28.3. 2024 21:25
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Prosinec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
A je ze mě "afričan"
naprc
Přidané 21-03-2013 12:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 245
Založený: 26.02.11

daliss napsal:
navrc> myslel sem jen sednout, né projet... ještě bych z toho stroje byl ještě zklamán. já si nechám pozitivní vzpomínky z dob, kdy jsem se svezl na XRV 650 - to je tak 10 let zpátky blushing


já si dělal srandu, nechal bych tě i projet.. myslím si, že bys zklamán nebyl music
Bahnoyummy
 
hans
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 15:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 231
Založený: 12.12.10

qwert napsal:
Já myslím že 650 byla nejlepší z afrik..


né že bych tomu rozuměl, ale na 650 se mi jelo mnohem líp než na 750 - přišla mi pocitově taková líp do ruky...
ale to je tak všechno, co k tomu můžu říct.... Wink
Sapere Aude
 
www.kosohorskaslechta.webgarden.cz
qwert
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 15:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No hlavní rozdíl vidím ve váze -15kg proti 750,díky tomu až tak nevadí 3-5 koní méně.Níže benzín proti novějším 750,tudíž i těžiště.
 
PetrAT
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 15:33
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

AT 650 - lépe tvarovaná nádrž na jízdu ve stupačkách
Škoda, že u 750 tu nádrž nevyřešili podobně
 
qwert
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 15:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No první 750 ji tak měly,pak bohužel popili saké a začali ,,modernizovat,,
 
PetrAT
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 15:59
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Ano, ale jen do roku 92
Od 93 nový rám, bohužel nová tlustší nádrž, která roztahuje kolena Frown
Na druhou stranu se jim povedlo snížit spotřebu, u prvních ročníků 750ek si na ni majitelé stěžovali

Nová LC8 jde podobnou cestou , bachratí ... Frown
 
qwert
A je ze mě "afričan"
Přidané 21-03-2013 16:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

No vždyt to píšu,první 750..

Proč by nové lc8 nebachratily když jsou už jen na silnici..
 
xx4
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 10:32
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Pavle toto téma je pro mě jedno z vůbec nejzajímavějších vůbec.
Myslím si že jsi dal plno námitek k motorce, které se snaží majitelé vyvrátit, případně poradit jak odstranit neduhy. Myslím že pro zájemce o koupi Afričanky je to velice přínosné vlákno.
Každý rozumný člověk ví, že se ta motorka nedá s 950 srovnat a věděl jsi to i Ty, jen jsi podle mě nemyslel, že ten pád bude tak brutální.
Napadlo mě, co kdyby jsi ještě hodil srovnání Afra vs 1150. Myslím že by to mohlo být přínosné, pro lidi, kteří se rozhodují o koupi staršího cestovního endura.
Peripetie se servisem Tvé bývalé 1150 se tu dají dohledat, ale porovnání kladů a záporů, by nemuselo být špatné.

PS: Zajímalo by mě, jestli Honza vyřešil ty problémy s 1150 a je spokojenej, nebo se to furt sype.


Začal jsem to psát a po přečetní díla mi došlo,že když tohle zveřejním,budu muset chodit kanálama,takže Jencku sorry,ale nemám chuť se nechat kamenovat ....Beztak by mi tady zase nějaké trdlo napsalo,že ta motorka přeci musí být super,protože si ji vysnil a vždycky přál....Shock
Bude lepší nerozkopávat bábovičky.....Wink
Čus...
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
czunik
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 10:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

pavelgs napsal:
jencekgs napsal:
Pavle toto téma je pro mě jedno z vůbec nejzajímavějších vůbec.
Myslím si že jsi dal plno námitek k motorce, které se snaží majitelé vyvrátit, případně poradit jak odstranit neduhy. Myslím že pro zájemce o koupi Afričanky je to velice přínosné vlákno.
Každý rozumný člověk ví, že se ta motorka nedá s 950 srovnat a věděl jsi to i Ty, jen jsi podle mě nemyslel, že ten pád bude tak brutální.
Napadlo mě, co kdyby jsi ještě hodil srovnání Afra vs 1150. Myslím že by to mohlo být přínosné, pro lidi, kteří se rozhodují o koupi staršího cestovního endura.
Peripetie se servisem Tvé bývalé 1150 se tu dají dohledat, ale porovnání kladů a záporů, by nemuselo být špatné.

PS: Zajímalo by mě, jestli Honza vyřešil ty problémy s 1150 a je spokojenej, nebo se to furt sype.


Začal jsem to psát a po přečetní díla mi došlo,že když tohle zveřejním,budu muset chodit kanálama,takže Jencku sorry,ale nemám chuť se nechat kamenovat ....Beztak by mi tady zase nějaké trdlo napsalo,že ta motorka přeci musí být super,protože si ji vysnil a vždycky přál....Shock
Bude lepší nerozkopávat bábovičky.....Wink
Čus...


ale jen piš i mě to zajímá.. kdo neunese pohled jiné strany ať si veme prášek,to přeci neznamená že to je definitivní pravda,ale zkušenost jiného člověka se strojem..a to se cení
rejpnutí bejt musí,ale pokud jsou to postřehy třeba pomohou jiným se zamyslet
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Meli
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 13:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Přééésněěěě! Třea když já kupoval stroma nikde jsem se o něm nedočetl že je břichoplaz - ani by mne nenapadlo takovou věc zjišťovat - bral jsem jako samozřejmost že na tom musim bejt líp než kámoš na fazeru...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Libor 77
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 14:14
Člen

Příspěvek: 460
Založený: 07.09.12

Když to tak pročítám, taky jsem nevěděl že jsou až takové rozdíly v rocích výroby a že Afrika není až tak dobrá motorka. Asi záleží jak kdo se do ní zamiluje, třeba tady na ní kluci řádí fest..http://www.youtub..._wyrkHSy1w .
Napadlo mě, že kdyby někdo koupil rám ze 750, dal na něj nádrž z 650, poslal do rámu motor z TDM 850 4tx, dal jí tlumiče z LC8, tak by to mohla být docela slušná motorka comfortWink.
Za sebe musím napsat, že se mi pořád hodně líbí, hlavně 750, ale asi si ji nikdy nekoupím, abych se v ní nezklamal jako Pavel..helpless
Po MZ150, Aprilii Tuareg 600, BMW 650 F a paní TDM 850 vysněná černá KTM 950 Adventure music
 
qwert
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 14:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Koukám že i negativní reklama má sílu..Smile
 
Aca
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 18:22
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 26.10.11

Priznavam,ze nemam prilis zkusenosti s Cendurama,stoji mi v garazi jen TDM a ST750 rozlozena ale podle toho co se tu pise bych soudil,ze ta motorka je blbe zajeta. Pokud ji nekdo podrazil v zabehu tak to nespravi ani serizeni ani viceoktanovej benzin.Je to tedy jen domenka,ale u aut to tak je.....
Když moudřejší ustoupí,blbec si prosadí svou......
 
jencekgs
A je ze mě "afričan"
Přidané 23-03-2013 21:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

pavelgs napsal:
jencekgs napsal:
Pavle toto téma je pro mě jedno z vůbec nejzajímavějších vůbec.
Myslím si že jsi dal plno námitek k motorce, které se snaží majitelé vyvrátit, případně poradit jak odstranit neduhy. Myslím že pro zájemce o koupi Afričanky je to velice přínosné vlákno.
Každý rozumný člověk ví, že se ta motorka nedá s 950 srovnat a věděl jsi to i Ty, jen jsi podle mě nemyslel, že ten pád bude tak brutální.
Napadlo mě, co kdyby jsi ještě hodil srovnání Afra vs 1150. Myslím že by to mohlo být přínosné, pro lidi, kteří se rozhodují o koupi staršího cestovního endura.
Peripetie se servisem Tvé bývalé 1150 se tu dají dohledat, ale porovnání kladů a záporů, by nemuselo být špatné.

PS: Zajímalo by mě, jestli Honza vyřešil ty problémy s 1150 a je spokojenej, nebo se to furt sype.


Začal jsem to psát a po přečetní díla mi došlo,že když tohle zveřejním,budu muset chodit kanálama,takže Jencku sorry,ale nemám chuť se nechat kamenovat ....Beztak by mi tady zase nějaké trdlo napsalo,že ta motorka přeci musí být super,protože si ji vysnil a vždycky přál....Shock
Bude lepší nerozkopávat bábovičky.....Wink
Čus...


Pavle mě zajímáji hlavně tvé poznatky na jízdní vlastnosti.
To že si myslíš že je to mr.dka poruchová, to tu asi každý ví.
A i když budeš hanit, bude to přínosné. Nemyslím si že tvůj názor je modla, ale můžeš porovnávat a moc takových tu není co má najeto na více cendurech více km.
Já třeba nemám nemám porovnávat s čím a myslím že to tak zůstane.

Tak kdyby si sebral odvahu, tka to písni.
S Rablenkou cestou necestou
 
magoss
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 11:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Pavle já myslím že jencek to myslel dobře a myslím že by tě za to nikdo nekamenoval,í já o BMW říkám růsné věci a nechválím ho ve všech tranách jako většina a nebo dost majítelů.prostě podle mě každá motorka má své klady a protiklady a nevěřím že je ějaká která je dokonalá ve všech moznostech..:-) navíc si mylsím že hodně orpavdu hondě dělá i ten jezdec.. a teď ale nenarážím na to že by jsi to s motorkou neuměl to vůůůbec ne!!!

Jencku jinak já am oje rozsypané BMW teda pokuď jsi myslel měGrin cenu oravy asi už psát nebud co se na tom vše dělalo asi taky ne ať tu nekazím vlákno.. loni po opravě najeto něco kolem 18 tis km tuším,motorka bere oleje o poznání míň,jsou tam nějaké nedodělky po opavě co měl dodělat servis ale to je už pasé, jediná věc co jsem shledal a dělá mi starosti je, když je velké horko a motor se zahřeje o jeden dílek víc či o dva třeba ve městě a hlavně v Rumunsku mi to dělalo. když jsem vzal prudce za plyn a potřeboval jsme aby motorka vystartovala jak střelená začalo v motoru rachotit jak kdyby mezi koly byl štěrk a začla strácet výkon:-( když jsem udělala to samé a přidával jsem pomale a postupně tak to neudělala a mohl jsme jí vytočit třeba k 5 tis otáček a bez potížíFrowndo teď nevím co to je protože když jsme to pak zkoušel doma a i v servisu tak to neudělalo bohužel ani jednou :-( pokaždé bylo chladno a nidky se to nepodařilo nasimulovat:-(
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
hobr
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 12:03
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

pavelgs napsal:
[quote]....Beztak by mi tady zase nějaké trdlo napsalo,že ta motorka přeci musí být super,protože si ji vysnil a vždycky přál....Shock
Bude lepší nerozkopávat bábovičky.....Wink
Čus...

Přiznám se, toto je můj případ. Přál jsem si BMW už v dřívějším věku a teď konečně koupil. Zatím mám najeto 20km a tak mě zajímá kdeco. Nemusíš mět strach, psát Ti nebudu, ale poděl se o zkušenosti i když jsou negativní.
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
lobo6
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 17:15
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

Toto téma mi čím dál více začíná připomínat staré báje. Pavelgs už má smůlu na třetího "Fénixe" těsně před smrtí, až dalšímu majiteli se z popela narodí uplně nová motorka Grin
 
xx4
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 17:45
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

lobo6 napsal:
Toto téma mi čím dál více začíná připomínat staré báje. Pavelgs už má smůlu na třetího "Fénixe" těsně před smrtí, až dalšímu majiteli se z popela narodí uplně nová motorka Grin


Když mě ta motorka bude srát dostatečně dlouho,tak jako Fénix sice zahoří,ale z popela už rozhodně nevstane....GrinGrin
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
xx4
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 17:52
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Ještě k tomu srovnání AT vs GS. Kašlu na to.Ať si to každý vyzkouší na vlastní kůži,nebo ti méně šťastní na vlastní peněžence.Zkušenost je stejně nepřenositelná...Frown
Upravil xx4 dne 24-03-2013 17:53
"Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí." (Benjamin Franklin. 1759)
 
qwert
A je ze mě "afričan"
Přidané 24-03-2013 17:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Pavle neblázni,přece si proto nebudu kupovat starou bramboru,to bych byl politická mrtvola..Grin
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 65

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 355,999,307 návštěv