28.3. 2024 15:34
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Tomas_7
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-08-2016 19:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 87
Založený: 13.03.13

qwert napsal:
No v současné době už ktm nedělá nic hezkého..


A kdyby začeli dělat tohle? Do toho tvého věčně slibovaného důchodu, až na tu velkou nevylezeš Grin Podle mě to bude lepší než CRF 250

'http://images3.revzilla.com/blog_content_image/image/19062/gallery/ktm-ceo-destroys-390-adventure-rumors-85522_1-2.jpg'
 
qwert
#22 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 25-08-2016 20:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Dělat to asi nebudou ale tohle bych bral..Smile
 
Jeldowitch
#23 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 07:35
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

bartus napsal:
Se zastav a muzes si vyzkouset zvednuteho Vstroma. A klidne i GSo.


To bychom se kdyžtak domluvili, rád to zkusím Wink napíšu kdyžtak PM thumbs up
 
Jeldowitch
#24 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 07:50
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

qwert napsal:
LC8 už mám třetí a to asi taky trochu vypovídá.Nějaké mouchy se najdou ale u čeho né navíc lc8 je dost sportovní stroj.Nejznámější neduh je asi spodní spojkový váleček který se dnes dá řešit jiným např.Oberon poskytující celoživotní záruku.Zlobívá taky benzínové čerpadlo Mitsubischi které se už montuje asi 20 let do všeho možného,já ho nahradil podtlakovým a mám klid.Případné jiné závady bych spíš přičítal jak s tím kdo zachází a servisuje.Tento motocykl vyhrál v r.2002 Dakar a kromě přídavných nádrží,svodu 2-1 a vyššího odpružení byl prakticky shodný s tím prodejním.Už v základu dostanete výborný podvozek WP,brzdy Brembo,pancéřové hadičky nebo špičkové kované písty Mahle.Motor který se ochotně vytáčí jak dvoutaktní 125 je dimenzovaný až na 160 koní a přitom je o 20 kilo lehčí než konkurence.Celkovou konstrukcí je stále v čele co se týče těžiště.Slabší článek jsou německé ráfky Behr ale i ty se dají vyměnit za lepší.Na své druhé lc8 jsem od novoti najel 101000km,dokonce i utopil a stále fugovala bez závad,při prodeji měla ještě origo baterku,spojku i rozvody.Je to divočák který má jediné omezení v jezdci ale já bych ji nevyměnil..I po skoro 200000km na těhle motorkách mám v přilbě stále hubu od ucha k uchu..Smile


Tak každá mašina má nějaké menší neduhy, kdyby to bylo něco velkýho, nikdo to nekupuje. Tohle se ještě dá zmáknout a nebo to podchytit a hned vše povyměnovat, aby měl člověk jistotu. A ty nájezdy jsou také důležitý, ale vše se odvijí od toho, jak se ten dotyčný o to vše stará thumbs up
Co tak pozoruju a čtu fóra, dost lidí si chválí karbece místo stříkaček do terénu. Předpokládám, že jde asi o ten záběr, aby to řádně jelo.
Upravil Jeldowitch dne 26-08-2016 07:50
 
Jeldowitch
#25 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 07:52
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

qwert napsal:
Koukám že taky mluvíš o cestování,s lc8 jsem byl v Africe,Turecku atd..Odjel na ni do Finska,tam absolvoval týdenní soutěž a bez závady dojel zpět..Já si nemůžu na lc8 stěžovat a kdo mě zná tak ví že ji nešetřím..


Slušně, také procestován pěkný kus země clap
 
HonzaH
#26 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 12:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Karbec vs. stříkačka je na další samostatné vlákno hilarious

jde hlavně o nastavení motromanagementu, palivových map apod. třeba možnost přepínání palivových map na řidítkách je něco co s karbecem jednoduše neuděláš,
u LC8 mají karbece jemnější průběh což se v terénu u tak divokého motoru hodí, jinak se toliší ještě podle nastavení a výrobce vstřikování u LC8 je orzdíl modelů 2005-2008 vs. 2009 a dál

karbec se zdá jednodušší, ale pokud zlobí takto taky není žádné terno

stříkačka je vysoce spolehlivá věc, většinou se posere něco jiného - ucpání se dá řešit filtry a jejích výměnou ev. vyčištěním vstřikovače nebo náhradním vstřikovačem (je to malý díl), výhodou je obecně možnost dosažení nižší spotřeby (viz BMW jsou tím dost známé, ale třeba i 1190 má přes větší objem a vyšší výkon stejnou a nižší spotřebi než 990)

dobře udělaná stříkačka není problém a vybíral bych dle něčeho jiného než tohoto kritéria
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
OffroaderTE
#27 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 14:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 121
Založený: 19.08.16

přečti si něco od Meliho na jeho stránkách http://meli.cz/ napřed čti Transalpa a pak Stroma, já si to před 6ti lety četl a šel jsem do Transalpa, ikdyž on tam přestup na Stroma tak chválí, podle mne Strom není motorka do terénu, litá kola a nízko položený motor jsou to toho jasnou vizitkou, je fakt že po litrovým Stromu si slabšího Alpa a si nepořídíš, ale pokud ti nevadí vyšší váha, což mě už jo, tak jdi časem do nové Africy až bude třeba jetá za nižší cenu

mě menší výkon u TA650 nevadí, na silnici jezdím pomalu, v terénu se motka chová až neuvěřitelně čitelně a to je pro mne důležitější než větší výkon, byť vypadá robustně je docela lehká (205 kg suchá), ale i tak je to pro mne dost a do terénu bych přivítal něco lehčího, líbila by se mi SWM Dual sport, AJP 600 nebo se prý chystá nový Dominator, to by mohlo být zajímavé
 
Kos
#28 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 16:46
Člen

Příspěvek: 13
Založený: 22.09.13

Tak vhledem k tomu, že máš asi do kapsy stejně hluboko jako většina z nás, tak se drž stroma. Pořiď si pořádný plech pod motor (šablonu mám a klidně ti ji pošlu) a jezdi. Pokud cestuješ ve dvou, tak bych o ničem menším jak litru vůbec neuvažoval. Už vůbec ne o nějaké obstarožní TA 650. Na GS zapomeň. Po 50 tis. ujetých na stromu zjistíš, že jsi vlastně do motorky nic nedal. Zatím co soused s GS utratil na opravách 3/4 její pořizovací hodnoty. I když on ti to vlastně nepřizná, protože závady u GS na sebe berou vždy jejich uživatelé, kteří motor buď podtáčí nebo moc vytáčí, nebo si mezi zvuky něčeho nevšimnou, nebo tam rosí to nebo to. Občas někomu upadne kolo protože...atd.
Pokud se náhodou tvůj rozpočet o něco navýší tam můj tip je Tenéré 1200.
 
jencekgs
#29 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 18:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

To kos: To soudis podle souseda, nebo znas vic lidi co maji GS?
S Rablenkou cestou necestou
 
hobr
#30 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 18:43
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Kos - Možná soused koupil "výhodně" a teď se mu to vrátilo....helpless
Ale možná to vychytal a bude jezdit až do smrti (ne motorky, ale jeho)music.
Upravil hobr dne 26-08-2016 18:46
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
PESY
#31 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 26-08-2016 19:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 02.06.13

jencekgs napsal:
To kos: To soudis podle souseda, nebo znas vic lidi co maji GS?

no,bylo jich vyrobeno pouze 2miliony,takže jeden soused stačí na zhodnocení spolehlivosti secret
Kam nejedeš na motorce,tam jakobys nebyl Smile
 
Jeldowitch
#32 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 27-08-2016 08:07
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

HonzaH napsal:
Karbec vs. stříkačka je na další samostatné vlákno hilarious

jde hlavně o nastavení motromanagementu, palivových map apod. třeba možnost přepínání palivových map na řidítkách je něco co s karbecem jednoduše neuděláš,
u LC8 mají karbece jemnější průběh což se v terénu u tak divokého motoru hodí, jinak se toliší ještě podle nastavení a výrobce vstřikování u LC8 je orzdíl modelů 2005-2008 vs. 2009 a dál

karbec se zdá jednodušší, ale pokud zlobí takto taky není žádné terno

stříkačka je vysoce spolehlivá věc, většinou se posere něco jiného - ucpání se dá řešit filtry a jejích výměnou ev. vyčištěním vstřikovače nebo náhradním vstřikovačem (je to malý díl), výhodou je obecně možnost dosažení nižší spotřeby (viz BMW jsou tím dost známé, ale třeba i 1190 má přes větší objem a vyšší výkon stejnou a nižší spotřebi než 990)

dobře udělaná stříkačka není problém a vybíral bych dle něčeho jiného než tohoto kritéria


Karbec jsem měl možnost vyzkoušet maximálně tak na Yamaze SR 125 nebo MZ251, ale to si už nepamatuju a to je trošku jinde. Každopádně stříkačka mi přijde, bezudržbová, co jsem poznal. Ale dle toho se to posuzovat moc nedá Wink
 
Jeldowitch
#33 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 27-08-2016 08:13
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

OffroaderTE napsal:
přečti si něco od Meliho na jeho stránkách http://meli.cz/ napřed čti Transalpa a pak Stroma, já si to před 6ti lety četl a šel jsem do Transalpa, ikdyž on tam přestup na Stroma tak chválí, podle mne Strom není motorka do terénu, litá kola a nízko položený motor jsou to toho jasnou vizitkou, je fakt že po litrovým Stromu si slabšího Alpa a si nepořídíš, ale pokud ti nevadí vyšší váha, což mě už jo, tak jdi časem do nové Africy až bude třeba jetá za nižší cenu

mě menší výkon u TA650 nevadí, na silnici jezdím pomalu, v terénu se motka chová až neuvěřitelně čitelně a to je pro mne důležitější než větší výkon, byť vypadá robustně je docela lehká (205 kg suchá), ale i tak je to pro mne dost a do terénu bych přivítal něco lehčího, líbila by se mi SWM Dual sport, AJP 600 nebo se prý chystá nový Dominator, to by mohlo být zajímavé


Na tyhle stránky jsem taky nerazil, ale neměl ještě moc možnost to řádně pročíst. Kouknu se na to. Toho TA doporučuje dost lidí Wink jediný čeho se bojím, je cesta ve dvou, ale nepotřebuju závodit, spíš aby zvládal nějaké delší přesuny přes dálnici a těch 120-130 a na předjetí těch 150 dávál v cajku plně naložen. Terén věřím, že s tímhle výkonem a motorem muže být fajne.
Jinak o značce AJP jsem moc neslyšel, jen na m.cz nějakou recenzi na adventura, co dělali a celkem si to chválili. Těch motorek bude asi dosti zajímavých, jen to prubnout Wink
 
Jeldowitch
#34 Vytisknout diskuzi
Jaké (c)enduro zvolit nebo zůstat u Stroma?
Přidané 27-08-2016 08:21
Člen

Příspěvek: 15
Založený: 14.08.16

Kos napsal:
Tak vhledem k tomu, že máš asi do kapsy stejně hluboko jako většina z nás, tak se drž stroma. Pořiď si pořádný plech pod motor (šablonu mám a klidně ti ji pošlu) a jezdi. Pokud cestuješ ve dvou, tak bych o ničem menším jak litru vůbec neuvažoval. Už vůbec ne o nějaké obstarožní TA 650. Na GS zapomeň. Po 50 tis. ujetých na stromu zjistíš, že jsi vlastně do motorky nic nedal. Zatím co soused s GS utratil na opravách 3/4 její pořizovací hodnoty. I když on ti to vlastně nepřizná, protože závady u GS na sebe berou vždy jejich uživatelé, kteří motor buď podtáčí nebo moc vytáčí, nebo si mezi zvuky něčeho nevšimnou, nebo tam rosí to nebo to. Občas někomu upadne kolo protože...atd.
Pokud se náhodou tvůj rozpočet o něco navýší tam můj tip je Tenéré 1200.


Momentálně jo... A navíc mě bude čekat stavba domku, pokud to klapne. Ale to jsem odbočil.
Každopádně ten šusplech bych si nějakou šablonu pořídil, pokud to je možné. Napíšu PM Wink na netu něco koluje, ale nezkoušel jsem.
Od pár lidí jsem slyšel že TA 700 jsou pro ně trošku zklamání, oproti TA 650, která je mnohem lepší.
K těma GS, co tak pročítám, záleží na jaký kousek narazíš. Pokud s tím někdo jen prasí a údržbě moc nedává, tak je to jak se vším Wink chce to hledat a mít někoho, kdo ti s tím poradí a ví na co dát bacha.
Jinak pokud by byl rozpočet šel bych do CFR 1000 Wink to je jasné. Tenerka se mi líbí taky a hodně,akorát ta hmotnost 260 kg a Afra 228kg Wink
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 36

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 355,938,286 návštěv