25.4. 2024 01:08
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Rumunsko 2013
Robos
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 17-02-2013 23:23
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 05.06.12

Chci letos v červenci vyrazit do Karpat jedu sám tak se chci zeptat jestli se někdo nechce přidat ? Nebo mi aspoň pisnite nejaké tipy co nevynechat
DikySmile
 
Jaris
#2 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 06:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 87
Založený: 30.11.11

Já tam byl s klukama loni a byla to paráda,co ti můžu poradit tak jak přejedeš Rumunský hranice tak v první řadě se vůbec nebav s cikánama co tam mění jejich prachy,mají to kurevsky předražený a pořádně tě oberou,podíval bych se na Drákulův hrada,na veselej hřbitov a k moři.Silnice nic moc a je tam hodně toulavejch psů tak hlavně jim nic nedávej jinak se jich nezbavíš,lidi jsou příjemní,pokut se tam domluvíš tak i poradí cestu když nebudeš vědět kam dál a s policií taky žádnej problém nebyl.Tak přeji hodně štěstí.thumbs up
 
http://www.motorkari-olomouc.cz/
Lasky
#3 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 09:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Já pojedu, ale nevím kdy, na jak dlouho a kam přesně.Takže pojedu určitě sám.Bude to taková hurá akce.Až se objeví pár dní volna, tak se seberu a vyrazím, a trasu naplánuju podle toho kolik bude času. Bude ho ale určitě málo, takže přesuny budu muset zrychlit.
Takhle po ose na cestovním enduru pojedu poprve. Jinak tam jezdíme s partou kámošů na klasický enduro,ale to vozíme na vleku, jelikož po týdnu ježdění bejvá z motorek šrot a nebylo by na čem jet domů.
Ti psi nejsou tak hustí jak se zdá. Když z lesa vyběhne nasraná smečka osmi velkých psů a vrhnou se na tebe, tak to je pro nezasvěcenýho člověka opravdu na infarkt,ale ti psi většinou nejdou po člověku, ale po motorce. Většinou koušou do gum a ne do nohou a když se chcípne motor, tak si sednou a jsou kámoši. Když nastartuješ, tak zas pouští hrůzu.
Já mám v plánu letos jet přes SK a H směr Baia Mare, pak sjet dolů k Sibiu, projet Transfagarašskou silnicí, stočit se na západ a projet ještě Transalpinu. Když zbyde čas, tak bych zajel na jihozápad k Dunaji a navštívil nějakou českou vesnici. Pak bych chtěl navštívit kamarády v Brebu Nou na EnduRoManii a pojezdit tam ještě nějakej lehčí off.

Tady je odkaz na krásnou počítačovou animaci Transalpiny. Bohužel pro nás bahňáky jí asi před dvěma lety vyasfaltovali. http://www.transalpina.biz/traseu.html

Tady jsou nějaký informace o Transfagarašské silnici: https://www.facebook.com/transfagarasan?ref=ts&fref=ts

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fagara%C5%A1

Informace o Banátu a českých vesnicích jsou tady: http://www.banat.cz/ceske_vesnice.htm

 
RomarioCBR
#4 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 11:51
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 18.02.13

ta animace je good, už se tam nemůžu dočkat, kurde. Ať už sleze ta bílá sračka pray
 
ivan66
#5 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 12:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

Tomáši, čteš správně?, prej bjestní Rumunští psi po člověku nejdou GrinGrin
Upravil ivan66 dne 18-02-2013 12:14
 
Blacksmith
#6 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 13:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 2
Založený: 27.01.13

České vesnice v Banátu jednoznačně nevynechat....krásný místo, velice zvláštní atmosféra - jste doma a přitom nejste =)
My World is Big
 
facebook.com/blacksmithtrek
Lasky
#7 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 13:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Já osobně už jsem se těch zběsilých psů přestal bát. Také mám několik zkušeností po kterých jsem si musel zkontrolovat trenky, zda jsou pořád čistý, ale jak jsem pochopil později, tak to bylo zbytečný. Jednou jsem při úprku před agresivní smečkou dokázal na TTR přeskočit takovou díru, že normálně bych se o to ani na trialce nepokoušel. Staří pardálové si z nás akorát dělali srandu, že jsme poserové, páč ti psi nic nedělají. Tak jsme to tedy začaji zkoušet. Bylo nás 6 a běželi na nás jen 4 psi. Vypadali hodně bojovně, ale nebyli moc velcí, tak jsem si řekli, že to zkusíme a když to nevyjde, tak se nějak ubráníme.2 z nás měli pepřovej sprej. Chcípli jsem motory a psi byli jako mazlíci.Jeden se nechal i podrbat. Jak jsem začli startovat, tak bylo po přátelství.
Začli jsme to tedy zkoušet i na větší psi a větší smečky a pokaždý to bylo stejný.
Jednou jsem netrefil cestu a zajel jsem do slepý pěšiny kde se na mě vrhlo asi 8 psů. Byl jsem sám, jelikož zbytek kluků se někde zdržel a nemohl jsem ujet. Musel jsem zastavit otočit se na místě a pomalu na jedničku přes kameny zpátky. Kolem mě ze všech stran doráželi nasraní psi. Přiznávám, že jsem se bál, ale ani jeden mě nekousnul a měli k tomu 100příležitostí. Zato pneumatiky byly oslintaný docela dost.
Co vím tak kámoše jednou kousnul pes do nohy, ale to nebyl pasteveckej. Byl to malej smeták ve vsi, ale přes motokrosový boty to prej ani necejtil.


Ještě k těm penězům. Na hranicích a okolí je to opravdu zlodějna. Měnit buď ve vnitrozemí v bance, nebo vybrat z bankomatu. Ten bankomat má dobrej kurz.
Zkoušel jsem jednou sehna Leje u nás, ale jde to těžko. Na kurzovním lístku je má málokdo a ještě jen na objednávku.
 
bartus
#8 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 14:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Rumunské bankovky mi vyměnili ve futuru v Ostravě ve směnárně.
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
Marek_T
#9 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 14:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Mne zasa vymenili všetky rumunské bankovky na pláži vo Vama Veche ...... konkrétne za Cuba libre Grin


A k veci: Fagaraš (výhľady), Transalpina (výhľady, divoké kone) a veselý cintorín treba určite dať...
Ak chceš nejaké vzrúšo, tak postav stan pod Transalpinou a nechaj vonku otvorenú konzervu, nad ránom sa smiechu nezdržíš Grin
Ak chceš ísť až k moru tak Vama Veche je skvelé riešenie....všetko "za pár kaček" a skvelá zábava.
A ak už budeš pri Bulharskej hranici, trip na Kaliakru stojí za to thumbs up

Skvelý adrenalínový zážitok je aj brutálne preťažená kompa zo Silistry cez Dunaj Grin
Upravil Marek_T dne 18-02-2013 14:59
 
Robos
#10 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 16:55
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 05.06.12

tak zatim dik za tipy čím víc jich bude tím lépe a ty prachy si budu měnit u nás jestli seženu a ještě se chci zeptat kolik peněz na 14 dní a jestli mam rozměnit vse nebo mužu platit kartou
 
Lasky
#11 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 17:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Rumuni jsou v EU. Pokud nejsi opravdu hluboko v horách, tak je to stejně civilizovaná země jako Čechy,Slovensko,Maďarsko atd. Ve městě jsou obchoďáky, kde normálně zaplatíš kartou. Velký benzinový pumpy u hlavních tahů a ve městech taky kartu berou. Možná i ty malý pumpy na venkově,ale tam jsem se ani neptal,protože na to nehodlám spoléhat a radši si vyberu Leje.
Jinak v nějakým venkovským obchodě s potravinama,kempu či pensionu samozřejmě s kartou neuspěješ. Pokud máš peníze na účtě, tak všichni říkají, že výběr hotovosti z bankomatu v Rumunsku je asi nejvýhodnější.
Já to mám trochu složitější, jelikož mám vždy eura v hotovosti. Měnit je na koruny, donést na účet a následně je vybírat v Rumunsku se mi opravdu nechce a ani se mi to nevyplatí. Zkoušel jsem kdysi sehnat Leje v Č.Budějovicích, ale jak už jsem psal výše, bylo to složitější, takže jsem si vždy vyměnil až v RO. Jedinej problém je že, když tam přijedeš v sobotu, tak máš banky zavřený. To jsem tam ale vždycky měli ubytování na penzionu a změnil mi náš hostitel za rozumnej kurz. Ono by šlo eurama platit i na pumpě, ale kurz by byl nedobrej.

Jinak kolik potřebuješ celkem Ti nikdo takle neřekne. Záleží jak se rozšoupneš. Celkově jsou ceny o trošku nižší než u nás, ale ne o moc. Tak si spočítej kolik potřebuješ benzínu. Jestli budeš jíst po hospodách, nebo si opečeš večer buřta. Taky není nutný spát v kempu jako na západě. Místa na kempování bejvá všude dost. Pokud chceš spát po penzionech, tak Ti taky neřeknu přesně. Můžeš sehnat za 100kč za noc, někde u místního na půdě, ale taky můžeš zaplatit 1000kč a máš luxus dle německýho standartu.
 
magoss
#12 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 19:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

je pravda že v kasických obchodech šlo platit kartou, penziony co jsme spali brali Eura sem tam ty jejich leje :-)
jinak já to vyřešil tak že jsem si jejich měnu vybral přes kartu v bankomatu.ideální stav mít eura i leje ale asi nějak moc nemusíš mít.spíš eura
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Robos
#13 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 19:26
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 05.06.12

chtel jsem si neco nakoupit ve meste a vypadnout do hor nejaky hřebenovky a po jezerech a nejaky ty zajmavost ale hlavne priroda a co nejméně lidí
 
magoss
#14 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 19:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

tak tam se ti hodí hlavně jejich měna..ale jak říkám jak v bance nění problém směnit a nebo z bankomatu.bylo to na pohodu
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
Nori
#15 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 19:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 30
Založený: 11.02.11

Rumunsko plánuji koncem července v délce jednoho týdne.Počítáme samozřejmě s offroad zážitky.
K9 & R1200GS:splněné sny
 
Robos
#16 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 19:55
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 05.06.12

ja to mam v planu poslednich 14 dni v cervenci tak se tam muzem nekde potkat
 
manet125
#17 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 18-02-2013 21:31
Člen

Příspěvek: 41
Založený: 18.02.13

Brácha a já se tam chystáme v září. Spíš na jihozápad. Budu tohle vlákno sledovat a třeba se dozvím nějaké tipy na cesty po hřebenech s krásnými výhledy.
 
nuclearB
#18 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 19-02-2013 20:46
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Taky jsem chtěl jet v červenci, ale nesladili jsme dovči, takže nás to nejspíš nemine první týden v srpnu. Smile Akorát tam nějak nemůžu najít nic zajímavéhom krom těch pár notoricky navštěvovaných míst Frown
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
Lasky
#19 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 20-02-2013 00:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 04.11.12

Tady je asi jedna z nejhezčích a nejznámějších hřebenovek na jihozápadě. Vrchol Tarcu. Ovšem mít takový krásný počasí jako je na videu, tak k tomu je potřeba dost štěstí. Několik předchozích pokusů jsme museli v půlce vzdát, protože nahoře bejvá taková mlha,že není vidět na krok. Video není sestříhaný. My moc přes natáčení nejsme. Už ani kamery nevozíme, protože se pak stejně nikdo nemá k tomu, aby to sestříhal. Na tomhle výletě s náma byl kámoš, kterej kameru vozí, tak se alespoň něco dochovalo, ale střihu se to zase nedočká, bo je toho moc a nikdo nemá čas.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TiYEsfSTmL4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7ZYL5F5CMHE[/youtube]
Tady je jeden krásnej asi kilometr dlouhej výjezd, ale cestu k němu z hlavy popsat nedokážu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3z7_ccL10bs[/youtube]

Ale vyškrabat se na ten hřeben na mastodontu typu Varadero,nebo velký GS bude asi problém. Stoupá se tam asi 10km kamenným korytem a je to fakt opruz.Byl jsem tam vždy na šestistovce a na Africe to vynechám, protože by byla z těch pádů asi hodně dobitá. Je tam ještě jedna cesta.Je rychlá a bez kamení, ale ta je jen pro ostrý endura a s výborným jezdcem.

Jinak tam je tolik míst na ježdění, že se to nedá projet za 10let, ale chce to lehčí motorku. My tam jezdíme všichni na TT600, nebo XR650 a považuju to za masochismus. Každej rok si říkám, že si koupím lehčí motorku a místo toho jsem si blb pořídil Afriku.
Upravil Lasky dne 20-02-2013 00:29
 
ddusann
#20 Vytisknout diskuzi
Rumunsko 2013
Přidané 20-02-2013 09:29
Člen

Příspěvek: 87
Založený: 27.05.10

NuclearB: cela ta zeme je zajimava...Wink jinak my sme si jeste cestu prodlouzili o trajekt calafat - vidin, a pak o zelezna vrata...
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 51

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 359,822,380 návštěv