29.3. 2024 12:15
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
rop
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 08-02-2012 12:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Zmínil jsem se tady, že mi přítel z Bosny připravuje informace pro cestu na Balkán. Protože někteří z Vás projevili o toto zájem, přikládám je níže, snad někomu pomůžou při plánování cesty. Já tam jezdím už víc jak deset let a znám jen hlavní tahy, letiště, hotele a fabriky. Tak to taky chci zkusit jinak-nechci to jen proletět. Určitě bych i uvítal připomínky těch, kteří tam jsou už jak doma. Text je psán originální balkánskou češtinou Wink.

1. Vstup do Bosny z Chorvatska u mesta Bihać, prechod Izačić
2. Bihać – Štrbački buk
cesta podel reky jmenem UNA, kterou nekterys povazuje za nejlepsi reku v Bosne. Pekny vyhled, vyborny pstruh, voda je docela studena a nevim jak bude za koupani v kvetnu/červnu
3. Štrbački buk- Ripač – Dubovsko – Orašac – Martin Brod
Dal podel Uny. U Martin Brodu je pramen Uny. Krome toho je je tam mensi reka UNAC kde jsou jeste lepsi slapy nez na Une, stoji to o cestu a podivat se. Najdete tam v okoli pravoslavni kaster, a zase pstruh a jahneci jako vsude. Da se najit ubytovani v privatu.
4. Martin Brod – Kulen Vakuf – Vrtoče – Bosanski Petrovac – Ključ – Mrkonjić Grad – Jezero – Jajce Cesta dovnitr bosenskych hor. Vyborna panorama, lesy a divočina otkud lide uprchly po valce. U Jajce jsou jezera na rece Pliva, katolicke poutni misto zazraku, katakomby bogumilu z 12. stoleti atd... da se najit privodce ktery vam v anglictine vysvetli za par hodin vsechno ohledne povesti techto mist. V Jajci jsou hotely a privaty.
5. Jajce – Bugojno – Jablanica- Mostar U mesta Jablanica je udajne nejlepsi jahneci v Bosne. Otec doporucuje restaurace primo u cesty z Jablanice smerem na Mostar , jen par kilometru z mesta na kopci. Jablanica je na hranici mezi Bosnou a Hercegovinou. Cesta podel reky NERETVA. Mostar stoji o pozadnou prochazku. Mozna dokonce s pruvodcem. Ubytovani se da nijit bez problemu V Mostaru nebo v meste Blagaj kde je tekija, neco jako muslimsky klaster u pramenu reky BUNA. Dejte si kafe v tekiji, vyborna.
6. Blagaj – Stolac – Ljubinje – Trebinje Prohlidka mestra Stolac. Ljubinje, krasna cirkev kolem ktere jsou nasbirane kameny ze stredoveku, stečak, ktery pozustali od bohumilu nepo patarenu ktery tady mely svoji cirkev ale Vatikan a pravoslavni je je vymazali. Trebinje: vyborne vino, mediteranska jidla, hrad nad mestem, zvlastni reka ktery se ztraci v podzemi a zase objevuje, klaster. Pokud budete chtit muzete se ubytovat a i v klasteru.
7. Muzete si udelat vylet do Dubrovniku a Cavtatu. Je to hodinova cesta a vratite se zase do Trebinje kde je ubytovani 5 krat levnejsi nez v Dubrovniku.

8. Trebinje-Avtovac-Tjentište. Pojedete kolem Narodniho parku Sutjeska kde je posledni Evropsky prales Peručica. Na prochazku pralesem doporucuji provodce. Pred par mesicu Francouz po snidani skocil na lehkou prochazku jen tak bez velkych planu aby si zabil hodinku volneho casu a vubec ne daleko a nikdy se nevratil. Ubytujete se v privatu.

9. Tjentište –Brod / u Foči/ - Šćepan Polje/ hranice s Černou Horou/ Tam uz budou tyhle kempy na rafting ktere jsme videli naposled jak jsme tam jezdili. Jsou tam raftarske restaurace a ubytovani, a v kvetnu/červnu tam bude dost vody na divoky a zajimavy rafting na rece TARA.

10. Šćepan Polje – Plužine – Žabljak/ hora Durmitor/ To je cesta podel reky Piva, vzpomenete se na kanjon. Jak prijedete do mesta Žabljak na hore Durmitor muzete se ubytovat v nekterem z hotelu, privatu nebo vyzkouset ubytovai primo u pastevcu mimo mesto. To se da zajistit prez cestovni kancelar a ony vam pripravi jidla a vsechno jak maji vlastne pro sebe. Tam budou ta jezera kde se čeka jarni ' kanon ' nebo pruval vody z jezera ktery se jen jednou rocne. Horska tura dle prani.

11. Žabljak –Nikšić –Podgorica Ubytovani v Podgdorice a vylet do mesta Cetinje /klaster, stare mesto/ a dal na horu Lovčen otkud se vidi od Italie do Bosny , Srbska, Albanie , Chorvatska. Vede tam silnice protoze je na vrchu mauzoleum nejznamejsi duchovni postavy Černohorcu , Njegoše. Rozhodne stoji o cestu. Anebo se muzete ubytovat meste Kotor do ktereho se dostanete sjezdem podel Lovčenu z druhe strany, je to neuveritelna silnice. To jste uz u Jaderskeho more . Kotor je nejhezci mesto cernohorskeho pobreri. Muzete zajet dopiskovych plazi u mesta Budva nebo do maleho polostrovu Sveti Stefan ktery je cely jako jeden hotel. Krasne mesto kam chodi jet set.

12. Z Kotoru nebo Podgorici smerem do Albanie. Z Albanie jsem nedostal doporuceni ale to co sam vim je treba podivat se na Shkoder, nad mestem je hrad ale nevim v jakem stavu, potom je tvrz a hrad Fushe Kruje otkud se Albanci branily proti Turkum, Durres je pristavni mesto ktere ma nejake stare mesto. Stoji jeste o podivanou jezera na hranici s Makedonii, Ohridske jezero a Prespansko jezero. Jeste pripravim.

 
PetrAT
#2 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 08-02-2012 14:02
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

thumbs up čekám na pokračování
 
marvy
#3 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 28-01-2013 15:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Zdar všichni. Už se to skoro blíží Smile, tak bych měl pár dotazů k Bosně.
1. jak je to s tábořenim na divoko v NP Una? Jde to nebo ne?
2. jel jste někdo cestu ze Stolac pod Mostarem. Tou cestou podél řeky přes Bijeljani a Fatnica do Donja Meka Gruda? Je to průjezdný ve dvou s naloženou moto, nebo mám čekat menší hardcore?
 
http://marvysweb.blogspot.com/
TomH
#4 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 28-01-2013 17:03
Člen

Příspěvek: 51
Založený: 29.05.12

Dobrá práce clap to se letos hodí.
 
xx6
#5 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 29-01-2013 07:12
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

marvy> dle googlu to vypadá průjezdně. Jen bych měl strach místama z větších šutrů. Ale myslím že ty to projedeš thumbs up

edit: když ted na to ještě koukám, tak mám pocit, že to je spíš asfaltka.... teda pokud mysíš tu samou cestu, co na ní koukám já
Upravil xx6 dne 29-01-2013 08:10
 
Meli
#6 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 29-01-2013 16:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Našel jsem super video z Bosny - musim říct, že kamera a střih je prostě fantastický a je vidět že si s tim někdo opravdu dal práci a tuší jak na to. Jen ten zvuk je trochu horší ale možná proto že to je "neplacená" verze - kdo ví ;-)

http://vimeo.com/...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
marvy
#7 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 29-01-2013 19:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Daliss> vždycky je to tak. Naplánuju max. lehký šotolinky a nakonec to pro mě skončí jako drsnej ofroud Smile

Meli> co se týče toho videa, kluci z roadendron.cz jsou filmový profesionálové (teda alespoň nekteří se tím živí). Jinak mohl si je potkat na podzim u vzteklíka.
Jejich Iranmann je taky dobrej
 
http://marvysweb.blogspot.com/
xx6
#8 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 29-01-2013 20:05
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

marvy> jo, co jsem viděl tvoje fotky a videa, tak docela hledím, kam se pustíš ve dvou thumbs up
a jinak souhlas, tím že pár kluký z téhle bandy dělá v reklamce, co dělá právě i videa, tak je jasné, že ty jejich videa budou hezké. A tohle je parádní Smile Nekteré místa jsem poznal a zavzpomínal Smile
 
motoblb
#9 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 29-01-2013 20:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Meli napsal:
Našel jsem super video z Bosny - musim říct, že kamera a střih je prostě fantastický a je vidět že si s tim někdo opravdu dal práci a tuší jak na to. Jen ten zvuk je trochu horší ale možná proto že to je "neplacená" verze - kdo ví ;-)

http://vimeo.com/...
Parádní Smile sem se zasmál jak vyhlíží hned ze začátku pingla.V tom areálu sme chrápali cestou přes albánii do řecka a ta obsluha se i před náma schovávalaGrin
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
autodeath
#10 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 18-02-2013 23:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 23
Založený: 18.02.13

Off-road Touring, Beautiful Balkans
 
motoblb
#11 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 05:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

autodeath-to sem si zaslintal,parádní fotky clap
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
autodeath
#12 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 12:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 23
Založený: 18.02.13

On tam dava ten clovicek k dispozici v prispevcich popisujicich jednotlive trasy i format gpx. Je ze Srbska a myslim, ze bude ochotny podelit se se svymi zkusenostmi. Vypada to tam nadherne, je to inspirativni, moc rad bych se tam nekde stavil cestou zpet z Albanie, snad to vyjde.
 
xx6
#13 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 12:55
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

jo, udělané to má hezky. Co jsem se díval, tak ty odkazy frčí a má tam pár pěkných tras. Některé znám a pár míst sem dokonce poznal i podle fotek Smile Jo Balkán má co nabídnout Smile Tras je tam kupa. Mylsím že na zkušenosti se ani ptát nemusíš Smile Jeho fotky mluví za vše. Ono tam stačí jen sjet z asfaltky na nějakou tu boční a hned si na šotolině. Sám sem si to zkusil loni:

'http://img4.rajce.idnes.cz/d0408/6/6754/6754230_018103d8dae2626f689c2584d64b215a/images/051.jpg'

'http://img4.rajce.idnes.cz/d0408/6/6754/6754230_018103d8dae2626f689c2584d64b215a/images/075.jpg'

'http://img4.rajce.idnes.cz/d0408/6/6754/6754230_018103d8dae2626f689c2584d64b215a/images/096.jpg'

jen bacha na ty miny. Co jsem se bavil s kámošem, co tam sloužil za války, tak jich tam zůstala fakt kupa. Jeho rada byla držet se vyjetých cest a nechodit do těch rozestavěných rodinných domků, kterých tam je kupa. Často to bývá zaminované...
Upravil xx6 dne 19-02-2013 12:55
 
wiktor
#14 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 13:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 111
Založený: 03.02.12

Hmm...
Tak vám šem děkuji... thumbs up
U mě je rozhodnuto -- HURÁ NA BALKÁN --

'http://i593.photobucket.com/albums/tt16/Ivan4864/Moto%202012/2012-07-17091-2.jpg'
Bych jel hned...
Grin Život je pes, ale žít je psina! Grin
 
qwert
#15 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 14:12
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Boží fotka..
 
wiktor
#16 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 14:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 111
Založený: 03.02.12

JJ..
Doufam, že si taky nějakou takovou dovezu...

saycheese
Grin Život je pes, ale žít je psina! Grin
 
rop
#17 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 21:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Ušetřil jsem spoustu času, díky toho, že jsem tu delší dobu nebyl Grin. Už jsem odpověděl na SZ, ještě k té rok staré popisce přikládám pro ostatní fotoreportáž http://rop1.zoner...lbum/48289 . V pondělí jedu znovu skoro ten samý okruh, v opačném směru, místo hor ale ocelárnySad.
P.S. poloviční motorka čínské výroby padla jenom jednou, naštěstí u hospody, takže jsem měl pomoc, nezlomila sefinger
 
midaR
#18 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 19-02-2013 22:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 50
Založený: 07.08.12

Nádherný fotky hned je o čem přemejšlet kam letos vyrazit!hmm
 
Robos
#19 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 21-02-2013 20:30
Člen

Příspěvek: 27
Založený: 05.06.12

nevynechat Mostar a vodopady Kravice da se u nich kempovat je tam hospa a super koupani min rok jsem byl Bosna,Monte****o a Albanie jeste mam neco nekde vytistenyho tak jestli se to bude nekomu hodit
 
hudec
#20 Vytisknout diskuzi
Tipy pro Bosnu, Černou Horu
Přidané 22-02-2013 14:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 136
Založený: 12.08.11

motoblb napsal:
Meli napsal:
Našel jsem super video z Bosny - musim říct, že kamera a střih je prostě fantastický a je vidět že si s tim někdo opravdu dal práci a tuší jak na to. Jen ten zvuk je trochu horší ale možná proto že to je "neplacená" verze - kdo ví ;-)

http://vimeo.com/...
a ta obsluha se i před náma schovávalaGrin


Se nediv, že obsluha se před tebou schovávala, když sežereš i mrtvému z ucha.Shock
Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti.
 
www.hlpropan.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 48

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 356,149,238 návštěv