v přesné orbě se konají ale používá se traktor s pluhem)
- Nevím proč stále vznikají dotazy co jde a co ne. Berte to tak jako kdyby to po čem jedete bylo Vaše.

Pár lidí mě tu zná. Vědí že do zákazů nelezu a přesto se dá jet i mimo silnici. Hodně lidí se směje jak pořád někoho zdravím (chodce, traktoristy...) prostě se snažím nechovat jako arogantní hovado.
To je nejlepší recept jak s lidmi vyjít. Někdy pozdrav zeptání se na cestu dá víc než tuna siláckých keců. Až lidi uvidí, že existuje skupina motorek kterou majitelé používají jako kolo k cestování po krajině tak se nám uleví. Hádejte proč asi do dneška nemám na GSu laďák. Protože mi těch pár Hp a Nm nestojí za to abych nasíral lidi tím, že jen projíždím.

Je to tak tři neděle co jsme je li k vodě a při pauze po jednou zakufrování s panem Garminem jsem se pídil u domorodého traktoristy kudy že vede ta cesta co je v navigaci po konstatování místního znalce že opravu dál nic nevede jsem se poptal jestli můžeme kolem a odpověď byla jasná - nejezděte kolem, ale vezměte to támhle napříč a jste na cestě. Většina lidí je normálních a dá se s nimi domluvit.

Mimochodem co jsem psal platí mimo území CHKO tam je pokud se mi podařilo zjistit jedna zásadní odlišnost, že putovat mimo cesty legálně nelze. Pro ježdění po cestách platí to co kdekoliv jinde. (Mimochodem frekvence zákazů vjezdu je v CHKO evidentně vyšší což odpovídá tomu co jsem zjistil)

Omlouvám se za tento slint, ale prostě mi to nedalo.
Vlada-adv

---------------------------------
 
3X
#27 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 16:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to Vlada-adv: pěkně sepsané, tak to funguje thumbs up

osobně mě zastavili na lesní cestě jen jednou, projížděli jsme v klidu a bez většího rámusu, po dohodě jsme motky otočili a jeli jinde


 
Pardal
#28 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 17:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1138
Založený: 04.06.10

ja jezdim jen po asfaltu ..... hilarious
cestovaní na moto - to je vášeň
 
www.rockway.eu
Stenly
#29 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 18:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 325
Založený: 12.10.10

Pardal napsal:
ja jezdim jen po asfaltu ..... hilarious


Jo, ale strhnutým až na hlínu...Grin
Stenly - motocyklista varnsdorfský
 
Kareru
#30 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 19:23
Člen

Příspěvek: 204
Založený: 20.01.11

Na podzim jsem to vzal po bývalé signálce od Aše až do Znojmathumbs up, skoro celá cesta po asfaltu, ale v zákazu vjezdublushing, v dolnohradských horách mi cestu zablokovali autama a poukazali se jako lesní stráž, v klidu jsme si popovídali, ukázal jsem pár fotek z cesty a potom jsme se v klidu rozešli s poukazem ať si příště na takovou cestu obvolám majitele pozemků a požádám o souhlas s průjezdem a není žádný problém, prostě v klidu a bez arogance lze řešit ledacos.
 
ivan66
#31 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 19:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Já zase barevně splývám s okolní přírodou, proto jsem neviditelný a
jěště abych to pozichroval, tak se tvářím jakože nicmusic
 
albert
#32 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 16-02-2011 20:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 416
Založený: 26.05.10

Kareru napsal:
Na podzim jsem to vzal po bývalé signálce od Aše až do Znojmathumbs up, skoro celá cesta po asfaltu, ale v zákazu vjezdublushing, v dolnohradských horách mi cestu zablokovali autama a poukazali se jako lesní stráž, v klidu jsme si popovídali, ukázal jsem pár fotek z cesty a potom jsme se v klidu rozešli s poukazem ať si příště na takovou cestu obvolám majitele pozemků a požádám o souhlas s průjezdem a není žádný problém, prostě v klidu a bez arogance lze řešit ledacos.


...ale to musí byť snaha riešiť to v kľude a bez arogancie aj na strane lesnej stráže, a to bohužiaľ vždy neplatí Frown
 
www.motorestugaborikov.com
Miroo
#33 Vytisknout diskuzi
Offroad vs zelení
Přidané 26-11-2021 11:13
Člen

Příspěvek: 1
Založený: 25.11.21

Zdravím.
Trochu to tu oživím. Som vlastníkom pozemkov v CHKO , ak sa chcem k nim dostať musím prejsť pár KM lesnými cestami. Problém je v tom ,že sa mi pár krát stalo ,že som stretol polovníka , strážcu prírody a dokonca aj policajta - každý mi citoval iný zákon a ani jeden mi to nezakazoval . Všetci sa zhodli v tom a tak aj ukončili rozhovor, že som v CHKO a to je už trestný čin. Pokutu som nedostal ,skončilo to vždy rozhovorom a pozdravom na rozlúčku, jazdím slušne. Je tu niekto kto sa fakt vyzná v zákonoch a vie poradiť, či môžem isť mot.vozidlo na svoj pozemok alebo nie.
Ďakujem.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 38

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 356,161,345 návštěv