23.4. 2024 23:21
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Navigace
3X
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 12-01-2011 08:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Slam napsal:
A co tohle: http://elektro.au...jecka.html


myslím, že do auta stačí
 
Dorik
#22 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 16-01-2011 22:19
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 07.10.10

Myslím, že s tímto spekulováním o nákupu levné navigace prošla většina z nás. Já také spekuloval a po neustálém hledání levnější varianty jsem skončil u Zuma. Když to shrnu tak všechny ty levnější varianty jsou vyhozené peníze. Nechci se tady rozepisovat o výhodách věcí, které jsou vyrobeny přesně pro tu danou činnost. Oblečení si taky musím vybírat z nabídky pro moto a né z nabídky pro lyžaře.
Např. takovou vodotěsnost nevyřešíte tím, že navigaci zabalíte do nějakého pouzdra, protože tím snížíte čitelnost displeje.
Pro opravu v navigaci sice zastavím a sundám rukavice, ale je plno situací kdy to nejde a já provedu opravu za jízdy.U auto navigace to při jízdě na motorce bude opravdu oříšek.
 
Waltr
#23 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 16-01-2011 22:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

No jo, vyhodíš prachy za zumo a nezbyde ti na koupení brzd u motorky. Grin
Hele neřešme to, pro mě to není nezbytná věc, vložil jsem do toho přímo ůměrný kapitál. A ona spolehlivost je taky otázkou. Prozradí Garmináci kdo ještě neměl problém, nebo spíše měl. Wink
S tím oblečením ...Shock nedělám v otázce bezpečnosti kompromisy, jestli ti přijde že je stejně nutné mít Zumo jako nejezdit ve šponovkách... Řekl bych že to na můj vkus trošku dramatizujete.
Otazku komfortu respetkuji, ne však za takovou cenu. Můj pohled na věc.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
tobig
#24 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 07:35
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Je to otázka vkusu a potřeb každého soudruha. Nakonec - jako všechno v životě.
Souhlasím, že Zumo je drahá hračka a cena neodpovídá její hodnotě.
Bohužel ale, pro mně není jiná alternativa. Rád si hraju.
Komunikace s PC, export dat, trasy, stopy, profil trati, komentované bloudění .....
Tyhle srandy každý nepotřebuje, nehraje si - tudiž proč dávat xkrát víc peněz za Zumo...?
Všichni maj možnost volby, proč tedy něco někomu hanit....?

Po třech letech se Zumem mohu říct, že mně nezklamala.thumbs up
Rozhodovat se dnes, koupím ji znova....Cool
Nemusel jsem nic přetěsňovat, upravovat, pájet, balit do igelitu ...atd. annoy
Jediný problém, který Zumo má - párkrát mně logicky protáhla zbytečně místy, kudy bych nikdy o své vůli nejel.... Grin






 
Desmo
#25 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 08:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 252
Založený: 29.09.10

tobig napsal:
Jediný problém, který Zumo má - párkrát mně logicky protáhla zbytečně místy, kudy bych nikdy o své vůli nejel.... Grin


klasickej Garmin hilarious to same dela 60SSX
KomuTopíMotorka
 
moranka
#26 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 09:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 227
Založený: 04.05.10

no nečetla jsem to tu sice celé, ale taky jsme zkoušeli levné"auto" v různých obalech, tak jako při troše dobré vůle to nějak vždycky jde, pak jsme ale usoudili, že bychom si přece asi měli koupit něco, co nás tak nějak nebude strašit- teda až na cenu pořízení, pak ale přišla náhoda v podobě mého zhynulého mobilu, jelikož jsem na to nebyla připravená, tak ani momentálně nevím, co za mobily že jsou teď na trhu, no teď už trochu vím, ale i tak to není má parketa, ale jeden pan prodavač mě přivedl na myšlenku navigace v mobilu, po pravdě, asi na motorce oželím, to, že ji nebudu vidět, stačí sluchátko, stejně bychom kupovali jednu, kdyby to bylo zumo tak by ho asi vozil Petr, takhle budu muset fungovat já- jako navigující vodič, ale kdo ví, jak to všechno ještě dopadne, takže naše další zkouška bude navigace v mobilu, pokud ani ta se neosvědčí, tak pak už asi zbývá jediné.
No ale po pravdě, zase tak často s ní nejezdímě, občas rádi i bloudímekiss
poprvé zkusíš,...............................pak už nelze jinakblushing
 
prezi
#27 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 09:33
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4024
Založený: 20.04.10

moranka napsala:
...takhle budu muset fungovat já - jako navigující vodič

...Moranko, funkci "navigující vodič" máš už přece zažitou z Babího léta v Beskydech ...vždyť v "Kotár ralye" jste vyhráli i nějakou cenu! Cool
 
www.CENDURO.cz
jencekgs
#28 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 12:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Já mám 60csx nebo jak. Vůbec s ní neumím a používám ji jen když se ztratím. Někdy když se ztratím podle ní, tak ji zase vypínám abych se podle mapy našel.
Prakticky ji používám jen ve velkých městem kde se bojím. Jinak jezdím hrozně rád podle mapy a bloudím. Mám rád když jedu někde kde to neznám a když mi navigace říká kam mám jet, tak je to jak kdybych to tam znal. Tož tak.
Bystřa s Itchym by mohli vykládat jak jsme si prohlídli města i tam kde je nikdo nezná a to opakovaněGrin
S Rablenkou cestou necestou
 
Thymallus
#29 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 14:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

Mno, já spíše doplním, že teprve jízdou dle navigace se podíváš i tam, kde s mapou nezabloudíš :-)
Ale zatím ty kouty země, kudy nás navigace protáhla, stály za to.

tedy pokud máte rádi opuštěná místa, kde nepotkáte ani živáčka
a i v praze nás to povodilo takovýma bočníma uličkama, kam bych nezavítal ani s mapou :-D

dle mého bych ale šel do navigace určené přímo pro moto. Já mám garmina v mobilu a jako nouzovka to plně stačí, ale když začne pršet, tak... (nehledě na to, že měl i párkrát problémy se startem a většinou tehdy, kdy se to nejméně hodilo)
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
zetor
#30 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 14:57
Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.01.11

A co říkáte na tomtom rider 3 ....?? Jde tam doplnit více než těch 19-zemí...??
 
Dan CB
#31 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 17:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 35
Založený: 31.10.10

Já osobně doporučuji Garmin Zumo+odpruženej držák od TT.Dobrá viditelnost, vodotěsnost, množství map.Co je ale zásadní je to, že mám někam v plánu jet, kde to neznám.Pročtu cestopisy, zasednu k PC a jednoduše si vytvořím trasu kterou následně projedu.Stačí jen kliknout a trasa je v navigacithumbs upZumo=opravdová moto navigace.Různé náhražky jako PDA ve slídě, nebo mobil, je dle mého odzkoušení jen chabá záplata, protože není na slunku prakticky vůbec nic vidět.Představ si že jsi někde chtě nechtě nucenej jet třeba den v dešti.(vracíš se z dovolené, práce volá).Prostě ať si prší, navléknu nepromok a jedu.Wink
 
itchy
#32 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 19:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Já mám 60csx nebo jak. Vůbec s ní neumím a používám ji jen když se ztratím. Někdy když se ztratím podle ní, tak ji zase vypínám abych se podle mapy našel.
Prakticky ji používám jen ve velkých městem kde se bojím. Jinak jezdím hrozně rád podle mapy a bloudím. Mám rád když jedu někde kde to neznám a když mi navigace říká kam mám jet, tak je to jak kdybych to tam znal. Tož tak.
Bystřa s Itchym by mohli vykládat jak jsme si prohlídli města i tam kde je nikdo nezná a to opakovaněGrin
Jo jo svata pravdaGrin
 
bystricke
#33 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 20:48
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

jo jo,taky potvrzujiGrin ale zas na druhou stranu jet velká města podle mapy,to umí jen jencegthumbs upikdyž nás potahal všude možně,někde i 8x Grin
osobně za mě je navi dost dobrý strojek který ti cestu jen zpříjemní,pod ji ovšem máš v navigaci,tu cestuGrin
vzhledem ktomu že jezdím na motorce,tak mám navigaci motorkovou,kterou můžu použít v autě bez problémů,autovou navi můžu použít taky na motorce ale jen za určitých podmínek,které mnohdy nejsou ideální a votom to jetongue
 
www.begr.cz
Waltr
#34 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 21:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Dane letos nás Moto garmin potahal občas kde neměl, mě se to tedy líbilo, ale že tedy to není až tak jisté s tím plánováním u PC. Taky plánuji u pc a mapy, a eartu a když někde přijedu tak i vím jak to bude vypadat. Není to o spec navigaci na moto. Je pravda že díky Garminu jsme jeli jako na drátkách. Nepotřebuji slídu, nejezdím v dešti, nejezdím podle GPS, jsem pak ochuzený o pohled na okolí, je fajn ve městech a při hledání, ale rozhodně ji nechci mít místo mozku. A display je nesmysl, máme modrý zub. Ten ti nebere tolik pozornosti.
Je fakt že bych si rád někdy jednoduše připravil body a ty rád navštívil, ale to jde u všech navigací, jen asi to chce více práce. Navigace je dobrý sluha špatný pán.
A já mám moc rád pohled do mapy.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
HonzaTA
#35 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 21:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 106
Založený: 31.05.10

Waltr> .. nechce se mi to komentovat všechno, ale argument "nejezdím v dešti" mě teda rozesmál Smile .. kdybych se tím měl řídit, tak jsem loni nevyjel na žádnou dovču Smile

.. co teda děláš, když tě déšť chytne někde na cestě? .. schováš navi a začneš studovat papírovou mapu nebo čekáš, až déšť přejde?
Upravil HonzaTA dne 17-01-2011 21:21
 
http://honzata.rajce.idnes.cz/
Waltr
#36 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 21:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Nevím...až přijde tak ti napíšu. Wink
Možná ji mám v kapse kde mi neprší, a paní mi hlásí ...po 100 metrech zatočte vlevo. Přece ji nenechám na dešti. Grin
Jak říkám, moc se to hrotí. Ono je to třeba i tím že já ani nemám na navi držák (tak jo včera jsem koupil)
Ty na ten svůj mobil vidíš?hilarious
Abych to teda doplnil, já měl navigaci na cestách zaplou jednou.
Ať žije navi za 20. GrinGrin
Upravil Waltr dne 17-01-2011 21:32
Co jsem to jenom chtěl....?
 
HonzaTA
#37 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 17-01-2011 21:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 106
Založený: 31.05.10

Waltr> .. bylo-li to na mě .. tak jednak nemám navigaci v mobilu, mám Quest (stařičký, ale spolehlivý) .. ano, vidím na něj (ve dne, v noci, v dešti i na sluníčku) .. do sluchátka mi nikdo nekecá, nechybí mí to, stejně bych ho/ji neposlouchal Smile .. možnost mít navi v kapse (když prší) je sice fajn, ale trasu si za jízdy nezměníš .. no a nakonec, já gps vozím skoro furt, ne proto, abych jel furt slepě za šipkou, ale třeba proto, abych doma věděl kudy jsem to vlastně jel a nebo abych po nějakém lesním a polním bloudění vůbec věděl kde jsem a trefil domů Grin
 
http://honzata.rajce.idnes.cz/
Waltr
#38 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 18-01-2011 07:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Grin mobil bylo na rozměry tvé navigace. Myslím že na svou navigaci uvidím za všech podmínek lépe než ty. annoy Nepotřebuji moc měnit, většinou si po cestě nerozmyslím cíl.
Kudy jsem jel si pamatuji, i po letech. Ale je fakt že třeba předání trasy někomu dalšímu, zvláště v terénu je velká výhoda. Pro mě samotného moc ne, nemyslím že bych jel stejnou trasu zase znova. I když pár Důbrovníkistů a Mostaristů znám Grin
Jak říkám, určitě je to větší luxus, ale zatím jsem uznal za velkou výhodu- možnost najít určitý bod (dle polohy, adresy) možnost pomoci se vymotat z města, najít cestu domů. A to má navi umí.
Koupil jsem držák a zkusím jak je to s koukáním. Ale myslím že ji i nadále budu mít jako pojistku.
Ještě jednou: nepochybuji že kvalitní moto navi je mnohem lepší než to co mám já, nicméně má splňuje mé požadavky na navigování- samozřejmě za sníženého komfortu. Až mé požadavky na komfort vzrostou, nebo cena moto navi klesne (tak o 10tisíc)GrinGrin a nebo zažiji drastickou historku v podobě bloudění uprostřed mexika, koupím ,,kvalitu"
Omlouvám se za pozměnění tématu na polemika o užitné hodnotě. blushing
Jinak je to pořád dokola. Každý vycházíme z jiných bodů které považujeme za podstatné. Perpetumdiskuze.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Steh
#39 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 18-01-2011 10:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 132
Založený: 02.08.10

'http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/3/3251/3251166_e56fa1ba25d5b99ca6c777bd7db757e4/images/P3270115.JPG'
'http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/3/3559/3559674_26389979568539dba77488718a0c7484/images/P6130300.JPG'

Autonavi + kapsička s držákem na řídítka - cena komplet 2500 (mapy jsou na netu "volně)
Déšť ji nevadí. Vidím na ni dobře. Do sluchátka mě kecá žena, která je stejně nejlepší navigátor thumbs up
Motonavigace je pohodlnější ale draší ....
Upravil Steh dne 18-01-2011 10:31
Ride all day !
 
refi
#40 Vytisknout diskuzi
Navigace
Přidané 18-01-2011 10:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

tenhle obal na navi mám taky, zatím si do ní dávám tomtoma z auta. v dešti dobrý, ale jen kousek, pak se to zamlží a je po ptákách. slída není přilnavá k displeji, tudíž tam vznikají vzduchové bubliny a ovládání je přes slídu méně citlivé. jako nouze dobré, ale tvrzení, že jí déšť nevadí, není zrovna moc ok Wink nicméně já nejsem zastánce koukání do gps během jízdy na motorce, kamarádi na to doplatili, když jeden koukal na displej a před ním druhý náhle brzdil. takže můj názor je, že motonavi mě má navigovat především do přilby a displej je až na druhém místě.
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 50

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.09 sekund 359,620,505 návštěv