25.4. 2024 03:57
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: TOURATECH
 Tisk diskuze
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
TomasTT
#81 Vytisknout diskuzi
Přidané 29-06-2015 13:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

marvy napsal:
TomasTT napsal:
390 nemá tak jasný displej jako měla 550. Ona 550 má lepší jas než i 660. Takže v tomhle ohledu to bude zklamání. Co se ti bude líbit - do políček na displeji si můžeš nastavit vlastní údaje které chceš zobrazovat a je jich víc než u 550. Menu jsou trošku jiný ale není to nic zásadního. Já tu navigaci prostě ale nemám rád.


Ty políčka by se mi líbili i ta zatáčkovitá trasa.
No a myslíš, že je lepší pořídit 660 (u Louise by ještě měla být i za docela dobrou cenu), nebo přijde do září nějaká novinka?


Já mám 660 radši než 3xx ale to je můj soukromý názor...
Nic nového nečekáme - ale takové ty drobné evoluční modely Garmin ani neavizuje předem. Nic zásadně nového nepředstavili.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
chose
#82 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 29-06-2015 17:51
Člen

Příspěvek: 32
Založený: 30.10.11

Ahoj. Nechci zakládat vlákno, chci se jen zeptat. Byl jsem trošku nešikovný a ulomil jsem si na napájecím držáku 660tky čudlík na uvolnění navigace. Je to náhradní díl nebo si musím koupit napájecí držák nový. Díky za odpověď.
 
TomasTT
#83 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-06-2015 00:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

chose napsal:
Ahoj. Nechci zakládat vlákno, chci se jen zeptat. Byl jsem trošku nešikovný a ulomil jsem si na napájecím držáku 660tky čudlík na uvolnění navigace. Je to náhradní díl nebo si musím koupit napájecí držák nový. Díky za odpověď.


Mám obavy, že to jako náhradní díl neseženeš.
Ten čudlík je mám pocit stejný na auto držáku - ale fakt mám jen ten dojem, nemám tady ty držáky abych se podíval. Autový se dá sehnat z inzerce mnohem levněji než motorkový. A nebo vyloženě zkusit sehnat poškozený motorkový, taky to lidi občas zničí, mívají poškozený konektor nebo vypálenou elektroniku apod. Nový bych viděl jako krajní nouzi, protože stojí myslím 1700Kč
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Cidas
#84 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-06-2015 07:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

TomasTT: Tak jsem to zkoušel a nejlépe z toho vyšel BC, trasa celkem logická. Ok, díky.
"Míra dálky je toulka..."
 
TomasTT
#85 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-06-2015 12:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Porovnávám to s Google Maps a BC trasa je téměř identická. GM sice spočítají další trasu 630km (kolem Záhřebu a pak na Weiz a Mariazell) ale o několik hodin pomalejší (teoreticky - prakticky to bude možná o den, protože to je průjezd milionem vesnic a měst vedlejšíma ulicema).
Takže zkus na tyhle věci používat ten BC, mapsource je fakt hodně starý a není tam už žádný vývoj
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Cidas
#86 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-06-2015 12:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Jasně, asi přejdu na BC, nicméně trasu většinou potřebuji operativně spočítat samotným Zumem a v tom je kámen úrazu, špatně se to na malém displayi kontroluje. Nakonec jsem to jel okolo toho Mariazzelu, ne přímo přes něj, ale někde poblíž... no bylo to fakt dlouhé :-D Každopádně díky za objasnění.
"Míra dálky je toulka..."
 
TomasTT
#87 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 30-06-2015 22:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Cidas: u těch starších navigací bude problém s algoritmem výpočtu, protože třeba BC optimalizuje výpočet trasy pětkrát - prostě zkouší pět různých variant na každý úsek a hledá tu nejlepší alternativu. Výpočetní výkon třeba Zuma 660 nebo 390 je tak malý, že by to trvalo děsně dlouho - viz výpočet v 278C, kde šlo nastavit jestli se má brát první spočítaná trasa, trošku lepší (výběr lepší ze dvou) nebo nejlepší (výběr ze tří alternativ). Nejlepší nastavení a výpočet 500km trasy s omezeními klidně 10-15 minut. Totéž bohužel při každém odbočení z trasy. To je nepoužitelný.
Zumo 590 počítá docela rychle - přibližně stejně jako NavigatorV nebo Dezl 760 a i tak to není tak rychle, jak by člověk chtěl. Prostě pokud to chceš fakt celkem precizně, tak je potřeba počítač.

Tím jsem chtěl říct, že se nedá očekávat aktualizace výpočetního algoritmu u starých navigací, spíš víc a víc problémů vzhledem ke složitějším novým mapám. Vem si, že Zumo 550 bylo dělané na evropskou mapu o tehdy neuvěřitelné velikosti 1GB. Dnešní evropská mapa má téměř 4GB. 6-10 let starý hardware v těch navigacích prostě nikdy nebude počítat tak, jako PC nebo novější navigace s několikanásobně větší pamětí a rychlejším procesorem.
Upravil TomasTT dne 30-06-2015 22:32
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Cidas
#88 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 01-07-2015 21:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Stejně mě to trochu zklamalo. Zumo 660 bylo drahé a když pak vidím jak funguje stejně starý čínský Lark, kde běží IGo na mobilních windows, tak se nestačím divit. Spočítá to naprosto normálně. Samozřejmě nejde o to , jestli spočítá trassu 1200 nebo 1250, ale rozdíl 200 km, to je prostě nepřijatelné. Přitom operativní změny trasy se na motorce plně nabízejí. Bude hezky, vezmu to přes Alpy, zastavim se tam a tam, bude hnusne, nejrychleji domu, atd. Počítač k disozici nemáš. U přístroje za tyhle prachy je to prostě zklamání. Vím, že je již za zenitem, ale zumo 590 tu jako následovník taky není bůh ví jak dlouho a cenou odpovídá spíš hi end televizi než navigaci Smile ....... Tak sjem si trochu postěžoval no Grin
Upravil Cidas dne 01-07-2015 21:39
"Míra dálky je toulka..."
 
TomasTT
#89 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 02-07-2015 10:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Cidas: mě nepřijde zumo 660 jako že je to stejné jako čínská navigace za pár korun. Je to pořád poměrně spolehlivá voděodolná navigace která se dá ovládat v rukavicích a je vidět na sluníčku, má motorkový držák, funguje v ní telefonování přes sadu do helmy...
Software a jeho možnosti je věc jiná, Zumo 660 bylo na trh uvedené tuším v roce 2009, takže je aktuálně sedm let staré a v té době bylo docela moderní a prakticky bezkonkurenční. Přepočteno na hodnotu peněz vycházelo tenkrát naprosto stejně jako dnešní 590.
Po sedmi letech se celkem nedá divit, že na něj neprobíhá žádný zásadní vývoj, je to podobné, jako chtít používat nejnovější OS v prvním modelu iPhone - to je přibližně porovnatelné. První iPhone stál taky raketu a poslední OS do něj je verze 3 a dneska už je verze 8. U Garminu pořád ještě dělají úpravy firmware a modulů aby to chodilo s novými mapami a aktualizují chipsety ale jiný algoritmus výpočtu tam fakt nejde čekat. Zumo 660 přibližně odpovídá poslední verzi Mapsource, takže tak, jak to spočítá MS, tak přibližně to spočítá i Zumo 660
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Beda
#90 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 14-08-2015 19:35
Člen

Příspěvek: 123
Založený: 10.08.11

Tak Tome...dnes se to posralo uplne...jsem na cestach takze to nevlozim fotky ale jede o to ze to vypada ze se to jakoby zakousne a porad to pocita/vykresluje mapy....je jedno jake....oryz ji vypnu a vytahnu baterku tak treba i za pul hodiny to pak nastartuje ale nic to nedela a jen to porad je zakousle ze to pocita mapy....nekdy pohlo po tom jemne klepnout a rozbehla se....ale dnes to delalo casteji a casteji az se to zakouslo a tak to zustalo...co stim? Krome toho ze to mam vyhodit?
 
www.dr-big.cz
TomasTT
#91 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 17-08-2015 16:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Beda: a o jaké navigaci mluvíš? Jakou máš zapnutou mapu? Nemáš tam náhodou nahranou hudbu v MP3?

Pokud mluvíš o 660ce tak přesně tohle dělala třeba Fanánkovi a způsoboval to jeden špatný MP3 soubor. Stačilo ho najít a smazat a bylo to vyřešené. Pokud je hudba na kartě, tak se to vyzkouší tak, že se prostě karta vyndá a zkusí se to. Pochopitelně to poklepání nevím ale spíš bych řekl, že to může viset a poklepáním to ztratí kontakt s kartou a pustí se to. Když nevím co to je za navigaci ani další detaily tak se blbě radí.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Beda
#92 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 17-08-2015 19:02
Člen

Příspěvek: 123
Založený: 10.08.11

Jej...je to psane vyse....550 zumo...nemam tam nic navic...uz jsme to tady resili spolu ze se mi to seka a dela to pri dotyku oranzovy ikony na displeji...asi bych ti radeji za olal...takhle to taky nemumim popsat....kdy ti muzu zavolat?
 
www.dr-big.cz
lobo6
#93 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 17-08-2015 19:24
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

To vypadá na uzrálou dotykovou vrstvu, taky jsem to právě rozloup, změřil a čekám na čínana co pošle.
 
alex227
#94 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 17-08-2015 20:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 42
Založený: 25.08.12

Ahoj Tomáši,
mám Zumo 220. Z OpenStreetMap jsem si stáhnul mapy ve formátu .img. Nahrál jsem je na sd-karu do adresáře Garmin. Navigace, bohužel, mapy nevidí. Co dělám špatně? Díky za pomoc!
Alex
Každý člověk umře. Ale ne každý člověk žije.
 
TomasTT
#95 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 00:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Beda: Ok, sorry, díval jsem se na to v telefonu a odpovídal dost ve stresu, neměl jsem čas listovat na předchozí stránky a hledat co se psalo předtím..
Jasně, zavolej kdykoliv ale téměř jistě to bude to, co píše lobo6 - na Zumu 550 je to celkem běžná věc. Zumo 660 má buď lepší displej resp. dotykovku nebo to přijde tak za 2-3 roky, protože přece jen Zumo 550 (a jemu podobné 450, 500...) jsou už celkem dost stará zařízení.
NICMÉNĚ: nemyslím si, že by poruchy dotykové vrstvy displeje souvisely s tím, že to píše "vykresluji" a nic to dál nedělá. Tyhle věci fakt mívá na svědomí hudba.. velmi často.
Pochopitelně zavolat můžeš kdykoliv a probereme možnosti atd. Nějaké displeje i samotné touchscreeny tady mám, tak třeba to bude rychlá pomoc.

lobo6: já mám v posledních 3 měsících fakt pech. Všechno co jsem koupil bylo blbě - jednoznačně specifikovaný rozměr displeje a pošlou o 2mm menší nebo správný rozměr (vnější) ale bez obrazu v horních 7mm apod. Fakt koncentrace špatných nákupů tak za 150EUR. Je to naprostá loterie a to i od prodejce, od kterého jsem třeba před rokem vzal správný displej tak přišel teď špatný Sad

alex227: zumo 220 je celkem "vybíravé" co se týká jak názvu souborů s IMG, tak jeho velikosti. Nemám ten přístroj tak často v ruce abych si to pamatoval z hlavy ale tuším, že na kartě bude umět jen jeden soubor s názvem gmapsupp.img a nic jiného. Podívej se, jak jsi ho nazval u sebe a případně přejmenuj takhle.
Další možnost je jeho velikost. Pokud je ten soubor moc velký, navigace s ním nebude umět pracovat. Zase si nejsem jistý a ani nevím, kde bych to našel, protože Zumo 220 a Nuvi 550 šly tak nějak mimo mě a nemám od nich prakticky žádnou dokumentaci. Ale je možné, že firmware nebude umět soubory větší než 2GB. Jak je velký ten soubor? A je karta naformátovaná FAT32? To je zásadní věc. Pokud máš ten soubor větší než 2GB, tak zkus vygenerovat nějaký menší. Netuším, jestli si to kompiluješ sám z mapsource nebo stahuješ hotové soubory z .NL webového rozhraní apod. Každopádně tam jsou minimálně dvě omezení - velikost souboru celkově (omezení FAT32 je 4GB ale řada navigací Garmin neumí víc než 2GB soubory) a počet "mapových dlaždic" uvnitř .IMG, kde bývá omezení na počet 999. jde o to, že když se podíváš na nějaké území, tak bývá rozsekané na větší nebo menší nepravidelné obrazce - tzv. dlaždice. A některé navigace mají omezení počtu těch dlaždic v rámci jednoho .IMG souboru. Napiš nějaké podrobnosti a určitě najdeme čím to je. Já bych začal názvem souboru a jeho velikostí.




Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
alex227
#96 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 07:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 42
Založený: 25.08.12

Tomáši, děkuji za vstřícnost!
Soubory mám přejmenované na názvy zemí, do kterých jedu, tzn. Gruzie a Arménie. Gruzie má 71MB, Arménie pak 22MB. Karta je naformátovaná FAT32. Linky jsem si stahoval hotové z webového rozhraní. Budu muset najít způsob, jak to rozsekat...
Každý člověk umře. Ale ne každý člověk žije.
 
TomasTT
#97 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 10:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

alex: tak zkus přejmenovat jeden z těch souborů na gmapsupp.img a zkus to, pokud to pojede, je to jasný.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
#98 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 10:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Beda: jen pro uzavření tématu - z videa je to jasné, 100% vadná dotyková vrstva displeje.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
alex227
#99 Vytisknout diskuzi
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 12:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 42
Založený: 25.08.12

OK, zkusím to večer, až se dostanu domů. Jenom si nejsem jistý, jak naložím se situací, kdy ty soubory mám dva... Dostanu tam takto jeden, ale co s druhým?
Každý člověk umře. Ale ne každý člověk žije.
 
TomasTT
GPS (zejména Garmin) otázky a odpovědi
Přidané 18-08-2015 13:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

na Zumo 660 to je tak, že funguje jeden gmapsupp.img v navigaci (opět složka garmin) a jeden na kartě a další na kartě s názvem gmapsup1.img a kromě toho v navigaci ještě gmapprom.img, takže můžou být čtyři dohromady. Na Zumo 550 na kartě jen gmapsupp.img, takže celkem tři soubory.
Zkus to takhle - jeden ve vnitřní a jeden na kartě plus gmapprom ve vnitřní s mapou CN.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 33

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.10 sekund 359,849,492 návštěv