29.3. 2024 12:42
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
tyfoza
Přidané 01-04-2013 21:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

qwert napsal:
Otáčkoměr co mám snímá bud s vysokonapětového káblu od cívky kdy stačí drát jen 4x omotat kolem káblu u svíčky,nebo drát s otáčkoměru napájet na drát pod proudem který vede k fajfkám u modelů které mají indučku přímo ve fajfkách.


V tom případě by ten senzor co máš teď měl jít připojit a použít.
No budu experimentovat. Ale nepůjde to moc rychle.

Je to origo, nebo nějaký univerzální?

Potřeboval jsem tripmaster. Ten je hotový, pak nějaké další funkce. Ale otáčkoměr bude.
Upravil tyfoza dne 01-04-2013 21:41
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 01-04-2013 21:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Je to něco z USA sloužící jako otáčkoměr nebo počítač motohodin..
'http://i46.tinypic.com/28lq90h.jpg'
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 02-04-2013 22:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Věc otáčkoměr
Testujeme univerzální senzor na kabel zapalování. Bude to fungovat, bude to nastavitelné, maximální rozsah otáček, grafické zobrazení.
AST pozná, jestli je snímač připojený. Je to stejné jako s čidly teploty, když jsou připojená, zobrazí je, když je odpojím, tak se nezobrazují - ať to nepíše kraviny.

Ale osciloskop pro připojení k motorce bude z Prahy doma až za deset dní, takže počkáme... Je potřeba naměřit jasné průběhy, ať víme co programovat. Není to nic světoborného, prostě rutina, jenom to nejde hned. Joj.

V běžném provozu NO RACE - bude otáčkoměr jako sloupcový graf zleva doprava pod aktuální rychlostí a teplotami. Nebo lze zvolit zvlášť režim - pouze otáčkoměr ať je to vidět větší.

Reálně to vidím tak, že lze vyhodit budíky a vyřeší to několik displejů AST Smile Jakože opravdu, v té aktuální verzi, co se bude klonovat je již možnost připojení dalších vstupů, rezerva, teplota vody atd. atd...

Věc displej
Venku a na sluníčku je to vidět pěkně. Ještě jsme objednali displej TFT, ať můžeme srovnat s OLED. Ale já jsem přesvědčený, že OLED je lepší volba.
Upravil tyfoza dne 02-04-2013 23:27
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 02-04-2013 22:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

pro Pardál: Děkuji tímto, že jsi hned poukázal na to špatně umístěné čidlo teploty.

Teorie o měření teploty pro meteorology říká, že nejlepší je měřit teplotu v koruně stromu, kam na teploměr nesvítí ani nefouká. Tak to tak dělám.

Čidlo vnější teploty je venku z krabičky. Nechal jsem ho plandat volně u dálkového ovládání.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[154.43Kb]
Upravil tyfoza dne 03-04-2013 02:32
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 02-04-2013 22:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Úhly pohledu na displej.

a drobná úprava ovládání - protože v noci displej svítí nepříjemně, tak je možné v režimu běžný provoz - NO RACE - klávesami PLUS/MINUS regulovat jas displeje. AST si nastavení JASU v režimu běžný provoz - NO RACE - pamatuje.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[136.46Kb]
Upravil tyfoza dne 02-04-2013 23:58
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 02-04-2013 23:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Dneska jsem dal po setmění asi 70km při 3.5°C, na kopci bylo 2.4°C veselé testování to bylo. Regulátor napětí je pomalejší než AST, takže když zapnu vyhřívání gripů na maximum a zapnu dálkové, nahlásí AST poruchu dobíjení "charging error" a až potom to regulátor dorovná a chyba zmízí.
Testoval jsem AST- počitadlo kol, počítání rychlostí atd.

V tom AST je EEPROM paměť, která zvládá jenom omezený počet zápisů na buňku, takže se postupně při ukládání dat posunujeme v rámci celé paměti. Data ukládáme po ujetých 50m. Pamět v AST vydrží nejméně 150 000km.
Proto počítáme ODO - celkové najeté kilometry - zobrazí se to jako jedna z obrazovek v režimu "běžný provoz" NO RACE.
Když někdo s AST tyto kilometry najdete, bezplatně mu vyměníme tu paměť Grin Ono teoreticky na funkci to nebude mít vliv, ale může se stát, že to dobře nepřečte nebo nezapíše aktuální hodnoty.

Řeším teď konektor na programování - když se AST zapne, napíše název zařízení a číslo verze. Bude možné to snadno aktualizovat, čtyři šroubky a připojit notebook.

V garáži je tepleji. Viz. foto.
tyfoza přiložený následující obrázek:


[143.8Kb]
Upravil tyfoza dne 03-04-2013 00:01
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 08:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Ten obal má finální design,i ty modré tlačítka?
 
jencekgs
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 09:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Qwerte snad nechceš oranžováGrin
S Rablenkou cestou necestou
 
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 09:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No samozřejmě,modrá by mi rušila image..Smile
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 09:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

qwert napsal:
Ten obal má finální design,i ty modré tlačítka?


Nic jako finální design není. Zatím je krabička kusová výroba, řezaná plasmou a laserem, je ze tří kusů. Musí se to hodně dotvořit, aby to aspoň trochu vypadalo. Nejsem s tím spokojen. Zkouším domluvit za srovnatelnou cenu frézovanou krabičku jenom ze dvou kusů.

Klávesnici tam mám nalepenou takovou - jaká byla v šuplíku - černou s modrými tlačítky. Zkusím mrknout, jestli je i jiná barva těch tlačítek. Jestli na tom záleží.

Taky by tam mohly být pěkné vodotěsné čudlíky, ale to by bylo stálo třeba tři stovky, kdežto klávesnice stojí třicet korun a pokud na ni nevezmeš nůž, tak tvrdím, že je téměř nezničitelná. Až se vymačká, vyndáš a nalepíš novou.

Hlavně když by se krabička frézovala, bylo by pod displejem přímo zahloubení, aby ta klávesnice byla zároveň a netrčela nahoru.

Qwert, napiš, co by se ti líbilo.
Šlo by to i celé i práškově lakovat v libovolné barvě, ale podle mě jsou to zbytečné peníze navíc.
Upravil tyfoza dne 03-04-2013 09:20
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
jasterica
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 10:28
Člen

Příspěvek: 10
Založený: 14.09.12

qwert - tyfoza - som za oranžové. Neni o čom.Grin

jasterica
Jasterica JM-FM adventure komponenty.
Výroba laminátových kapotáží na offroad, enduro a rally motocykle a štvorkolky.Výtoba a motáž duralových lešeni na rally.
 
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 11:51
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Jak říká ještěrka,v oranžové by to bylo to pravé.Wink
 
petr0604
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 13:19
Člen

Příspěvek: 275
Založený: 07.08.11

qwerte a co říkáš na oranžový displej? Grin
 
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 13:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Oranžové nikdy není dost..Smile
 
petr0604
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 14:21
Člen

Příspěvek: 275
Založený: 07.08.11

No ale pokud se tenhle displej používá v letadlech tak pochybuju že jsou stíhačky v limitované edici KTM helpless
 
qwert
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 14:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Tyfoza je šikula..Smile
 
tyfoza
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 20:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Ok, tak obsah zařízení je jasný, víme kam se ubírá. Software se testuje a zraje. Bude i otáčkoměr, ať je to komplet.

Tak teď můžeme řešit design. Ať to trochu vypadá.
Krabička bude frézovaná, Petr064 přispěl dobrým nápadem, že by kolem displeje bylo osazení, kam by se dalo volitelně vložit ochranné plexi tak, aby se neopíralo přímo o displej. Dále navrhl, aby šrouby byly zespodu. Mně se shora líbí, já bych je přiznal, dám tam nějaké krásné šrouby - hlavně se to dá otevřít shora, když to bude vmontováno kdekoli - pro nahrání změn v software.
Při frézování horního dílu pro displej by se zrovna udělalo zahloubení pro klávesnici, aby netrčela tolik nahoru.

Základní verze šedivý, pískovaný hliník, ať se to neleskne. Volitelně komaxit. Tedy i oranžový.

Barva displeje, já mám zelený, neobjednával jsem barvu, chtěl jsem displej a přišel zelený. Problém je, že minimální objednávka je 5ks.
Možnosti barev displeje jsou:
- zelená - http://wisechip.e...Green.html
- žlutá - je to skoro oranžová - to by už Qwerte mohlo být, ne? viz. http://wisechip.e...ellow.html
- ještě existuje světle modrá

klávesnice
Jedině od ní odlepit tu krycí folii a nalepit tam oranžovou, nebo to celé přelepit oranžovou fólií. Dělají pouze modrá tlačítka, ale není problém to přelepit. Obě možnosti by byly funkční.

Vítám jakékoli nápady - třeba čudlíky na dálkové ovládání - nebo vůbec klávesnici vyměnit za něco jiného - problém je pak cena - nemůže a nesmí to být dražší než ty 3000 korun. I to je dost.

A můžeme fantazírovat.

Například ta klávesnice na AST vůbec nemusí být. Stačí tam JEDNO tlačíko - MODE - pro změnu obrazovky. Zbytek PLUS/NULL/MINUS máš na dálkovém ovládání. Pak nemusíme řešit barvu.
Upravil tyfoza dne 03-04-2013 20:52
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
vlk
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 21:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

xalosi zas to s tou oranzovou neprehanajte ! ....modra je dobra a svetlo modra je optimum inlove

Tyfoza - verim v zdravy rozum ktory si tu uz niekolko krat odprezentoval spravnym rozhodnutim, takze nejake nezmyselne komicke tlacenky ktora farba ma prevladat na Tvojom tripe hadzem za hlavu, lebo to urcite dotiahnes do kompromisu alebo neutralnych farieb thumbs up

Ak by bolo treba, alebo v ramci benchmarking-u mozem nechat i ja nacenit obrabacske prace (sustr. frezov. brusenie) mojmu dvornemu sikulovi - ale treba mi k tomu vykres
Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
vlk
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 21:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

apropo - svoje za a proti maju oba pripady ulozenia skrutiek, mne je to sympatickejsie z hornej casti, ale bud nejakou inteligentnou hlavou, pripadne hlavu skrutky zapustit
Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
petr0604
Výroba tripmasteru - bude jednoduchý a levný
Přidané 03-04-2013 21:39
Člen

Příspěvek: 275
Založený: 07.08.11

K ovládání: nešlo by použít http://www.ebay.c...mp;vxp=mtr

Odpadla by výroba tak snad by se to o tolik neprodražilo....
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 57

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.28 sekund 356,154,909 návštěv