26.4. 2024 00:45
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: SVĚT
 Tisk diskuze
Cestování sólo enduro východ
Houska 60
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 28-08-2016 10:11
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 27.08.16

Zdarec.
Rád bych si splinil sen a varzil na východ evropy zcela sám.
Spaní spíš ve stanu v přírodě.
Prostě bejt součástí kraje, poznávat místní a spoléhat přitom jen sám na sebe.

Vy co máte tohle už za sebou, máte nějaké dobré rady do začátku?
na co nezapomenout.
Co se Vám přihodilo, na co si dát pozor?

Budu vděčný za cokoli.
Díky
Upravil Houska 60 dne 29-08-2016 06:33
přeji všem dobré dny
 
KubaF
#2 Vytisknout diskuzi
Cestování sólo enduro východ
Přidané 29-08-2016 10:09
Člen

Příspěvek: 9
Založený: 25.08.16

Co beres jako vychod Evropy? Slovensko? Ukrajina?Madarsko? Rumunsko?
V RO a UA jsem byl 2x, ale jeli jsme onroad a spise civilizaci.
pokud to chces dat pod stanem, tak nezapomenout veskere vybaveni, logicky. V Rumunsku cokoliv sezenes skoro vsude a zaplatis kartou, takze my treba vyrazeli krome par eur bez penez.
Na Ukrajine je to jine, bez hotovosti si skoro neskrtnes, ale na druhou stranu pri cenach ubytovani a sluzeb je skoda spat ve stanu kdyz sezenes hotel se snidani, sprchou a posteli za 200 - 300kc za noc.
 
Houska 60
#3 Vytisknout diskuzi
Cestování sólo enduro východ
Přidané 30-08-2016 06:21
Člen

Příspěvek: 5
Založený: 27.08.16

Chci jet na UA
V Rumunsku jsem byl ldvakrát.
Vždy jsem jel s kamošem. Ubytko penziony.
To mi ale nepřišlo dostatečně autentické.
Chci to tentokráte pojmout jinak. Spát tam kde se mi líbí. Třeba u domacích a nebo právě ve stanu. Prostě trochu splynout s okolím.
Míň jezdit a víc pozorovat. I za cenu menšího pohodlí. Tím myslím vynechat hotely a penziony. Nejde mi o úspory, ale právě o onu autentičnost.
Užívat si klid a svobodu vlastního rozhodnutí bez konfrontací s názorem spolucestovatelů.

Nejsem konflikní typ, to ne, ale chci si to zkusit sólo.
A protože jsem to nikdy takhle nedal, nevím co mě čeká.

Vždy jsem radši připravenej, než překvapenej.
Proto tento dotaz.

PS: chci jet spíš terénem - zakarpatská ukrajina, až k Rumunsku.
Upravil Houska 60 dne 30-08-2016 06:28
přeji všem dobré dny
 
jencekgs
#4 Vytisknout diskuzi
Cestování sólo enduro východ
Přidané 30-08-2016 08:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Na ukrajine jsem nebyl, ale solo jsem byl v turecku, albanii, off alpy a norsko. Co by si nemel zapomenout je denicek. Kdyz jedes s nekym, nemas cas si psat. Kdyz jedes sam, je to takovy ritual u vecere. Napises si par bodu za ten den a pak si lepe vybavis zazitky. Kdyz jedes s nekym a povidas cely vecer, zustane Ti to vice v pameti.
Co muzu doporucit, je spani na Igora. Jak vidis otevrene vrata na zahrade vjedes tam a zeptas se, jestli muzes u nich na zahrade postavit stan. Vetsinou te vecer pohosti a budete povidat dlouho. Na ukrajine se to asi neobejde bez vodky. Jinak veci asi zadne extra navic nez kdyz jedes s nekym. Dulezite je jeste se nepoustet se do tezkeho terenu, v jednom se dost blbe zveda a staci, aby Ti to blbe spadlo na nohu.
Jinak ja mohu solo jizdu jedine doporucit. Jedes kdy chces, jis kdy chces, fotis co chces, proste pohoda.
S Rablenkou cestou necestou
 
Sergej
#5 Vytisknout diskuzi
Cestování sólo enduro východ
Přidané 30-08-2016 09:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Houska 60- ja som sa teraz vrátil zo Zakarpatskej UA. Prešiel som ju celú dokola a potom ešte i naprieč. Dva dni som šiel sám, a asi 3/4dňa som šiel z motorkármi z CR ktorých som stretol u Lva a šli až do Odesy.
Cesty na UA sa za tie tri roky čo som tam bol nezmenili. Hlavné ťahy OK, vedlajšie rozbité. Môže sa ti stať že pôjdeš podľa mapy po ceste cez hory po štrkovej ceste a pritom je to zaznačené ako cesta 3triedy a po pár km sa objaví asfalt a tak stále dokola.
Kurz 1€=28hrivien, teda v prepočte z KČ je to skoro 1:1. Benzín v priemere 20-22hrivien, vo väčšine sa dalo platiť kartou(na pumpach), ale inak iba hotovosť.
S terénom je to tak, ako napísal jencekgs- neriskovať a dávať si pozor kam sa pustíš, hlavne ked si sám. Neviem akú máš motorku, ale obutie ti bude stačiť E07.
Zo stanom a spaním na divoko problém nie je, iba je dobré sa tradične vyhýbať hl. ťahom.
Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
erbe
#6 Vytisknout diskuzi
Cestování sólo enduro východ
Přidané 09-10-2016 06:04
Člen

Příspěvek: 7
Založený: 31.10.15

Ja teda ešte pridám. Sám som precestoval východ, teda Rusko až do Ázie severom a potom naspäť v európskej časti juhom Ruska a Ukrajinou až na Slovensko. Všetko len stan alebo couchsurfing. Stanovanie všade v európe bez problémov. Keď stanujem nie som kontaktný typ. Zašiť sa je málokedy problém. Tieto krajiny majú prebytok neobývanej plochy.
Druhá možnosť je vyskúšať couchsurfing, ktorý môžem jednoznačne doporučiť. Vždy to vystrelí inak. Raz si u voľnomyšleinkárov, druhýkrát u niekoho viac zviazaného. Vždy je to ale obojstranne chcené, takže pohoda. Zároveň je to dobrý spôsob ako si cestovanie eutenticky spestriť.
Zároveň to stojí len toľko koľko je človek ochotný zaplatiť a dostane aj zázemie, kde je možné si oprať a pod.
Nikde som nenarazil na žiadny problém. Síce som couchsurfoval s ľuďmi kde sme si názorovo nesadli, či v menšom pohodlí ako keby som stanoval na divoko, ale aj to hodnotím ako pozitívnu skúsenosť.
Couchsurfing na Ukrajine bol trochu väťší problém ako v Rusku (ostatne ako hocičo iné). V Rusku sa dá zohnať aj v menších mestách. Na Ukrajine som bol len v Odese aj to z 5 ľudí len 1 bol ochotný.
Každopádne doporučujem si aj v UA aj v RU kúpiť miestnu SIM kartu aj s internetom, stojí to smiešne peniaze a pomôže vyriešiť mnohé problémy. V Rusku sa mi osvedčil Megafon a na Ukrajine sa skôr neosvedčil i keď na odporúčnie operátor Life. Druhý odporúčaný bol Kievstar, ten mám v pláne vyskúšať nabudúce.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 53

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 360,020,000 návštěv